Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Щанга-тампон на 2.4 JTD 156

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Щанга-тампон на 2.4 JTD 156

    Видях само една тема за тази щанга,че новите,които се предлагат са ментаци и са с прекалено твърди тампони и става по-зле и от щанга с разбити тампони.Имате ли наблюдения за тази щанга на BIRTH или препоръчайте някоя друга фирма,която ги прави като хората...Иначе ще мина на вариант 'ЖМ' да търся къде ми сменят само тампоните на нея.Става дума за тази щанга https://www.euro07.bg/uploaded/article_images/68833.jpg
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Видях само една тема за тази щанга,че новите,които се предлагат са ментаци и са с прекалено твърди тампони и става по-зле и от щанга с разбити тампони.Имате ли наблюдения за тази щанга на BIRTH или препоръчайте някоя друга фирма,която ги прави като хората...Иначе ще мина на вариант 'ЖМ' да търся къде ми сменят само тампоните на нея.Става дума за тази щанга https://www.euro07.bg/uploaded/article_images/68833.jpg
    Колега аз на твое място щях да отида горе над автогарата на софийското при Митака да си купя 2 тампона по отделно щом си от перник и щях да си ги сменя сам,аз наскоро от него си купих 2 тампона за двигателя отпред дето е хванат за макверсона,за по 8-10 лв.и пей сърце,в еврото са ментаци аз лично не ги харесвам,но ти си решаваш,избиваш старите и набиваш новите и ти си човека!!!! Успех,мога да ти дам и тел.ако не го знаеш къде е!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  3. #3

    Default

    При толкова коли на части дето се продават във форума,не знам кво се чудиш.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Мдаа явно ще си взема едни тампони и ще ги сменя... И за да не отварям нова тема -имах тракане на празен ход,смених уж разбития лагер на климатика,паразитната ролка над компресора я разкапсуловах и я гресирах беше суха,същото направих и с ролката с ексцентрика.Тракането наистина спря,но май направих грешка...имаше масло по пистовият ремък и докато работи мотора го напръсках с обезмаслител и ремъка започна да свири...намокрих го с вода и утихна докато пак не почна да скърца.Какви са вариантите:да съм прецакал ремъка с обезмаслителя,да съм напръскал някоя ролка и да е влезнал обезмаслителя вътре или да е хлабав ремъка.Нали сам се опъва с ролката с пружината,а тази с ексцентрика само се натяга с 15 ключ?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Мдаа явно ще си взема едни тампони и ще ги сменя... И за да не отварям нова тема -имах тракане на празен ход,смених уж разбития лагер на климатика,паразитната ролка над компресора я разкапсуловах и я гресирах беше суха,същото направих и с ролката с ексцентрика.Тракането наистина спря,но май направих грешка...имаше масло по пистовият ремък и докато работи мотора го напръсках с обезмаслител и ремъка започна да свири...намокрих го с вода и утихна докато пак не почна да скърца.Какви са вариантите:да съм прецакал ремъка с обезмаслителя,да съм напръскал някоя ролка и да е влезнал обезмаслителя вътре или да е хлабав ремъка.Нали сам се опъва с ролката с пружината,а тази с ексцентрика само се натяга с 15 ключ?
    По думите ти,не може толкова бързо обезмаслителя да проникне в ролките.И не си поливай ремъка с вода повече никога,просто това не е вариантаНай-вероятно щом имаш тракане,проблема не е в ремъка......я обтегач,я демпферна шайба,я шайба на алтернатор,на климатик......просто прегледайте и другите елементи задвижвани от мотора.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    По думите ти,не може толкова бързо обезмаслителя да проникне в ролките.И не си поливай ремъка с вода повече никога,просто това не е вариантаНай-вероятно щом имаш тракане,проблема не е в ремъка......я обтегач,я демпферна шайба,я шайба на алтернатор,на климатик......просто прегледайте и другите елементи задвижвани от мотора.
    Я разкапсулованата ролка се е доразкапсуловала. Правите глупости за икономии после Алфите били боклук. Колко пари спести за сметка на труд, гърч и т.н.? И има обезмаслители дето съсипват пластмаса
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #7
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Тракането спря след като сложих новият лагер и гресирах лагерите на ролките без тази с пружината...Но за да премахна маслото от ремъка напръсках малко с обезмаслител и оттогава започна свиренето на ремъка.Интересува ме дали ремъка се опъва автоматично от ролката под динамото с пружината или трябва и с 2те дупчици на ролката с ексцентрика да се опъва някак си.На пипане ремъка е опънат добре...освен да сваля пак ремъка и да сложа нов,ако пак скърца ще сваля ролката с пружината и ще видя да не би нещо да блокира и за това за скърца ремъка

    П.С. за капсуловката на ролките съм сигурен,че са ок... Обезмаслителя беше на WURTH http://www.google.bg/imgres?um=1&hl=...9,r:1,s:0,i:70
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  8. #8
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Тракането спря след като сложих новият лагер и гресирах лагерите на ролките без тази с пружината...Но за да премахна маслото от ремъка напръсках малко с обезмаслител и оттогава започна свиренето на ремъка.Интересува ме дали ремъка се опъва автоматично от ролката под динамото с пружината или трябва и с 2те дупчици на ролката с ексцентрика да се опъва някак си.На пипане ремъка е опънат добре...освен да сваля пак ремъка и да сложа нов,ако пак скърца ще сваля ролката с пружината и ще видя да не би нещо да блокира и за това за скърца ремъка

    П.С. за капсуловката на ролките съм сигурен,че са ок... Обезмаслителя беше на WURTH http://www.google.bg/imgres?um=1&hl=...9,r:1,s:0,i:70
    Според мен или въпросната гресирана ролка е дала фира, или някой друг лагер, за целта вземи от някъде по-къс ремък и ги изолирай едно по-едно, алтернатора, компресора на климатика. Така най-точно ще хванеш откъде идва
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Ето ти линк към моята борба с тракането http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E0%EA%E0%ED%E5
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #10
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Оправи се след смяна на ремъка,явно се беше разтегнал или прецакал от обезмаслителя...Новият го напръсках със 'специален' спрей за ремъци,който уж предпазва от преплъзване и удължава живота.Иначе колко хиляди е интервала за смяната на пистов и колко на ангренажният?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Оправи се след смяна на ремъка,явно се беше разтегнал или прецакал от обезмаслителя...Новият го напръсках със 'специален' спрей за ремъци,който уж предпазва от преплъзване и удължава живота.Иначе колко хиляди е интервала за смяната на пистов и колко на ангренажният?
    Ангренажния, ако е истински всички майстори съветват да се сменя на 80 000, аз лично съм виждал "Пауър грип" на 180 000 при това в доста добро състояние ама това си е доста голям риск. Пистовия се сменя по преценка - като се разглабя за ангренаж се проверяват ролки, обтегачи и т.н. и майстора ще ти каже дали ти е за смяна ремъка.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  12. #12
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    И не след дълго и новият ремък започна да свири ...В началото само след като запаля го чувах и после утихваше в движение на някоя предавка.Сега както е студено паля я и ремъка свири и тва старото дрънчене(тракане) се появи отново.Почна ли да карам тракането спира,но ръмъка пак тихичко си свири.Ремъка натяга ли се от ексцентричната ролка с тия 2те дупчици или сам си се опъва от тая ролка с пружината с шестограма?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  13. #13
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    И не след дълго и новият ремък започна да свири ...В началото само след като запаля го чувах и после утихваше в движение на някоя предавка.Сега както е студено паля я и ремъка свири и тва старото дрънчене(тракане) се появи отново.Почна ли да карам тракането спира,но ръмъка пак тихичко си свири.Ремъка натяга ли се от ексцентричната ролка с тия 2те дупчици или сам си се опъва от тая ролка с пружината с шестограма?
    Горната по-малка ролка, с пружината, е само за натягане. Не е трябвало да пръскаш новия ремък, освен със силикон за гума
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  14. #14
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Еми ще дам още 25лв за още 1 ремък няма да го пръскам и ще си покаже дали е от спрея...Уж на него има картинка и си пише,че е специално за ремъци-предпазва ги от приплъзване и бла-бла..
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Горната по-малка ролка, с пружината, е само за натягане. Не е трябвало да пръскаш новия ремък, освен със силикон за гума
    Горната ролка,няма пружина,а има ексцентрик и е по-голяма.......,ролката с ексцентрик служи за опъване на ремъка до такава степен,че обтегача да е в работно положение(горе/долу по средата), за да може той да си върши работата както трябва и в двете посоки.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •