Results 1 to 10 of 10

Thread: Стърже здраво отпред вдясно

  1. #1

    Default Стърже здраво отпред вдясно

    Та както става ясно от заглавието, корабът ми издава яки стържещи звуци от предно дясно колело, та събирам идеи. Допълнителни жокери: Стърже само когато е на скорост, стърже и в право движение, и в двата вида завои, но пак само когато е на скорост. Звукът е все едно се е намотала дебела тел и жули в главината, само дето видимо няма нищо.Отпред съм с нови накладки и маркучи от около шест месеца и с рециклирани носачи горе и долу пак оттогава. А, и още нещо - може би е съвпадение, но това започна след смяната на зимните гуми с летни. Когато е на скорост, стърженето е и с газ, и без газ. А най-лошото е,че когато му дойде музата, спира най-неочаквано.Ако имате нещо на ум, ще съм ви благодарен да го споделите. Пояснявам, че при такъв тип дефект и при условие,че съм от Пловдив евентуалните съвети за диагностика ще ги пропусна

  2. #2

    Default

    Лагер главина ?
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  3. #3
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колега да не е ламаринката която пази шарнира от гадурии намира се зад диска , но може ако си с по-открити джанти да бръкнеш зад него и да усетиш дали не се е разнитила звука е същия поне при 4-ма колеги беше това включително и при мен УСПЕХ !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  4. #4

    Default

    От предишните ми алфи знам,че ако е лагер, ще вие и то със сила,променяща се в завои. Тук звукът е друг и то постоянен.А за ламаринените щитове не съм се заглеждал, щото не мога да си обясня за какво ще стържат само на скорост. Явно ще трябва да огледам и там, понеже 166 досега ме изненадва само с нетипични признаци на дефектите.

  5. #5

    Default

    Основния въпрос е защо само когато е на скорост, защото колелото се върти и когато не е на скорост, нещо в скоростите, но пък те са вляво, качи някой друг в колата и го попитай от къде чува шума, обикновено първото впечатление е вярно, може би не го локализираш точно, аз чувах шума от задното колело отпред.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Погледни си и накладките ,има вариант от износена или разлепена плочка пак да стърже и е доста неприятен звука .

  7. #7

    Default

    Проблемът решен, моля темата да отиде в коша

  8. #8
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Колега сподели как е решен проблема, за да знаем и ние. Когато имате нужда от нещо питате и очаквате бърз отговор, а след това не давате информация как сте оправили проблема....

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Та както става ясно от заглавието, корабът ми издава яки стържещи звуци от предно дясно колело, та събирам идеи. Допълнителни жокери: Стърже само когато е на скорост, стърже и в право движение, и в двата вида завои, но пак само когато е на скорост. Звукът е все едно се е намотала дебела тел и жули в главината, само дето видимо няма нищо.Отпред съм с нови накладки и маркучи от около шест месеца и с рециклирани носачи горе и долу пак оттогава. А, и още нещо - може би е съвпадение, но това започна след смяната на зимните гуми с летни. Когато е на скорост, стърженето е и с газ, и без газ. А най-лошото е,че когато му дойде музата, спира най-неочаквано.Ако имате нещо на ум, ще съм ви благодарен да го споделите. Пояснявам, че при такъв тип дефект и при условие,че съм от Пловдив евентуалните съвети за диагностика ще ги пропусна
    От това,което съм писал, не виждам как се разбира,че очаквам бърз отговор . Просто събирах идеи за "Направи си сам". Но на въпроса - проблемът се реши,като ме пратиха при майстор, който е имал идея кво да прави

  10. #10
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    И в крайна сметка............................
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •