Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 108

Thread: Защо цената на 166 е като тази на 156 ???

  1. #31
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Аз издържам... Обаче когато съм на круиз контрол... Иначе се увличам, на тая кола 180 и лепнат и не се чувстват въобще когато е хубав асфалта... Затова предпочитам да пусна криуза и да си гледам почивката... ))
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  2. #32
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Аз издържам... Обаче когато съм на круиз контрол... Иначе се увличам, на тая кола 180 и лепнат и не се чувстват въобще когато е хубав асфалта... Затова предпочитам да пусна криуза и да си гледам почивката... ))
    Аз излизам рядко извън София с алфата , което е добре за мен че праим често по 200 , но иначе в градски условия съм много кротък до 2-ра и после бавничко трябва да се внимава
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  3. #33
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    А каква е идеята да си купиш 166-ца за градско каране?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #34

    Default

    Направо ми се къса сърцето да я карам тази кола в градски условия - удовоствието е навън, но пък там дебнат радарите.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #35
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Харесва ми на мен за градско каране с тоя автомат. Чувствам се, все едно съм се изтегнал в хола на дивана. Приятна музика, лек климатик, понякога по задръстванията си пускам някой филм от таблета, за да не се нервя. За сега си намирам място за паркиране, парктроника отзад помага да не стават сакатлъци. Е, малко ме е страх да я оставям по обществени паркинги, за да не я "осуркат" ама няма пълно щастие
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  6. #36
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Харесва ми на мен за градско каране с тоя автомат. Чувствам се, все едно съм се изтегнал в хола на дивана. Приятна музика, лек климатик, понякога по задръстванията си пускам някой филм от таблета, за да не се нервя. За сега си намирам място за паркиране, парктроника отзад помага да не стават сакатлъци. Е, малко ме е страх да я оставям по обществени паркинги, за да не я "осуркат" ама няма пълно щастие
    За това си прав, и аз по тая причина понякога тръгвам с колата без да има нужда, но заслужава ли си е въпросът ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  7. #37
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    А каква е идеята да си купиш 166-ца за градско каране?
    Ами наистина доста е куца работа да мъчиш 166-ца по варнеските разбити улици,камо ли да я понастъпиш малко-ей на пак тряя правя предницата баси ..ше си купя една моторетка най-накрая за лятно градско,пък зимата една уазка,а италианката само магистрала,
    айде сполай ти бате Бойко
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  8. #38
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Аз за щяло и нещяло я карам по перфектните улици на Бургас. Наистина този град стана най-готиния...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  9. #39
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Аз за щяло и нещяло я карам по перфектните улици на Бургас. Наистина този град стана най-готиния...
    тей тей (пригласям) Автомат му е майката френдове, всичко друго е майтап - много заяква дясната ръка пък тя и без това е напред от пубертета

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #40
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Дам... за улиците на Варна сте прави. Ужасни са. За да не става темата с полит-уклон ще пропусна какво мисля за кмета и подобните му паразити...
    За съжаление, без да го искам, съм принуден да карам и из града вместо 166 - моята "уазка" от подписа. Взех си я за гората, ама при това ужасно състояние на улиците ми е жал наистина за 166 и все по-често я оставам да "гаражува" и я паля уикендите за дългите пътища
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  11. #41

    Default

    За извънградско казвате е добре а ?
    Много ли им е чуплива ходовата част ? Чак пък толкова да ги пазите все едно са от стъкло.

  12. #42
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by inetsov View Post
    За извънградско казвате е добре а ?
    Много ли им е чуплива ходовата част ? Чак пък толкова да ги пазите все едно са от стъкло.
    Който пази има, който не пази ...плаща и седи без кола (ако е единствена) И не не са чупливи, напълно нормален автомобил според мен с евтина потдръжка за класа си !

  13. #43
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    За извънградско е супер. Нямам никакви забележки. Случи се да ходя до София спешно - сутринта Варна-София, след обяд София - Варна - и се чувствах удесно след това, а не убит от път. По някога ми е доста трудно да си наместя седалката да ми е възможно най-удобна, но това е сигурно заради много възможности за настройка На джипката ми е счупена долу шейната, на никъде не се мести и си ми е супер удобно (в тая връзка някой ако продава седалка шофьорска от Алфа, може да не е 166, стига да са хубави - да свирка на лични)
    За пазенето - проблемът не е толкова в окачването, колкото в ниския просвет. Аз съм с най-високите възможни за модела 17 инчови гуми и пак колата е спусната ниско. Кората ми е начупена вече на няколко места, слава богу - картерът ми е все още здрав. Освен това дадох доста пари да възстановя цялото окачване и не ми се иска да го троша наново, като се има предвид, че из града има ями като да влезе половината кола.
    Всъщност, като се замисля - на практика - няма нито една улица във Варна, освен новата отсечка на Ген.Колев, която да става за каране на лек автомобил
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  14. #44
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Който пази има, който не пази ...плаща и седи без кола (ако е единствена) И не не са чупливи, напълно нормален автомобил според мен с евтина потдръжка за класа си !
    Един да е на моето мнение.
    Сравнена с други коли от същия клас, поддръжката на 166-цата е даже евтина.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #45

    Default

    Да, но сравнена с други коли от същия клас, сякаш не е толкова здрава и от там идва по-скъпата поддръжка - не цената на частите, а сумарно похарчените пари за поддръжката
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •