Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Теч в купето - Алфа 147

  1. #1

    Default Теч в купето - Алфа 147

    Здравейте колеги, карам алфа 147, 2002г. 105кс. 1.6ts та..

    буквално преди минути, в големия дъжд и градушка при околовръстен път Младост - София, паркирайки под моста при сграда на HP установих, че като пусна по-силно парното - на 3.5-4 се чува звук нещо от сорта на "Ву-у-у-у-у". И купето завибрирва, което до сега не е било така.

    Оставих го на 1, за да духа поне на предния прозорец.

    Потегляйки виждам под жабката, при краката на съседната предна седалка -- мокро. А никой не се е возил. Пипам отгоре аз - където седят краката на пътника - кората мокра също ? Дъжда намаля и съответно чувам звук от там като все едно, с извинение, пикаете в жар.На моменти, не постоянно ШШшшшъъъ, после пак. Все едно някой гаси жар с малко вода. Прибирам се към вкъщи - при ляв завой, същият звук.

    Отворих капака при двигателя, погледнах антифриза - ОК е. Горе долу там е и тубата с вода за чистачките ( не знам дали е била пълна, понеже ми е скъсан маркуча и не пръскам от 3 седмици ).

    Не миришеше на изгоряло, не ми е показало на компютъра нещо.

    Работя на 25км и чудо, не знам дали да я подкарвам пак.

    Прилагам снимки:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2012-05-29-672.jpg   2012-05-29-670.jpg   2012-05-29-671.jpg  
    Алфа 147 1.6i 16v 105 kончета

    Просто няма начин да няма начин.

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Отвори отпред, кората под чистачките. Сигурно се е събрала вода, която влиза при вентилатора на парното. Вероятно отворите за изтичане са запушени.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Отвори отпред, кората под чистачките. Сигурно се е събрала вода, която влиза при вентилатора на парното. Вероятно отворите за изтичане са запушени.
    Или е паднала преградата на филтъра за купето
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #4
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Отвори отпред, кората под чистачките. Сигурно се е събрала вода, която влиза при вентилатора на парното. Вероятно отворите за изтичане са запушени.

    Поддържам!
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Аз карам 156. Пръскалките ми не работеха - оказа се трипътника, който е и клапан, калпаво измислен. Мембраната му беше скъсана. Та по случая свалих корите под чистачките, почистих водния жлеб и отворите за оттичане, после сглобих всичко. Оправих трипътника с клапнчето и при монтажа ми направи впечатление, че в бързината съм сложил пластмасовия капак на въздушния филтър едно към гьотере-с наклон към купето, а той отгоре си е като легенче с отвор за оттичане. Филтъра беше подгизнал от вода, но не беше стигнала до купето. Преди време имах случай при силен дъжд с градушка и паркирал на баир да протече бая вода в краката на пасажера Не знам как е на 147, но ако филтъра за купето ти е там провери и пластмасовия капак.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  6. #6
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    На 156 е различно. Интериорния филтър там е под кората на стъклото, а при 147 е при жабката. И отводнителните легенчета са по-различни. Аз имах 156-ца и никога не ми се е пълнила с вода, хем беше на доста км. А 147-цата е доста по-нова (уж пазена от швейцарец) а се пълни и от към пасажера и от към шофьора (повече от към шофьора). Свалих и 2-те кори, изчистих мръсотията, отпуших дупките, но видях и пукнатини в 2-та ъгъла, сякаш там се съединяват преградите към купето и преградите до ляв/десен калник. Замислям се дали не е удряна колата и затова да ги има тези пукнатини там ? Уплътних ги с подръчни материали, но пак се пълни от към шофьора най-вече. Ще я карам на майстор, че ми се изчерпаха жокерите.
    А за проблема на колегата anti10 - при него тече от средата на жабката, а при мен - от към ъглъла, даже мислех дане е от вратата, ама не е...
    Last edited by stef_nikolaev; 30-05-2012 at 09:35.
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  7. #7
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default

    Имах същия теч преди 1 седмица оказа се , че трябва да се почисти под кората при чистачките

  8. #8

    Default

    Благодаря колеги, привършвам работа и дим да ме има към вкъщи, за да отварям, че снощи по никое време спря при нас дъжда/

    А дали е препоръчително въобще да карам ? Дойдох с нея на работа, на изключено парно, умрях от студ. Гледах да не завивам рязко, случи се 1 път, все едно мина вода от дясната към лявата страна на предното стъкло, там под чистачките.
    Алфа 147 1.6i 16v 105 kончета

    Просто няма начин да няма начин.

  9. #9

    Default

    Нещо не искаха да се занимават майсторите с моя проблем!? Сервизът е на бул. България най-горе, при бизнес сграда Абакус, мисля...
    Трябвало и да се смени филтър на климатика, щом съм имал проблем с климатика..


    Друг майстор ми каза 30 лева, че може би ще струва.
    Алфа 147 1.6i 16v 105 kончета

    Просто няма начин да няма начин.

  10. #10

    Default

    Здравейте,

    В сервиза са го оправили за 25 лв.

    Другото, което е:

    дискове - 2х75лв
    задни накладки - 85лв.
    труд - 40 лв, отстъпка уж.
    Смяна на течност на спирачките - 3 шишета по 6 лв- 18лв.
    Труд 30 лв.

    --- 325 лв.

    Струда ми се доооста доооста.

    Поздрав
    Алфа 147 1.6i 16v 105 kончета

    Просто няма начин да няма начин.

  11. #11
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by anti10 View Post
    Нещо не искаха да се занимават майсторите с моя проблем!? Сервизът е на бул. България най-горе, при бизнес сграда Абакус, мисля...
    Трябвало и да се смени филтър на климатика, щом съм имал проблем с климатика..


    Друг майстор ми каза 30 лева, че може би ще струва.
    Ти колега още ли не си решил проблема-отивай докато е време 30лева после ще стане 300лева и няма оправия!!!

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by anti10 View Post
    Здравейте,

    В сервиза са го оправили за 25 лв.

    Другото, което е:

    дискове - 2х75лв
    задни накладки - 85лв.
    труд - 40 лв, отстъпка уж.
    Смяна на течност на спирачките - 3 шишета по 6 лв- 18лв.
    Труд 30 лв.

    --- 325 лв.

    Струда ми се доооста доооста.

    Поздрав
    Нещо не виждам отстъпките, ма нали сега трябва да е у ред
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #13
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Тия 147-ци са абсолютни лодки, моята днес имаше 2-3 пръста вода на стелката, сядам си аз и усещам вода в чорапите. Изчистил съм всичко под корите, на майстор я водихме, какво ли не - пак се пълни ту от 1-та ту от другата страна. Последния път се напълни с вода от автомивката с четките, а досега не го беше правила. Имаше и петно вода в средата на седалката, имаше и около ръчната спирачка. Шибидаха не изпуска, може би уплътненията на вратите, ама ги огледах и изглеждат перфектни. Вдигнал съм ръце вече...
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by stef_nikolaev View Post
    Тия 147-ци са абсолютни лодки, моята днес имаше 2-3 пръста вода на стелката, сядам си аз и усещам вода в чорапите. Изчистил съм всичко под корите, на майстор я водихме, какво ли не - пак се пълни ту от 1-та ту от другата страна. Последния път се напълни с вода от автомивката с четките, а досега не го беше правила. Имаше и петно вода в средата на седалката, имаше и около ръчната спирачка. Шибидаха не изпуска, може би уплътненията на вратите, ама ги огледах и изглеждат перфектни. Вдигнал съм ръце вече...
    При мен веднъж тавана около задния плафон беше влажен и сега има петно което някой ден трябва да изчистя. Сам си я мих тогава и уплътнението отгоре което е на покрива се беше разместило от водоструйката (като пръсках го видях, че се откачи ама тогава не ми и мина през акъла да не поливам там) провери го твойто как е. Става въпрос за гумените уплътнения на покрива. Това ако ти е влажен тавана де, иначе вътре директно от там няма как да прокапе.

  15. #15
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Да се включа и аз по темата.Имах същия теч, на същото място под жабката, течеше през филтъра за купето въпреки,че има кора над него.Препоръчвам да не се кара така или по-точно да не се пуска вентилатора на парното.Точно поради тази причина за малко не се подпалих.Вентилатора се намокри и ...искри,пушеци и ново парно след това.Поздрави и успех.

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •