Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 108

Thread: Защо цената на 166 е като тази на 156 ???

  1. #91
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Според мен най-определящото за успешния изход от дадена ситуация това е този, който стои зад волана.
    А на човекът без практика или по-точно на този без мозък в главата, всякаквите модерни технически решения и допълнения само компенсират липсата му на качества на волана.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #92

    Default

    @gorbi - не ми се спори, аз казвам своето мнение. Карал съм достатъчно време със задно, още с първото качване на предно ми допадна повече по отношение на изтегляне. Не ми допада това, че с предно "носа" играе нагоре надолу много, и при повечко товар отзад центъра на тежестта се измества (което точно при 166 с голям двигател не е проблем, тя е много тежка така или иначе), че на сухо се кара различно, но като цяло си се кара лесно и без да мислиш, свикваш, ставаш опитен и т.н. обяснения как задното не било проблем. Като не е проблем - защо зимата постоянно трябва да побутваме BMW-нца и ги гледам тях и мерковете как се въртят по светофарите? Не могат да карат? Точно - да се качат на предно, няма да имат проблеми, ама нали трябва да се хвалят как имат кола с "правилното" задвижване по форумите... Аз пък исках голяма кола с предно или задвижване на 4-те колела. За съжаление сред вторите в тоя ценови клас има 3-ки с първите версии на xDrive, които не разпределят нищо и са твърдо 40/60, при което страдат от огромна зависимост от гумите. От Alfa единствено CW, която обаче е съвсем друга кола и още не съм се отказал да имам И такава.

    На предното не само имам антиблокаж, но и LSD диференциал (който разни с "правилно" задвижване наплюха като безмислен на кола с предно) - зимата и да тъпча газта, не мога да прибуксувам достатъчно, за да се окопая в сняг/киша/гнус, и не се случва да стоя в коловозите, даже често си влачех задницата върху коловоза, понеже е ниска.

    И стига с това за гумите, аз винаги съм карал с нови гуми и винаги - някой от том моделите. Това ми беше първата зима с кола, която изкарах с гумите, които дойдоха с колата - DOT2210 с перфектен грайфер, просто, защото реших, че има някакъв живот в тях. Вече са на боклука, между другото.
    Last edited by geniusloci; 04-06-2012 at 12:26.

  3. #93
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by geniusloci View Post
    @gorbi - не ми се спори, аз казвам своето мнение. Карал съм достатъчно време със задно, още с първото качване на предно ми допадна повече по отношение на изтегляне. Не ми допада това, че с предно "носа" играе нагоре надолу много, и при повечко товар отзад центъра на тежестта се измества (което точно при 166 с голям двигател не е проблем, тя е много тежка така или иначе), че на сухо се кара различно, но като цяло си се кара лесно и без да мислиш, свикваш, ставаш опитен и т.н. обяснения как задното не било проблем. Като не е проблем - защо зимата постоянно трябва да побутваме BMW-нца и ги гледам тях и мерковете как се въртят по светофарите? Не могат да карат? Точно - да се качат на предно, няма да имат проблеми, ама нали трябва да се хвалят как имат кола с "правилното" задвижване по форумите... Аз пък исках голяма кола с предно или задвижване на 4-те колела. За съжаление сред вторите в тоя ценови клас има 3-ки с първите версии на xDrive, които не разпределят нищо и са твърдо 40/60, при което страдат от огромна зависимост от гумите. От Alfa единствено CW, която обаче е съвсем друга кола и още не съм се отказал да имам И такава.

    На предното не само имам антиблокаж, но и LSD диференциал (който разни с "правилно" задвижване наплюха като безмислен на кола с предно) - зимата и да тъпча газта, не мога да прибуксувам достатъчно, за да се окопая в сняг/киша/гнус, и не се случва да стоя в коловозите, даже често си влачех задницата върху коловоза, понеже е ниска.

    И стига с това за гумите, аз винаги съм карал с нови гуми и винаги - някой от том моделите. Това ми беше първата зима с кола, която изкарах с гумите, които дойдоха с колата - DOT2210 с перфектен грайфер, просто, защото реших, че има някакъв живот в тях. Вече са на боклука, между другото.
    Че какво лошо има да се спори..
    Аз не пиша само заради спора, а заради изказани според мен - неверни и преувеличени твърдения

    Мен с мерцедеса никога не са ме бутали, и никога никъде не съм оставал, освен последната зима, когато на най-големия сняг аз и още 50-на малоумници като мен, обикаляхме из Варна и закъсах на изхода на Метро, защото имаше адски вятър и преспи и един неопитен шофьор (с предно ) се беше набухал в средата на пряспата и ни назад, ни напред.... Аз както закъсах там, така и си излязох с лашкане 20-на минути, но вече беше толкова наваляло, че се наложи едни пичове с джипка да ни дърпат всички навън от паркинга... Та, не знам - с изключение на този случай - аз съм побутвал много коли, но мен за последните 5 години - не.

    Колкото да мерсове и БМВ на светофарите - ами да, с валяци 245+ и то обикновено летни, съответно с тоя клиренс който имат по-дългите лимузини с тия гуми - нормално е на светофара да не можеш да тръгнеш или пък да застанеш на най-малкия коловоз То освен гуми трябва и акъл

    Какво значи - стига с тия гуми??? Ами ето - ти винаги караш с нови зимни, аз винаги карам с нови зимни - за това и не закъсваме, с каквато и кола да сме - защото знаем как, кога, къде и до колко може да се кара.
    Пробвал съм границите на възможното преминаване с всички видове задвижване и за това си позволявам да пиша и да споделя опит...

    Категоричното мнение - "задното не става за зимата, предното минава без проблем където задното не може" - за мен е елементарно, невярно и повърхностно...

    Ма да не спамим повече темата, всеки си има право на мнение - аз държах да изкажа моето....
    Last edited by gorbi; 04-06-2012 at 16:11.
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  4. #94
    Траурния Агент kaloiannnnn's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    София
    Posts
    229

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Виж сега може и да се придвижваш зимата със задно (някак си) но сравнение със сцеплението на предното не може да става. При равни други условия (примерно и двамата да сме със летни гуми или и двамата със зимни) просто ще си трагедия във всяко директно сравнение.
    1 Гумите
    2Акумулатора
    LUXURY FUNEBRI CARS
    Има нещо в Алфа Ромео, купчина красиво подредени железа и пластмаса,а между тях душа.Необяснимо е!

  5. #95
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default 156 и 166

    Мене ми е чудно как можеме да живееме в град, където повечето шофьори даже не си слагат зимни гуми на колите, и в същото време да обясняваме как гумите били най-важното нещо зимата и да даваме акъл на другите хора, че в зимните метеорологични условия в България, където НЕ чистят пътищата, колите със задно предаване могат да бъдат сигурни или надеждни - напук на сто закона на физиката.
    За съжаление зимните условия не са еднакви на територията на държавата. 1 милион километра от тигели около севастопол или до Метро и обратно, НЕ Е равнозначно на обикаляне на заснежена България зимно време.
    Та да обощим за начинаещите шофьори, меракосали се да си вземат достъпни С-ки или 320ки - автомобили със задно предаване зимата в България е препоръчително да не бъдат използвани. В Гърция, Италия и Испания - позволявам
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  6. #96
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    Мене ми е чудно как можеме да живееме в град, където повечето шофьори даже не си слагат зимни гуми на колите, и в същото време да обясняваме как гумите били най-важното нещо зимата и да даваме акъл на другите хора, че в зимните метеорологични условия в България, където НЕ чистят пътищата, колите със задно предаване могат да бъдат сигурни или надеждни - напук на сто закона на физиката.
    За съжаление зимните условия не са еднакви на територията на държавата. 1 милион километра от тигели около севастопол или до Метро и обратно, НЕ Е равнозначно на обикаляне на заснежена България зимно време.
    Та да обощим за начинаещите шофьори, меракосали се да си вземат достъпни С-ки или 320ки - автомобили със задно предаване зимата в България е препоръчително да не бъдат използвани. В Гърция, Италия и Испания - позволявам
    Ако ти правиш километрите си между Севастопол и Метро, аз ги правя в Европа, България, Румъния, Молдова, Украйна (включително истинския Севастопол на полуостров Крим), Гърция и европейска Русия
    И последните 5 години - с Мерцедес със задно. Включително из нашите планини и Карпатите.

    То е хубаво човек да не съди по себе си като пише..

    И ако трябва да раздразня съвсем всички фенове на предното, то трябва да споделя че окачване на возещия като лодка Мерцедес 124 за 250 000 км. съм правил само един път - като го купих от Италия - смених всичко по окачването - предното и задното. След което обикалях, обикалях, обикалях (трябва да видите пътищата в Украйна и Молдова ) и при поредната проверка в сервиза момчетата вдигаха рамене - нищо... Жалко че толкова морално остаря тази кола инак просто щях да си купя същата.... Много се колебах между любимите ми две марки и накрая цената и разбира се бижуто 2,4 jtd 20v - надделяха, да видим сега както пак смених цялото окачване - дали ще изкара 250 000 ...

    А, щях да забравя - основните ми обиколки зимата са Варна - Русе - Дулово - Силистра - Добрич - Варна и по селата из варненско. Пинко от форума знае какво работя и защо обикалям толкоз. Който познава пътищата, знае как се минава зимата по тоя маршрут...
    Last edited by gorbi; 05-06-2012 at 17:47.
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  7. #97
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Ако ти правиш километрите си между Севастопол и Метро, аз ги правя в Европа, България, Румъния, Молдова, Украйна (включително истинския Севастопол на полуостров Крим), Гърция и европейска Русия
    И последните 5 години - с Мерцедес със задно. Включително из нашите планини и Карпатите.

    То е хубаво човек да не съди по себе си като пише..

    И ако трябва да раздразня съвсем всички фенове на предното, то трябва да споделя че окачване на возещия като лодка Мерцедес 124 за 250 000 км. съм правил само един път - като го купих от Италия - смених всичко по окачването - предното и задното. След което обикалях, обикалях, обикалях (трябва да видите пътищата в Украйна и Молдова ) и при поредната проверка в сервиза момчетата вдигаха рамене - нищо... Жалко че толкова морално остаря тази кола инак просто щях да си купя същата.... Много се колебах между любимите ми две марки и накрая цената и разбира се бижуто 2,4 jtd 20v - надделяха, да видим сега както пак смених цялото окачване - дали ще изкара 250 000 ...

    А, щях да забравя - основните ми обиколки зимата са Варна - Русе - Дулово - Силистра - Добрич - Варна и по селата из варненско. Пинко от форума знае какво работя и защо обикалям толкоз. Който познава пътищата, знае как се минава зимата по тоя маршрут...
    Зимата не ползваш ли джипарата?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #98
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Тераното е от скоро, а с Патрола пообикалях, но той за дълъг път не става - с него по полята и горите най-вече съм се тикал. Ходих и на експедиции с него, но така ги смятахме, че да не са през зимата Иначе високия подготвен джип си е супер - след него остават само трактори и верижна техника, ако снегът е толкова че и той да закъса
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  9. #99

    Default

    Както казваш - лошо няма да се спори, просто аз не искам да убеждавам никого. Във HardwareBg форума същата песен - има един BMW-джия (баси, как се казват феновете на BMW?), той никога нямал ядове със задно. Където и да погледна - всички същото обясняват - трябвало да се научиш и нямало проблеми. Да де, ама нали ги виждам, въртят се, не всички такива са с летни гуми.

    То у нас е масово да се кара със скапани гуми. И чистенето по уличките е проблем, понеже са заринати с паркирани автомобили. Тази година месец и нещо имаше обледени коловози по уличките. Вярно, Цариградско беше лъснато, но... кой кара само по булеварди?

    В този дух - докато карах Сиера-та едно време - първата година ме стресна, на втората карах само нея (имах и друга кола, Кадет автоматик, който зимата просто цепеше мрака!) - не е проблем като цяло, нищо не ме е спирало, докато един прекрасен ден не се наложи да паркирам и един бордюр в комбинация с малко повече от нужното газ и колата застана на 90 градуса спрямо супер тесен път, заклещена между други. Не искаш да знаеш как и колко време ми отне да се измъкна, но задръстих движението по уличките покрай Мария Луиза за известно време и брах срам. не, защото не мога, а заради случайност - нито знаех за бордюра, нито, че има нахвърлян лед, нито, че колата ще реши да се врътне точно така. С предно досега не ми се е налагало да замислям зимата за нищо. Още повече - на и без друго тежка кола, каквато е 166. Въпрос на виждане, моето е, че предното е по-безопасно и не изисква някакви специални умения отвъд елементарното познаване как движи автомобила и как се кара зиме.

  10. #100
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Май ще стигнете до консенсус, че и с предно, и със задно става, но зависи от опита на шофьора. Аз лично след 11 години и около 100 000 км не се имам за достатъчно опитен шофьор и не ми се ще кола със задно. Дори са й свикана привидно един път ще ме подведе и ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #101
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Май ще стигнете до консенсус, че и с предно, и със задно става, но зависи от опита на шофьора. Аз лично след 11 години и около 100 000 км не се имам за достатъчно опитен шофьор и не ми се ще кола със задно. Дори са й свикана привидно един път ще ме подведе и ...
    Ами точно това е, на първо място има значение опита (задкормилното пространство), на второ е задвижването и на последно място са гумите. Аз като бивш собственик на две BMW-та и 190-ка, си харесвам задното, но определено, откакто започнах да карам коли с предно, за зимата ги предоичитам - по-лесни са за каране.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  12. #102
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Веднага съм готов за всякакъв бас относно второто място

    Давай да видим зимата на заснежено - аз със задно с хубави четири зимни гуми и ти с 156-цата с четири калпави летни гумета - кой ще издрапа повече...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  13. #103
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Веднага съм готов за всякакъв бас относно второто място

    Давай да видим зимата на заснежено - аз със задно с хубави четири зимни гуми и ти с 156-цата с четири калпави летни гумета - кой ще издрапа повече...
    Смятай , ако пък той е с 4 хубави зимни гуми..............
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  14. #104
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Смятай , ако пък той е с 4 хубави зимни гуми..............
    ако той е с 4 хубави гуми - може вече да има борба...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  15. #105

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Веднага съм готов за всякакъв бас относно второто място

    Давай да видим зимата на заснежено - аз със задно с хубави четири зимни гуми и ти с 156-цата с четири калпави летни гумета - кой ще издрапа повече...
    Е, да де, ама нали се сещаш - и аз ще съм с хубави четири зимни гуми. Тогава ще ти е трудно да издрапаш където и каквото и да е пред кола с предно, и вероятността да се окопаеш докато си въртим тегели из София, е далеч по-осезаема.

    Между другото - по-странното е, че хората карат зимните си гуми сега, а не, че стоят с летните зимата. Щото тези с летните зимата излизат рядко с колите, иначе няма да им издържат нервите, ама да кажеш, че търкаляни лятото зимни гуми си остават зимни и за другия сезон...

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •