Results 1 to 7 of 7

Thread: Блокирало задно спирачно бутало ?

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Блокирало задно спирачно бутало ?

    Колеги отзад имах криви дискове заради жилата на ръчната.Смених дисковете,жилата и нови накладки и след около 6 месеца резултата е следният- на едното задно колело външната накладата е 98% изхабена,а вътрешната има доволно материал.Водачите на апарата си се движата идеално.Свалих спирачният апарат и оставих вдигнат нагоре спирачният маркуч и 1 кофичка отдолу,но въпреки това явно си остава налягане ,заради което изтече почти всичко от казанчето.Започнах да симулирам дърпане на ръчната,при което при всяко натискане буталцето излиза,но след това не се връща.И така направо си го изкарах,снимал съм да видите състоянието вътре на цилиндъра.С махнато буталце като натискам планката на ръчната,спиралката излиза и след това си се връща както би трябвало да е.Всичко това ме води на мисълта,че самото буталце задържа по стените на цилиндъра и не се връща при натискане на спирачка или ръчна.С някаква шкурка ли да го изтъркам или други идеи имате?Другото нещо преди около 6 месеца пак си смених от ДОТ4 на ДОТ5.1.Прилагам снимки да видите колко тъмно е маслото от цилиндърчето(все едно маншона се разгражда) и цвета на маслото,което си изтече от спирачният маркуч.Уж го дават,че ДОТ5.1 е подобрената версия на ДОТ4.Не прави реакция с спирачния маркуч,но явно прави реакция с гумата на маншончето.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 28052012037.jpg   28052012038.jpg   28052012039.jpg  
    Last edited by KoRny; 28-05-2012 at 19:08.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    изтъркай го с фина шкурка и слагай един ремонтен комплект.
    точка

  3. #3
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    А тоя комплект какво включва,защото май само буталцето задържа по стените,като е махнато тая шпилка със спиралата си се движи назад-напред...?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    всички гумени детайли по спирачния апарат включително маншончетата на водачите.
    точка

  5. #5
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    виж това може да ти е от полза http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E0%F0%E0%F2%E8
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  6. #6
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Разглобих всичко,минах с шкурка цилиндъра и буталото,стана идеално.Обаче при поставянето на шибаната зегерка в цилиндъра пак всичко се надра в цилиндъра,нямам май нерви да се занимавам,а и ми се кара тая алфа вече.30 лв ми обадиха за задно апартче..мерси за помощта
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Разглобих всичко,минах с шкурка цилиндъра и буталото,стана идеално.Обаче при поставянето на шибаната зегерка в цилиндъра пак всичко се надра в цилиндъра,нямам май нерви да се занимавам,а и ми се кара тая алфа вече.30 лв ми обадиха за задно апартче..мерси за помощта
    15 труд и 15 кита. Ама ако си надрал цилиндъра може да ти протече. И цялата тънкост е и в самото бутало, а и в ръчната (механизма)
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •