Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: много ми прекъсва боксерчето

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    sofia
    Posts
    125

    Default много ми прекъсва боксерчето

    здр проблема ми е че като завали дъж започва да прекъсва и от там се започват гърмежи и все едно на 3 цилиндара работи и как пусна гаста загасва ако някой е имал подобен проблем може да си каже мнението колата е 1.6 боксер на метан

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    кабели и свещи сменял ли си. филтри горивен и въздушен...
    точка

  3. #3
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Здравей, колега, моята е с нови кабели и свещи и като мина през някоя локва по-засилен почва да припатква. Чел съм и в други теми за боксер за подобна реакция, при мен като покарам малко 5 мин. водата се изпарява и продължавам нормално движение. Смятам, че понеже са ниско свещите се мокрят.
    Повече внимавам през големите локви и нямам ядове.
    Поздрави!
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  4. #4
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Аз имах Фиат Темпра на газ и като валеше дъжд като мина през локвите също ми прекъсваше така,явно се мокрят свещите на колата....Аз за този проблем не можах да намеря решение и така си я карах....Даже някой път се налагало да обърна на бензин,че на него прекъсва по-малко да мога да се прибера
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    sofia
    Posts
    125

    Default

    кабелите и свештите съм ги сменил,а филтара е спортен тя и преди ми прекъсваше като валеше ама последния път гърмеше като картечница имали вероятност да е от бобината или мап сензора

    ---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

    сега се сетих че от буксата на бобината излиза един червен кабел и е скъсан ама не се вижда каде е бил

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    дай снимка да видим. кабели такива стърчащи не трябва да има.
    точка

  7. #7
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Ланчата ми се държеше по подобен начин.
    Влизаш в локва, и понеже кабелите на свещите са на ниско и открито, мокрят се самите лули в дъното и започва да прецърква по корпуса на мотора и съответно обърква работата на мотора. Решението е - спирам, подсушавам и пак тръгвам.
    Мислил съм го евентуално да правя някаква планка, която да поставя под самите свещо по някакъв начин, която да го играе спирачка за водата, да не стига до свещите. Но така и не го доизмислих, защото продадох колата.

    Според мен, ако си направиш някаква кора под мотора, ще си решиш проблема за винаги
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    sofia
    Posts
    125

    Default

    това с кората е добра идея ама е малко трудна за изпълнение

  9. #9
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    И аз съм така,нови свещи,нови кабели,нови филтри и като карам бързо през локвите нещо се мокри и почва да прекъсва.Карах е на диагностика 100 пъти и всеки вика колата ти е 6 .Според мен или кабелите са ментета или има друга причина. Щом са е проектирали без кора под двигателя,значи няма нужда от кора.Не вярвам като е била нова от магазина така да е прекъсвала като завали.
    Last edited by zaryto; 15-05-2012 at 19:40.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  10. #10
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    И аз съм така,нови свещи,нови кабели,нови филтри и като карам бързо през локвите нещо се мокри и почва да прекъсва.Карах е на диагностика 100 пъти и всеки вика колата ти е 6 .Според мен или кабелите са ментета или има друга причина. Щом са е проектирали без кора под двигателя,значи няма нужда от кора.Не вярвам като е била нова от магазина така да е прекъсвала като завали.
    Да ти кажа от части си прав. При мен с оригиналните бошовските кабели, никога не ми е прекъсвала.
    После сложих БЕРУ, с тях имах тези проблеми.
    Но като цяло БЕРУ е един от читавите варианти за кабели!
    Но и не е нормално да намираш вода по кабелите и лилите на свещите . Тва ся ако ми кажеш че и тва са го сметнали
    Според мен се огледайте за някакво импровизирано решение за кора, или поне за предпазна част под кабелите на свещите и това да изчезва като проблем
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Да ти кажа от части си прав. При мен с оригиналните бошовските кабели, никога не ми е прекъсвала.
    После сложих БЕРУ, с тях имах тези проблеми.
    Но като цяло БЕРУ е един от читавите варианти за кабели!
    Но и не е нормално да намираш вода по кабелите и лилите на свещите . Тва ся ако ми кажеш че и тва са го сметнали
    Според мен се огледайте за някакво импровизирано решение за кора, или поне за предпазна част под кабелите на свещите и това да изчезва като проблем
    Колега, виждал ли си боксер? Малко ми е чудно как ще направиш кора под мотора, или някаква защита за свещите

    Моята не е прекъсвала никога в дъжд, а не е като да не е мокрило мотора. Помня като минех през локва, бълваше кълба от пара отзад

    Хубави кабели е решението.
    Last edited by tonov; 16-05-2012 at 23:50.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Колега, виждал ли си боксер? Малко ми е чудно как ще направиш кора под мотора, или някаква защита за свещите

    Моята не е прекъсвала никога в дъжд, а не е като да не е мокрило мотора. Помня като минех през локва, бълваше кълба от пара отзад

    Хубави кабели е решението.
    Виждал съм аз боксер, но в интерес на истината не съм оглеждал кое как е, що е. Най-малко пък под колата съм гледал
    Ама споделям наблюденията си от ланчата ми, която правеше същите неща при дъждовно време.
    За нея си мислех да я правя с нещо като кора, ама както казах - продадох я и тая идея така и не я реализирах.
    Незнам сега, ама да се мокрят кабелите на свещите, за мен тва не е добре сметната работа. И пак според мен, е напълно нирмално да получиш аномалия в работата на мотора, при подобна ситуация .
    Спомням си как веднъж, след огромна локва, спрях защото колата започна да прекъсва и да гърми. Е толкова мокри кабелите си не ги бях виждал. Имаше вода в дъното на лулите, чак до самите свещи. Направо си чувах как пляскат искрите по блока на мотора.
    Е тва за мен не е направено като хората
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    на моя боксер кабелите досега не са се мокрили, нито ми е прекъсвал.
    по-скоро кабелите пробиват от влагата във въздуха.
    точка

  14. #14
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Виждал съм аз боксер, но в интерес на истината не съм оглеждал кое как е, що е. Най-малко пък под колата съм гледал
    Ама споделям наблюденията си от ланчата ми, която правеше същите неща при дъждовно време.
    За нея си мислех да я правя с нещо като кора, ама както казах - продадох я и тая идея така и не я реализирах.
    Незнам сега, ама да се мокрят кабелите на свещите, за мен тва не е добре сметната работа. И пак според мен, е напълно нирмално да получиш аномалия в работата на мотора, при подобна ситуация .
    Спомням си как веднъж, след огромна локва, спрях защото колата започна да прекъсва и да гърми. Е толкова мокри кабелите си не ги бях виждал. Имаше вода в дъното на лулите, чак до самите свещи. Направо си чувах как пляскат искрите по блока на мотора.
    Е тва за мен не е направено като хората
    Питах те не да се заяждам, а защото там конструктивна особеност е, че тръбите на ауспуха се кръстосват отдолу под мотора и няма как да се сложи кора. Другото е, че свещите са отстрани откъм роговете и е нормално водата да пръска по тях. Ако пък е и 16 волтов, свещите са наврени да не казвам къде и са хоризонтални.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #15
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Може може... не споря
    Ами тогава незнам как биха се спасили колегите, освен да залагат на хубави кабели (макар че аз бях уж с хубави и пак беше зле работата в дъждовете).
    Смениш ли един път оригинални части, и започват проблемите. Те за това хората на няколко години си продават колите, пък ние после ходим им ги купуваме и се чудим що тва, що онова
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •