Results 1 to 2 of 2

Thread: въпрос относно обезпаразитяване/обезмирисяване на клима

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default въпрос относно обезпаразитяване/обезмирисяване на клима

    Привет!
    взех си комплект за обезпаразитяване/обезмирисяване на климатичната инсталация. В упътването пише обаче, че половината от обезпаразитителния спрей се пръска директно върху evaporator-a, което аз си превеждам като изпарител, а останалото във въздуховодите при спрян вентилатор на купето, след което трябва да изчакам 20 мин. препарата да си всърши работата. Питанките ми са следните:
    1. Имам ли достъп до изпарителя през отвора където е филтъра на купето? Към спрея има маркуче което е около 40 санта.
    2. Ако нахакам това маркуче в централните въздуховоди и пръскам там при спрян вентилатор не е ли вероято да прецакам мотора след като вентилатора не върти и пяната може да се оттече по него? В темата "обезирисяване на климатик" видях че колегата ОЕМ извършва процедурата при вентилатор на мах. - има ли опасност с това маркуче да стигна до вентилатора и опра в перките му ако работи? И друго - ако пръскам при пуснат вентилатор, няма ли вероятност половината пяна да се окаже издухана в купето?



    Става въпрос за този продукт : http://www.errecom.it/eng/prodotti_dett.asp?id=312 , ако някой го е ползвал моля, да сподели как го е употребил. На линка и инструкция за употреба - ако някой иска да види, допускам, че може и да не съм я разбрал на 100%.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Подходих според инструкциите - изпръсках половината флакон под филтъра на купето директно върху цилиндъра на вентилатора а останалото разпределих по въздуховодите. След 20 мин. пуснах вентилатора на максимум и ...о чудо- нямаше проблеми. След това изпръсках и втория компонент от комплекта и оставих вентилатора на рециркулация за 15-20 мин. Химията подейства и сега вместо миризма на мухъл имам миризма на лаборатория. Предполагам, че ще иска допълнително проветряване.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •