Results 1 to 14 of 14

Thread: Въпрос за Алфа 147

  1. #1

    Default Въпрос за Алфа 147

    Здравейте колеги,
    преди седмица си купих Алфа 147 1.9JTD (115Hp). Към момента колата се държи чъдесно, само дето има и няколко проблема.
    Първо, окачването отпред тропа, но това ще се прави веднага след празниците. Други два проблема ме притесняват обаче. Единият е, че дисплея на който се отчитат километрите мига. Днес ходих на диагностика, и според човека който я прави има грешка, че ми е изгоряла лампата на пепелника или подсвтката на климатроника и нищо друго като грешка. (Лампата в пепелника наистина е изгоряла) Четох разни теми из форума за това мигане и не мога да си го обясня. Някой от колегите беше писал, че това става и при развалена машинка за реглаж на фаровете (при мен едната е изгърмяла и никъде не мога да намеря да си купя). Имате ли някакви идеи относно този проблем?
    Това което обаче ме смущава най-много е следното. Само на 4-та и 5-та при ускорение или движение с постоянна скорост, когато отпусна педала на газта, в предницата се чува и усеща нещо като удар (все едно минавам през малка дупка). Какво според вас може да е това.
    Благодаря за предварително и весели празници!

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Да бе - дай тука да си пишем само за салами тогава .....

    ---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:36 ----------


    Еми да има с кой да си споделяш салатата и ракията явно...
    След като си толкова открехнат,що не му помогнеш от първия път.
    За премигвания и изгорели лампи в пепелниците,аз не мога да помогна.За въпросното чукане при отпускане на газта,така на приказки също никой не може да каже...........точно поради тая причина никой не пише,защото причините могат да бъдат хиляди............аз просто насочих човека ......има хора за тая работа.........

    Бих казал,като за последно:...има ли проблем относно чукане,хлопане и тресене с вашата Алфа-има писано милиони редове.Просто четете ,шибания,форум.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    След много четене, не достигнах до резултат. В няколко сервиза също. Затова питам тук! В интерес на истината, не очаквах някой да ме прати в сервиз. Това и сам го мога. Проблема е дефиниран ясно и точно. Усеща се УДАР в предницата при отпускане на педала на газта на 4-та и 5-та предавка. Моля, тези които могат да помогнат да помогнат.

    П.С. Другата ми кола е Фиат. Респективно съм член на няколко Фиат форума. Това ми е първият пост тук, но ми се ще да отбележа, че досега никой не ме беше пращал в сервиз. Даже колегите се притесняват да споменават магазини, защото форума не е за реклама, а за взаимопомощ! Или греша?!

  4. #4

    Default

    Съжалявам ,че не ти помагам.Опих се просто да те насоча.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by colonel View Post
    След много четене, не достигнах до резултат. В няколко сервиза също. ..
    Какво очакваш да ти напишат съфорумците ти колега? Карти таро или боб да мятат, или куп вярни или невярни предположения. Щом в сервизите не могат да хванат проблема, като колата е била на криковете им, едва ли някои ще ти напише от какво може да е, пък и да ти напише, едва ли ще можеш сам да хванеш какво ти тропа. Инак да ти е честита новата АР, но имай си едно наум, че ако досега не си имал Алфа с "ценни съвети" ремонтите няма да можеш да ги извършваш.
    Last edited by thecleaner; 24-05-2012 at 03:52.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Стига де! Мигането е от сигурно плаче за proxi alignment. И моята е с изгоряла крушка в пепелника (ако изобщо има) щот не го отварям изобщо, даже и на другите коли и нищо не мига. А като я взех мигаше и просто направих proxi alignment. Е, трябва да се провери добре и за нещо повече да няма.
    Колкото до удара в предницата - зависи къде го чуваш. Може и да не е само в тези случаи. Мен ми мяза на маховик, но това е с хвърляне на боб. Трябва да се пробва колата
    А, да. Къде видяхте, че бодито директно управлява крушките на климата?
    Last edited by NightRider; 24-05-2012 at 08:01.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #7

    Default

    Здравейте колеги и честит празник!
    Искам да първо да попитам, къде мога да направя proxy alignment в София и евентуално някаква ориентировъчна цена. Удара... абе усещам го като в двигателя, обаче няколко майстора се кълнат, че не е маховика. Предложиха ми първо да си оправя окачването и после, ако все още го има този проблем, тогава да се търси откъде е.
    А този въпрос: "Къде видяхте, че бодито директно управлява крушките на климата?" изобщо не го разбрах и затова не отговарям.

    П.С. Карал съм какво ли не (служебни автомобили), но на алфа не се бях качвал. Всички мои познати ме разубеждаваха преди да си я купя, но не съжалявам, страшна е!

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by colonel View Post
    Здравейте колеги и честит празник!
    Искам да първо да попитам, къде мога да направя proxy alignment в София и евентуално някаква ориентировъчна цена. Удара... абе усещам го като в двигателя, обаче няколко майстора се кълнат, че не е маховика. Предложиха ми първо да си оправя окачването и после, ако все още го има този проблем, тогава да се търси откъде е.
    А този въпрос: "Къде видяхте, че бодито директно управлява крушките на климата?" изобщо не го разбрах и затова не отговарям.

    П.С. Карал съм какво ли не (служебни автомобили), но на алфа не се бях качвал. Всички мои познати ме разубеждаваха преди да си я купя, но не съжалявам, страшна е!
    Всекин един от сервизите в техническия раздел ще ти помогне за Проксито,обаче както каза Цецо,може да не се разминеш само с него,ако има лоша комуникация на бодито с някой модул.По принцип идеята за ремонт на окчването първо не е лоша,да не се окаже че е някъде оттам.По принцип незнам как процедирате във Фиат форума/аз също съм негов потребител отдавна/но не съм видял чак такава неимоверна помощ м/у потребителите,виж ако е нещо елелментарно да,но за такъв проблем по окачването или ДВГ/скорости незнам кой какъв съвет ще ти даде,но най-много да се набуташ с повече пари и да счупиш още нещо
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9

    Default

    Здравейте колеги,
    явно времето работи против мен, тъй като днес освен че купих части за обслужването, нито успях да мина през сервиз, нито да се видя с човека с диагностиката. За капак на всичко преди малко докато паркирах, започна да ми скръцка съединителя като го натискам. Много дразни. В тази връзка, реших да вдигна капака да видя да не скъцка от помпата, но уви не. Някъде в скоростната кутия скръцка . Както и да е, тъкмо да затворя капака и о ужас... една букса си виси свободно във въздуха и видимо няма къде да се включи. Някой има ли идея буксата от снимката къде трябва да отива?
    Благодаря предварително!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0224.jpg  

  10. #10
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Не те вълнува - това е за датчик за вода в горивния филтър, но ти го нямаш
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Не те вълнува - това е за датчик за вода в горивния филтър, но ти го нямаш
    Как да го няма JTD 115 има датчик за вода....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Как да го няма JTD 115 има датчик за вода....
    Абе не му е сложен, сложили са му филтър за без датчик, пипали са му таблото (километража) и са прецакали CAN връзката (контролната сума), спрели са му километража на ЕКУ-то, имаше доста грешки като общо. Иначе вече не мига
    Last edited by NightRider; 02-06-2012 at 22:25.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Абе не му е сложен, сложили са му филтър за без датчик
    Цецо,на всички филтри може да сложи датчик,най-вероятно обче е счупен,така се получава,когато фитъра не е сменяван 2-3 год. и при развъртането датчика се чупи и се хвърля,защото нов е над 100 лв.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Цецо,на всички филтри може да сложи датчик,най-вероятно обче е счупен,така се получава,когато фитъра не е сменяван 2-3 год. и при развъртането датчика се чупи и се хвърля,защото нов е над 100 лв.
    Имам предвид, че на една от смените са го махнали. А фабрично си е с филтър и датчик. И на моята го нямаше, ама сега си е там
    Last edited by NightRider; 02-06-2012 at 21:39.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •