Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Колеги помогнете за избор на Алфа

  1. #1
    започва да се пристрастява M.Genov's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Кубрат
    Posts
    32

    Default Колеги помогнете за избор на Алфа

    Колеги не мога да реша кои двигател на Алфа да карам.Въпросните коли да Алфа 156 2004-5год.и двигатели 1.9 140 или 150к.с или 2.4 175к.с.Алфата с по големия мотор си мисля че ще върви много но като поддръжка ще ми излиза солено мисля си че 1.9 150к.с е наи-компромисния вариант за вървеж и поддръжка,но все пак искам и вашето компетентно мнение.Благодаря Ви предварително

  2. #2
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    бе зимай там...к'вото и да вземеш, все твоя джоб чака.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  3. #3
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    1.9 и няма да правиш предница и чип и нищо повече тя става близо 200 коня тва бих направил .
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Вземи по-запазената.
    Успех!
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5

    Default

    Да, няма голямо значение дали 1.9 или 2.4 (поне за мен) важното да е читава и запазена.
    Аз лично исках да си взема 1.9, но поради стеклите се обстоятелства си взех 2.4.
    Without heart we would be mere machines

  6. #6
    започва да се пристрастява M.Genov's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Кубрат
    Posts
    32

    Default

    Чувал съм че при 2.4 двигатела е мн по тежък и срадат от предници а 1.9 е по леко и за обслужване,данък застраховка т.н. а си мисля че 1.9 150 к.с. ще върви прекрасно.Направо не знам как да постъпя.

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    От личен опит, не си вземай 175 коня 2.4ка, защото ще се хванеш за главата....части за предаването НЯМА, поръчват се от къде ли не, чакат се по месеци и цените винаги са 4 цифрени.Да не говорим, че скоростната кутия е толкова гадна, че като сменяш все едно с камъни е пълна..и това няма лекуване...а и предаването не е като да не се чупи.Аз, досега да карах 159ка, ако не хвърлях нон-стоп пари да ремонтирам на тая индианското предаване....
    Last edited by Satanism; 27-05-2012 at 14:48.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Вземи по-запазената.
    Успех!
    ...напълно подкрепям колегата.Успех и от мене.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    започва да се пристрастява M.Genov's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Кубрат
    Posts
    32

    Default

    Колеги не искам да слагам чипове или някакви подобрения по колата те инжинерите са го изчислили.До сега никой не ми отговори конкретно на питането като здравина и обслужване мн ли е скъпо и впечатленията от този автомобил а вие почнахте да се карате и да спорите.Като не можете да ми помогнете не ми цапайте темата а си отворете ваша тема и си се карайте кои е по голям разбирач.

  10. #10
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    И аз да се включа!Принципно съм за 2.4та защото имам такава и за 5 месецаи 10000км. съм много доволен,но занапред какво ме чака нямам представа.
    1.9 150к.с е също много добре върви,но при кола втора употреба си трябва и късмет.Моят съвет е да не гледаш колите от по 7000-8000лв. а тези около 10 000.Все още не познавам човек и не съм чувал някой да си е купил кола за около 30 000евро и след 5-6 години да я продава в добро състояние за 2-2500евро.
    Успех!
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  11. #11
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by M.Genov View Post
    Колеги не искам да слагам чипове или някакви подобрения по колата те инжинерите са го изчислили.До сега никой не ми отговори конкретно на питането като здравина и обслужване мн ли е скъпо и впечатленията от този автомобил а вие почнахте да се карате и да спорите.Като не можете да ми помогнете не ми цапайте темата а си отворете ваша тема и си се карайте кои е по голям разбирач.
    Интересно защо никой не ебава, да ми обърне внимание....

    Цени на нови части, всичко съм сменил последните 2 години:
    Маховик:2000лв и пристига поне 2 седмици
    Съединител:800лв
    полуоски:1600лв с каретата, чаках ги 1 месец от Италия
    Всичко останало ти е +25% спрямо четирите цилиндъра...

    ти си прави сметката, дали си струва за тея 25 коня....
    Last edited by Satanism; 27-05-2012 at 18:51.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #12

    Default

    аз лично face ще търся 1,9jtdm 140 или 150 каквото дойде

  13. #13
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    А пък защо не Кросвагон малко по скъпа кола ама като сув и зимата проблеми няма да имаш висока алфа
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  14. #14
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    кросвагона е готин, ма бил спънат....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by M.Genov View Post
    Колеги не искам да слагам чипове или някакви подобрения по колата те инжинерите са го изчислили.До сега никой не ми отговори конкретно на питането като здравина и обслужване мн ли е скъпо и впечатленията от този автомобил а вие почнахте да се карате и да спорите.Като не можете да ми помогнете не ми цапайте темата а си отворете ваша тема и си се карайте кои е по голям разбирач.
    Взимай малкия мотор.Щом сам се питаш мн.ли е скъпо значи ти пука за разходите.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •