Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: проблем с педала на съединитела

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Sofiq
    Posts
    11

    Question проблем с педала на съединитела

    здр колеги,днес намерих в краката си една пружина докато карах,доколкото разбрах е някаква част прикрепена отзад на педала на съединителя,ако някой може да каже как се казва тази част и от къде да я закупя в София.мерси предварително

  2. #2
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Aко не е счупена се опитай да я монтираш обратно - трябва да легнеш при педалите , доста е неудобно. Ако е счупена, отивай в някоя морга с парчетата и им обясни какво ти трябва. После пак следва процедурата при педалите
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Sofiq
    Posts
    11

    Default

    мерси за отговора колега,но е счупена,мисля да потърся ново,че да не стане същата история

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-07-2015 at 00:17.

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Sofiq
    Posts
    11

    Default

    днес пообиколих,че ме беше ядосала тая пружина и на едно място намерих нова,като ще ми я доставят утре,но цената е звер,сега проблема е как се слага там за да не изпада

  6. #6
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Преди 3-4 годни смених моята с такава от морга - струваше 5 или 10 лв. За да я монтирам вадих остта на педала на съединителя. Точната процедура не помня, но бях легнал по гръб на пода, за да ми е по-удобно. Пипкава работа е, освен ако не си с гумено тяло.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Sofiq
    Posts
    11

    Default

    мисля да пробвам без да откачам педала

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by bojil_r View Post
    мисля да пробвам без да откачам педала
    Ако се наложи да вадиш остта си я смажи да не вземе след време да ти скърца, че тогава искаш не искаш ще сваляш
    Last edited by zombiran; 23-07-2014 at 19:38.

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Sofiq
    Posts
    11

    Default

    мдаа задължително ще гресирам,то без смазка за къде

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Sofiq
    Posts
    11

    Default

    мерси за помоща колеги,оправих го тоя звяр

  11. #11
    започва да се пристрастява Vlado A.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Плевен
    Age
    55
    Posts
    71

    Default

    Колега, днес и аз намерих на стелката счупена пружина с ос. Би ли казал от къде намери нова пружина и как оправи проблема?

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Sofiq
    Posts
    11

    Default

    в софия от един магазин в който пазарувам когато ми трябва нещо,имаха два броя и ми доставиха едната на следващия ден,но е скъпичка,а смяната не е много трудна като откриеш как първо отвиваш помпата на самия педал само часта кум педала без отдолу и като я отстраниш повдигаш педала нагоре,после за да свиеш пружината понеже е яка запираш с права отверка и избутваш докато се намести и връщаш педала надолу зглабяш и си готов.успех,надявам се да съм бил полезен

  13. #13
    започва да се пристрастява Vlado A.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Плевен
    Age
    55
    Posts
    71

    Default

    Благодаря за инфото! Моля кажи и адреса на магазина и колко е скъпичка.

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Sofiq
    Posts
    11

    Default

    в люлин-8 се намира магазина на алфа,фиат и ланчия-цена 29лв

    ---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

    колега доколкото виждам си от плевен,чак до софия ли ще идваш само за пружината,защо не потърсиш по моргите или някоя ударена

  15. #15
    започва да се пристрастява Vlado A.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Плевен
    Age
    55
    Posts
    71

    Default

    Благодаря за информацията. Това, че магазина е в София не е проблем, защото имам хора, които пътуват натам почти всеки ден. Не знам дали "Люлин" 8 не е проблем .
    Проверих една морга но нямаха, пък и предпочитам нова пружина.
    Вчера от сервиза, в който ми обслужват колата поръчаха. Малко скъпичко - 50 лв. Днес би трябвало да я получат и да ми я сложат.
    Но като се замисля, всички колеги, които споделят потъване на педала на съединителя, вероятно нямат тази пружина. Иначе, тя е доста корава и ще връща педала.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •