Results 1 to 11 of 11

Thread: Alfa 156 1.8 ts '00

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default Alfa 156 1.8 ts '00

    Привет на всички!
    От вчера се заимах с 156-ца. Това ми е първа Алфа и като пълен профан се подмамих по външния вид на автомобила.
    Първите ми впечатления са че колата е самолет когато си влезе в оборотите а когато не е в обороти е учудващо икономична за конете си .
    Покупната цена беше 2350, до момента вече ми струва 3100.
    Интериора е плюш (много запазен), волана е дървения (много готин), централната конзола - имитация на дърво (по принцип не ме радва но май започнах да свиквам).
    По табло е на 122000 км.
    Днес беше подменена цялата предница с рециклирани носачи и полиуретанови тампони. Благодарско на Ферариста, didko_boy и колегата му, който не разбрах как се казва .
    Останаха някакви дребни неща да се правят но ако всичко работеше автомобила нямаше да е италиански а... руски .

    Didko_boy - лампата за маслото е светела но много слабо - на тъмно се видя. Предполагам, че ще има хлабава връзка на някоя маса, но не знам къде да я търся. Ще поровя пък дано я намеря. Може от там да светва и чека за лампите - не видях неработещи крушки по колата освен тази откъм шофьора на плафона отпред но доколкото разбрах тя не би трябвало да активира чека. Малко трудно се включват халогените и фара за мъгла - искат няколко натискания на копчетата, не знам дали са на общ кръг.

    Когато измия колата ще се похваля и със снимки.
    Last edited by slaf4u; 24-05-2012 at 10:05.

  2. #2

    Default

    Честито, при правилните хора си я обслужил

    ПП: Другото момче се казва Жасмин, заклет БМВ-ист

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Направи ми лошо впечатление отичането наводата при този автомобил - във Вторник имаше демо-версия на потоп в Сливен и минах през една наводнена улица - може би 20-25 санта дълбока вода / 100-150м. дължина/ и въпреки, че карах бавно (5-10 км/час но срещу течението) , сериозно количество вода се изля по предния капак на колата. Сетих се веднага за разговора с didko_boy относно това на каква височина се намират вентилационните отвори на въздушния филтър и ми изтръпна най-северната част на гърба. Когато на следващия ден отворих капака за регистрацията в КАТ останах втрещен колко вода е влязла в моторния отсек. Не знам до колко морската грес е податлива на измиване при преминаване през таквиа локви, все пак същия ден сменяха тампоните и носачите. Има ли шанс за подобрение в защитата на двг от мокро ако се заимам и монтирам металната кора под него?
    Last edited by slaf4u; 24-05-2012 at 10:20.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Вече с кора под мотора и пред ролките на пистовия ремък, нещата изглеждат далеч по-добре що се отнася до нахлуването на вода в коша.
    Вчера монтирах дебитомера изпратен ми от колегата marto92, рестартирах си компа по описания във форума начин и нещата придобиха по-различен вид. До сега съм карал автомобил 70 коня, след като се качих на алфата бях изненадан от вървенето й, а след като рестартирах компа с новия дебитомер бях втрещен каква разлика има между въврвенето сега и когато я взех.
    Междувременно направих засечка на разхода пълно-пълно до изключване на пистолета. Карам с А98 от Петрол.

    извънградско (90 - 120 км/ч) : 6,85л.
    градско (в ограниченията и повечето време до 2500о/м) -9,8л.

    За 850км, няма видим разход на масло.
    Смених 4-те гуми с летни dunlop, автомобила е като на релси. Може би базата ми за сравнение е виновна за това и са ми ниски очакванията но определено колата си стои стабилно на пътя.
    Last edited by slaf4u; 06-06-2012 at 13:58.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  5. #5

    Default

    А снимките,къде са бе колега ?
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    А снимките,къде са бе колега ?
    След вчерашния дъжд единствено сивия цвят я спасява да не изглежда съвсем мизерно. Ще я нацъкам като придобие вида който заслужава.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default Най-важната екстра!!!

    Привет колеги, най-важната екстра за Алфата е инсталирана. Псулютния комфорт и поставки за чаша - 3 бр.
    Някой мислил ли е и по-важното, опитвал ли е да боядисва прахово централната конзола? Мисля, че черния цвят би се вързал много добре.

    Last edited by slaf4u; 18-07-2012 at 10:07.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default Снимки на колата

    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  9. #9
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by slaf4u View Post
    Някой мислил ли е и по-важното, опитвал ли е да боядисва прахово централната конзола? Мисля, че черния цвят би се вързал много добре.
    Моята конзола е черен мат.
    ...

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Моята конзола е черен мат.
    Дай снимчица и как си го направил?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  11. #11
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Няма хубава снимка : само това http://imageshack.us/photo/my-images...718203027.jpg/
    Направено е с обикновен спрей.
    ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •