Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Размери на мека връзка 156 2.0 ТС

  1. #1
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default Размери на мека връзка 156 2.0 ТС

    Колеги, някой може ли да ми каже какви са размерите на меката връзка на АР 156 2.0 ТС.
    Също мисля тея дни да махам катализатора. Препоръчайте ми някакъв свестен резонатор!
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Около 25 см
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    На 1.8 е 55 на 230мм.Аз сложих 55 на 254 като резнах от двете страни до заварките.Предполагам че е същата на 2.0.Катализатора и аз съм го махнал, но с резонатора ме прекараха - показаха ми един, който кото го почукаш, идглежда плътен, обаче ми сложили някаква "консервна кутия".И ако нямаш нищо против да попитам в твоята тема - изчистих си катализатора от остатъците от питите.Половината от гърнето е празно сега, другата половина има надупчена тръба и вата.Та ако го сложа вместо оная тъпня дето са ми я сложили какъв ще е ефекта - някой правил ли го е.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Оригиналния катализатор по принцип е на половината гърне катализатор, другата половина е резонатор. Ако изтърбушиш само катализатора и да го сложиш, ще започне да се чува малко като "резачка". Но тва което може да направиш е да сложиш в гърнето на катализатора една надупчена тръба и на практика си става резонатор. Тва мисля е най-удачния вариянт, при който обаче си натрошаваш катализатор и после става трудно продаваем и на смешни пари.

    Общо взето по-добре един хубав резонатор. Аз за това попитах някой да препоръча нещо, което е пробвано и не дрънчи, вибрира и всякакви други екстри...
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Изтърбуших го отдавна, предпочетох да запазя тялото и да си правя опити с него, имам и два фланеца.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Ами купи си тръба, има направо готови надупчени се продават. Заваряш вътре и става резонатор цялото.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  7. #7
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Колко струва тази прословута мека връзка за тази кола, заедно с ремонта?! Благодаря!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  8. #8
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Колко струва тази прословута мека връзка за тази кола, заедно с ремонта?! Благодаря!
    Колега, намери си направо двуцевка с мека връзка, от някоя друга алфа. Има такива втора ръка, запазени.
    Тея новите май май не стават за нищо. След месец пак ще се разпърди.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    И моята мека връзка е пробита и ми се върти нещо от сорта http://emk-33.com/shop/product_info....oducts_id=4872 в главата-взаимствано от тук http://www.supersprint.com/en/prod-c...r_oem_kat.aspx
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  10. #10
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    И моята мека връзка е пробита и ми се върти нещо от сорта http://emk-33.com/shop/product_info....oducts_id=4872 в главата-взаимствано от тук http://www.supersprint.com/en/prod-c...r_oem_kat.aspx
    Хм, ми не знам това колко ще е ефективно. В смисъл вибрациите нагоре/надолу кой ще ги обира?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  11. #11
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Колега, намери си направо двуцевка с мека връзка, от някоя друга алфа. Има такива втора ръка, запазени.
    Тея новите май май не стават за нищо. След месец пак ще се разпърди.
    Сложих днес една втора ръка - и тя изпускаше. Направо ме хвана яд, че не сложих нова. Как да ги познавам тия меки връзки, втора ръка дали са читави?! Тази нямаше черно по нея и предположихме, че е окей. Като я сложих - к.р, изпускаше малко отгоре...утре пак на същото място в търсене на нова и пак май ще трябва да се слага, и пак да се проверява, ако някой се сеща за друг начин за проверка да казва.
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  12. #12
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Сложих днес една втора ръка - и тя изпускаше. Направо ме хвана яд, че не сложих нова. Как да ги познавам тия меки връзки, втора ръка дали са читави?! Тази нямаше черно по нея и предположихме, че е окей. Като я сложих - к.р, изпускаше малко отгоре...утре пак на същото място в търсене на нова и пак май ще трябва да се слага, и пак да се проверява, ако някой се сеща за друг начин за проверка да казва.
    Ами външната оплетка може да е здрава, но от вътре да е почнала да изгаря. Като я взимаш най-добре да я огледаш преди това. Ако трябва светиш вътре с някакво фенерче да видиш в какво състояние е.
    Друго едва ли би могло да се направи, за да се провери.
    Ако искаш позаитересувай се и за нова, но до колкото четох тук из форума, май не са стока и не след дълго си пак във филма...
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  13. #13
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Default

    Преди няколко дни смених моята мека връзка, всичко ми излезна 50лв. Купих я от Битака за 18лв. без пазарене (тройна оплетка, 55х250мм) и ми я завариха за 30лв., което е много според мен, но просто нямах време да се занимавам. Със сигурност ще се намери някой, който ще го направи за 20-тина лв. За качеството на меката връзка нищо не мога да кажа, тъй като ми е от около седмица
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  14. #14
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    На мен за 2,0тс ми взеха за нова връзка+труд 90лв,с една година гарнция,имаше и за по 40лв ама черния вика няма гаранция момче.За сега година и нещо връзката е здрава,до кога ще видим.
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  15. #15
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Е какво, ако поизпуска малко само от там, какво лошо се случва и как се отразява на колата, освен евентуалната миризма в колата при дълъг път?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •