Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Вода под стелката на пасажера

  1. #31
    започва да се пристрастява slavi88's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    89

    Default

    аз имах същия проблем тъй като нямах филтър на купето и поставката към него съответно и като се сдобих с тях ги сменях.Като ги сменях свалих пластмасата на стъклото.Отдолу има нещо като улук който извежда водата от дупките на горната пластмаса.Като сложих поставката с филтъра се оказа че са малко високи с около 1.5 см. и опират в улука......и се наложи да махна улука и да се покрива само от най-горната пластмаса....обаче протекаа..... и наново разглобих и махнах филтъра заедно с поставката...валя 2 дена дъжд без почивка нямам проблеми.....явно ще се лиша от удоволствието лятото да дишам чист въздух

  2. #32
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    За течове проверете ревизионните отвори в коша, които са за прокарване на допълнителни кабели от коша към купето вътре. Някои "майстори" на аларми когато монтират аларма не уплътняват добре и после - наводнение. Колата да не би да е имала аларма и като са я продавали да са си я взели барабар с кабелите? Защото ако е така, то най-вероятно не са затапили отворите.
    На всички отвори между купето и двигателя си стоят гумените тапи - тези под чистачките. Има ли някъде по-надолу също тапи? Изчистих листата и мизериите под чистачките, но отворите за оттичане на водата не бяха запушени значи не е от там. Как може прага от дясната страна да се пълни с вода и да прелива вътре не мога да си го обясня.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  3. #33
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Някъде бях писал за същия проблем.Веднъж валеше дъж и стоях в колата да чакам да спре.И случайно забелязвам че под долния край на декоративната решетка на говорителя протича струйка вода,по-точно между тапета и пластмасовия праг на купето.Сякаш че във вратата се е събрала вода, изторколи се по мокета без да остави следа, може би заради ефекта на повърхностното напрежение, и се скри под стелката.След малко пак нова доза се изтърколи.Рових, чистих из вратата...не знам от какво но спря да тече.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #34
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Някъде бях писал за същия проблем.Веднъж валеше дъж и стоях в колата да чакам да спре.И случайно забелязвам че под долния край на декоративната решетка на говорителя протича струйка вода,по-точно между тапета и пластмасовия праг на купето.Сякаш че във вратата се е събрала вода, изторколи се по мокета без да остави следа, може би заради ефекта на повърхностното напрежение, и се скри под стелката.След малко пак нова доза се изтърколи.Рових, чистих из вратата...не знам от какво но спря да тече.
    При мен ясно се вижда как водата тръгва от ниската част на прага - между него и пода на колата след като вдигнах мокета и карах така в дъжд. А прага си има тапи и отвън и отвътре. Не знам вече какво да правя утре ще направя снимки ако вали пак.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  5. #35
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    След кратко каране днес в дъжда пак взе да се пълни с вода. Качвам снимки ако някой има някаква идея как влиза тази вода:
    https://picasaweb.google.com/1155036...17050/aoXfwK02
    Със стрелки са местата от където тръгва водата.
    Last edited by danko84; 22-04-2013 at 20:55.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  6. #36
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Данко, линка не отваря!

    И вземи си оправи малко подписа и ги разкарай тия чужди коли.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #37
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Данко, линка не отваря!

    И вземи си оправи малко подписа и ги разкарай тия чужди коли.....
    Оправен е линка, подписа ще го оправя и ще кача снимки като намеря тоя теч или е продавам на части
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  8. #38

    Default

    Ще използвам темата на колегата,че се наводних.Батки помагайте с идеи как да спра тая скапана вода да влиза в краката на пасажера.Прилагам снимка преди това искам да спомена,че на пръв поглед всичко изглежда нормално само уплътнението долу,точно под кората,където е колоната е мокро,като вали и от там според мен минава тази струя вода и пълни доволно с вода в краката.Ето и за какво става въпрос на едната снимка успях да заснема струята на другите забърсах,но пак не мога да проумея от къде се промушва....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0063.jpg   DSC_0066.jpg   DSC_0064.jpg  
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Ще използвам темата на колегата,че се наводних.Батки помагайте с идеи как да спра тая скапана вода да влиза в краката на пасажера.Прилагам снимка преди това искам да спомена,че на пръв поглед всичко изглежда нормално само уплътнението долу,точно под кората,където е колоната е мокро,като вали и от там според мен минава тази струя вода и пълни доволно с вода в краката.Ето и за какво става въпрос на едната снимка успях да заснема струята на другите забърсах,но пак не мога да проумея от къде се промушва....
    Имa съмнение, че проблемa е във уплътнението....



  10. #40
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Ще използвам темата на колегата,че се наводних.Батки помагайте с идеи как да спра тая скапана вода да влиза в краката на пасажера.Прилагам снимка преди това искам да спомена,че на пръв поглед всичко изглежда нормално само уплътнението долу,точно под кората,където е колоната е мокро,като вали и от там според мен минава тази струя вода и пълни доволно с вода в краката.Ето и за какво става въпрос на едната снимка успях да заснема струята на другите забърсах,но пак не мога да проумея от къде се промушва....
    Чакай бре,това м/у кората на вратата и прага ли ти тече,ако е така пробвай да почистиш дренажа на вратата,но може да се наложи да разглобиш кората.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Чакай бре,това м/у кората на вратата и прага ли ти тече,ако е така пробвай да почистиш дренажа на вратата,но може да се наложи да разглобиш кората.

    Ами да Mury така изглежда ще пробвам да почистя,както казваш пък да видим какво ще стане.Аз първоначално си мислех,че водата се събира в кората но махнах капака на колоната всичко си е сухо леко повдигнах отдолу кората и не видях да потече вода хммм
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  12. #42
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Тоя филм съм го гледал вече, какво ли не чистих и правих, докато един ден не видях, че страничната кора на пасажерската колонка е мокра ,и си тече като рекичка от уплътнението на челното стъкло.Успях да го оправя със силикон.Два месеца по късно едно камъче от преминаващ тир ми спука стъклото и директно го смних.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #43
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Да при него също може да тече от предния джам
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #44
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    31

    Default

    Пичове, имам същия проблем с фиат типо седичи, водата влиза някъде от отпред, пълни се прага и точно под гредата на седалките, вътре става гъол, днеска свалих кората под читачките да изсъхне хубаво и ще лепя стъклото, ако не се оправи свалям гумата и подкалника и гледам за какво става на въпрос, мога само да кажа, че водата със сигурност влиза от отпред, защото до преди малко я обливах с вода само отпред около чистачките, моля давайте идеи че съм се видял в чудо, вътре всичко е изхвърлено на варел, за да гледам какво се случва

  15. #45
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by sedicivalvole View Post
    Пичове, имам същия проблем с фиат типо седичи, водата влиза някъде от отпред, пълни се прага и точно под гредата на седалките, вътре става гъол, днеска свалих кората под читачките да изсъхне хубаво и ще лепя стъклото, ако не се оправи свалям гумата и подкалника и гледам за какво става на въпрос, мога само да кажа, че водата със сигурност влиза от отпред, защото до преди малко я обливах с вода само отпред около чистачките, моля давайте идеи че съм се видял в чудо, вътре всичко е изхвърлено на варел, за да гледам какво се случва

    Поразглоби, напръскай с водоструйка и ще стане ясно откъде е

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •