Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 108

Thread: Защо цената на 166 е като тази на 156 ???

  1. #1
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default Защо цената на 166 е като тази на 156 ???

    Здравейте колеги,отскоро се оглеждам за нова придобивка,и попаднах на много ниски и нереални за мен цени на 166 цата та питането ми е защо е така и имат ли някъкви по странни дефекти които да ослужняват поддръжката на този иначе луксозен автомобил и честно да си призная 166 ми е фаворит пред 156 интересува ме дизела че нещо на бензин от 145 съм разочарован с тия газови глупости,как е по окачването,по двигателя и какъв е истинския и разход градско в СА и извънградско смесено магистрала и пресечена местност,надъхайте ме приятно за да остана доволен тука гледам по 3 ,3500 има доста добри на пръв поглед с печки,нави подгряване на седалки кожа и тнт.

    Кажете истината предимства и недостатъци но без капка милост,самата гола истина,Благодаря !!!



    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  2. #2
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Здравейте колеги,отскоро се оглеждам за нова придобивка,и попаднах на много ниски и нереални за мен цени на 166 цата та питането ми е защо е така и имат ли някъкви по странни дефекти които да ослужняват поддръжката на този иначе луксозен автомобил и честно да си призная 166 ми е фаворит пред 156 интересува ме дизела че нещо на бензин от 145 съм разочарован с тия газови глупости,как е по окачването,по двигателя и какъв е истинския и разход градско в СА и извънградско смесено магистрала и пресечена местност,надъхайте ме приятно за да остана доволен тука гледам по 3 ,3500 има доста добри на пръв поглед с печки,нави подгряване на седалки кожа и тнт.

    Кажете истината предимства и недостатъци но без капка милост,самата гола истина,Благодаря !!!



    Е как да си доволен колега от газта като си сложил обикновена газова уредба!За разхода на дизела всеки ще ти каже различно,само ще ти кажа че при жтд икономите от туй онуй-са равносилни на много плачене и кълнене!

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Нормално е и двете са дупка в джоба, а 166 е по-голямата дупка Ходовата част на 166 е скъпа, предницата - неразбрана и т.н.
    пп за по-малко от 5000лв 166 няма да караш и то ако имаш късмет, да не наливаш някакви големи пари
    Last edited by code; 16-05-2012 at 22:01.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    ...Кажете истината предимства и недостатъци но без капка милост,самата гола истина,Благодаря !!!
    НЕМА ти останат пари за кафенце и за дънки.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #6

    Default

    Разликата в цената е заради подръжката, а цената на подръжката е по-висока, заради липсата на масовост.
    Повече коли от един вид, намаляват разходите, заради количествата на внасяните части и най-вече заради познаваемостта на модела от хората свързани с подръжката -голям и хубав автомобил е 166, но по-рядко се среща у нас и това сваля продажната му цена .
    Повечето хора бягат от по-редките екземпляри по тези причини.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  7. #7

    Default

    В Плевен не знам как е,но тук в големото село почват да настигат алди 80 и 156.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За цената не мога да ти дам разумно обяснение.
    Но ти предлагам един друг начин да се ориентираш......
    Погледни поставените за дискусия проблеми в двата раздела (166 и 156) и сам прецени при кой модел има повече и по-сериозни проблеми.
    В раздела 166 се дискутират по-скоро козметични проблеми.
    При 156 съвсем не е така.
    Но по-добре е сам да си прецениш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    НЕМА ти останат пари за кафенце и за дънки.
    кратко и ясно хаха
    Големите коли по принцип не държат цени, виж цените на старо на седмици, S-класи, Омеги, Мондео, 607, и т.н. Това е така защото покупката на такава кола е първа вноска по лизинг Мондео и Омега сякаш са най-смислените от горепосочените, 166 като поддръжка е нещо средно между тях и другите изброени.
    Last edited by code; 16-05-2012 at 22:20.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    В Плевен не знам как е,но тук в големото село почват да настигат алди 80 и 156.
    Общо взето, все още в Плевен е екзотичен автомобил за майсторите, но София си е София.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #11
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Два коренно различни автомобила, за хора с различни вкусове. По мое мнение търси читав дизел поне, че бензиновите могат да са доста коварни, не че е изключено и за дизел на старо де.
    Но за 3-3.5 хил по добре недей и бягай надалече. Щото ще ти трябва още няколко за да я преведеш в релси, да не се опалваш после, ще вече има такива случаи доста, как продавача бил долен ляв педал
    Скъпа поддръжка имат, но определено ще ти остават пари и за кафе и за дънки, че и за почивка ако попаднеш на запазен екземпляр, но трябва джоба да отпуснеш още.
    Виж в разделите. И на двете повредите им са сходни по мое мнение. Аз за над 50к км на моя дизел само термостат и маркуч интеркулер смених.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #12
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Относно бензин или дизел бих ти препоръчал бензин с газова уредба.Самите компютри и начина на управление на двигателя нямат нищо общо с 145-та ти. С газов инжекцион колата ще работи много добре и разхода и в лв ще е много по-нисък от на дизел.
    Относно 156/166. За мен 156 е компромис. Двигателите са едни и същи 2,4JTD, 2.0TS и 2.5. Да при 156 има и 1,6TS и 1,9JTD. Ако искаш по-слаб двигател избери 156. Ако ще взимаш от големите, то тогава няма значение дали е монтиран в 156 или 166. Обслужването му ще струва еднакво.Предното окачване като цена е почти еднакво. Виж при задното при 166 е по-скъпо, но то рядко дава проблеми също както и при 156. При 166 имаш по-големи гуми съответно и по-скъпи. Аз лично се примирих с малко по-високата цена за поддръжка на 166 и си взех 166-ца.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Два коренно различни автомобила, за хора с различни вкусове. По мое мнение търси читав дизел поне, че бензиновите могат да са доста коварни, не че е изключено и за дизел на старо де.
    Но за 3-3.5 хил по добре недей и бягай надалече. Щото ще ти трябва още няколко за да я преведеш в релси, да не се опалваш после, ще вече има такива случаи доста, как продавача бил долен ляв педал
    Скъпа поддръжка имат, но определено ще ти остават пари и за кафе и за дънки, че и за почивка ако попаднеш на запазен екземпляр, но трябва джоба да отпуснеш още.
    Виж в разделите. И на двете повредите им са сходни по мое мнение. Аз за над 50к км на моя дизел само термостат и маркуч интеркулер смених.
    Стар дизел или стар бензин - Тhat Is Тhe Question.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #14
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Здравейте колеги,отскоро се оглеждам за нова придобивка,и попаднах на много ниски и нереални за мен цени на 166 цата та питането ми е защо е така и имат ли някъкви по странни дефекти ...
    Ми да, по-трудно се бута.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Здравейте колеги,отскоро се оглеждам за нова придобивка,и попаднах на много ниски и нереални за мен цени на 166 цата та питането ми е защо е така и имат ли някъкви по странни дефекти които да ослужняват поддръжката на този иначе луксозен автомобил и честно да си призная 166 ми е фаворит пред 156 интересува ме дизела че нещо на бензин от 145 съм разочарован с тия газови глупости,как е по окачването,по двигателя и какъв е истинския и разход градско в СА и извънградско смесено магистрала и пресечена местност,надъхайте ме приятно за да остана доволен тука гледам по 3 ,3500 има доста добри на пръв поглед с печки,нави подгряване на седалки кожа и тнт.

    Кажете истината предимства и недостатъци но без капка милост,самата гола истина,Благодаря !!!



    Ха, и аз навремето зададох почти същия въпрос След като пробвах 3-4 броя 156 с 2,4 жтд взех та се качих на 166 2,4 и ... въпросът отпадна от само себе си. 166 е съвсем друга бира. Ама гледай да не е 136 коньовия дизел,щото той е с повечко странни както ги наричаш дефекти. Ако попаднеш на що-годе гледан екземпляр, нямаш ядове. В противен случай колегата ти го каза (за кафенцето и дънките става въпрос) А за по-скъпите части не намирам разумно обяснение - може би по-слабото разпространение на модела.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •