Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: чек за изгоряла крушка.

  1. #16
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by akirilov View Post
    Здравейте,
    от 1 седмица ми светна чека за изгоряла крушка но всички крушки и крушчици си светят... много ме дразни защото моята кола е глезла.
    Как да разбера коя крушка е след като си работят?
    Бях сложил диоди с резистор на осветлението на номера. 2 месеца няма проблем и после започва да свети чек-а. Смених диодите с други пак с резистор ... оправи се ... след 2 месеца пак светна чек-а и си сложих нормални крушки, защото ми омръзна да се занимавам с глупости.
    Да и разгледах "повредените" - резистора изглежда по-различно от нов.
    ...

  2. #17
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Бях сложил диоди с резистор на осветлението на номера. 2 месеца няма проблем и после започва да свети чек-а. Смених диодите с други пак с резистор ... оправи се ... след 2 месеца пак светна чек-а и си сложих нормални крушки, защото ми омръзна да се занимавам с глупости.
    Да и разгледах "повредените" - резистора изглежда по-различно от нов.
    Прегрял, нали?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  3. #18
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Прегрял, нали?
    Да , изглежда като прегрял. Представи си за каква топлина става дума щом единия комплект ми изгоря през най-студените месеци на зимата. Самия резистор е с приблизителни размер 4х2мм и е сложен така че няма как да разсее 5вата топлина.
    Има едни по-големи резистори с радиатори залепени за тях и мисля че само такива биха могли да издържат.
    ...

  4. #19
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Да , изглежда като прегрял. Представи си за каква топлина става дума щом единия комплект ми изгоря през най-студените месеци на зимата. Самия резистор е с приблизителни размер 4х2мм и е сложен така че няма как да разсее 5вата топлина.
    Има едни по-големи резистори с радиатори залепени за тях и мисля че само такива биха могли да издържат.
    Ами 5W си грее яко. Слага се кондензатор и резистор последователно, ама на 147 чекът е по ток май и тази схема не помага
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #20
    започва да се пристрастява VooDoo-37's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Göteborg,Sweden
    Posts
    81

    Default

    Бих искал да използвам темата и да попитам, дали чека може да свети , ако е повреден датчика , който се намира на скоростната кутия за включване на задните светлини?
    Alfa-Romeo 156 2.5 V6
    Yamaha MT-09 Tracer

  6. #21
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by VooDoo-37 View Post
    Бих искал да използвам темата и да попитам, дали чека може да свети , ако е повреден датчика , който се намира на скоростната кутия за включване на задните светлини?
    Не, задните светлини не се следят.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ами 5W си грее яко. Слага се кондензатор и резистор последователно, ама на 147 чекът е по ток май и тази схема не помага

    Дай един пример при който чека го лъжеш с кондензатор и резистор свързани последователно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Дай един пример при който чека го лъжеш с кондензатор и резистор свързани последователно.
    Ако тече променлив ток от генератор по чека е нормално да работи с кондензатор и резистор последователно. Кондензатора пуска само променливият ток но ако резистора трябва да е с ниско съпротивление той също ще е голям по мощност и ще загрява.
    Някой да знае откъде могат да се купят нашите крушки за габаритите но запечатани за да не ги е пипала някоя продавачка преди да бъдат монтирани?
    Alfa Romeo 2.4 jtd 136к.с. 2000г.
    Стъпва по паважа с 15 цола джанти, като манекенка с 15 сантиметрови токове.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by akirilov View Post
    Ако тече променлив ток от генератор по чека е нормално да работи с кондензатор и резистор последователно. Кондензатора пуска само променливият ток но ако резистора трябва да е с ниско съпротивление той също ще е голям по мощност и ще загрява.
    Някой да знае откъде могат да се купят нашите крушки за габаритите но запечатани за да не ги е пипала някоя продавачка преди да бъдат монтирани?
    Затова питах колегата да даде пример при който чека се осъществява с променливо (импулсно) напрежение.

    Ако допуснем, че има такава система, която мери стойността на променлив ток през консуматора, тогава питането ми е за какво служи последователно свързания с кондензатора резистор, след като с капацитета на кондензатора, може да се имитира желаното съпротивление?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Затова питах колегата да даде пример при който чека се осъществява с променливо (импулсно) напрежение.

    Ако допуснем, че има такава система, която мери стойността на променлив ток през консуматора, тогава питането ми е за какво служи последователно свързания с кондензатора резистор, след като с капацитета на кондензатора, може да се имитира желаното съпротивление?
    RC верига (филгър)
    Last edited by akirilov; 29-05-2012 at 17:58.
    Alfa Romeo 2.4 jtd 136к.с. 2000г.
    Стъпва по паважа с 15 цола джанти, като манекенка с 15 сантиметрови токове.

  11. #26

    Default

    Ако само на габаритите си с такива LED крушки, смени ги и ти гарантирам, че чека ще изчезне. Бях така и аз.. свети, изгася чека, докато не ги смених с оригиналните.

  12. #27
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Дай един пример при който чека го лъжеш с кондензатор и резистор свързани последователно.
    При мен

    ---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

    Quote Originally Posted by akirilov View Post
    Ако тече променлив ток от генератор по чека е нормално да работи с кондензатор и резистор последователно. Кондензатора пуска само променливият ток но ако резистора трябва да е с ниско съпротивление той също ще е голям по мощност и ще загрява.
    Някой да знае откъде могат да се купят нашите крушки за габаритите но запечатани за да не ги е пипала някоя продавачка преди да бъдат монтирани?
    Не е вярно цялото. Променливата съставка е с малко ниво на сигнала и резисторът не трябва да е мощен

    ---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Затова питах колегата да даде пример при който чека се осъществява с променливо (импулсно) напрежение.

    Ако допуснем, че има такава система, която мери стойността на променлив ток през консуматора, тогава питането ми е за какво служи последователно свързания с кондензатора резистор, след като с капацитета на кондензатора, може да се имитира желаното съпротивление?
    Той мери активно, а не реактивно съпротивление. И кусурите на електролитните кондензатори надявам се да са ти известни
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #28
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by akirilov View Post
    Някой да знае откъде могат да се купят нашите крушки за габаритите но запечатани за да не ги е пипала някоя продавачка преди да бъдат монтирани?
    Можеш да ги почистиш със спирт ако те притеснява че някой ги е пипал.
    Но и да не ги чистиш - това са крушки с малка мощност и няма да им стане нищо.
    ...

  14. #29
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Само да вметна за крушките на габаритите.
    Вземате си най обикновени за стотинки и изпилвате едната пъпка, мисля по ниско която е беше по добре. После слагате и забравяте.

    След като за година смених 4 крушки по 9лв бройката, просто ми писна и така си реших проблема. И интересното е че изпилените светят вече повече от година... Над двойно на другите...
    Което още веднъж ми напомня какви ментета ни продават на мега дебели цени.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  15. #30
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Само да вметна за крушките на габаритите.
    Вземате си най обикновени за стотинки и изпилвате едната пъпка, мисля по ниско която е беше по добре. После слагате и забравяте.

    След като за година смених 4 крушки по 9лв бройката, просто ми писна и така си реших проблема. И интересното е че изпилените светят вече повече от година... Над двойно на другите...
    Което още веднъж ми напомня какви ментета ни продават на мега дебели цени.
    И аз го правих това, ама те светят гадно. А другите са халогени и светят бяло. Има ги по 5лв. на Симеон. И преди да ги сложиш на мястото във фара - памук с 95% спирт ги почистваш след като си ги сложил вече на фасонката де

    ---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:42 ----------

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Можеш да ги почистиш със спирт ако те притеснява че някой ги е пипал.
    Но и да не ги чистиш - това са крушки с малка мощност и няма да им стане нищо.
    5W халоген- пекат и не можеш да ги пипнеш!!!
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •