Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast
Results 121 to 135 of 158

Thread: Eл. стъкла

  1. #121
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    При изключена букса и прецъкване на всички бутони на нито един пин не намерих маса При включена букса и контакт се оказа че пиновете за вдигане на стъклата са верни Но при изключване на контакта при подаване на сигнал маса задните стъкла тръгват а предните не Губи им се задръжката Да не би модулите да са захранени по различен начин Долу в краката на пасажера новата кола ми се струва че има по малко елементи
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #122
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    При изключена букса и прецъкване на всички бутони на нито един пин не намерих маса При включена букса и контакт се оказа че пиновете за вдигане на стъклата са верни Но при изключване на контакта при подаване на сигнал маса задните стъкла тръгват а предните не Губи им се задръжката Да не би модулите да са захранени по различен начин Долу в краката на пасажера новата кола ми се струва че има по малко елементи
    С това болднатото - да разбирам ли, че като подадеш маса на пиновете (без да пипаш бутоните) предните стъкла се вдигат?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #123
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Да И задните
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  4. #124
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Ясно.

    Зад ICS-а и над мястото, където при предишната ти кола стояха трите модула - (зелен жълт и сив) има една синя кутия. Премери на нея на кой проводник има +12V, когато колата е на контакт. После прекъсни този проводник и свържи парчето в посока към синята кутия към извод № 3 от комфорт модула:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...4&postcount=15

    Това трябва да реши проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #125

    Default

    Аз все си мисля, че основният проблем е в куплунга на шофьорската врата. Иначе идеите на екото не са лоши, ама ако има специалист насреща си

  6. #126
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Проводника за който говорих в предишния си пост би трябвало да е този от пин 11 от 18 - пиновата букса на синия модул - цвят червен със зелена ивица.

    ---------- Post added at 12:59 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Аз все си мисля, че основният проблем е в куплунга на шофьорската врата. Иначе идеите на екото не са лоши, ама ако има специалист насреща си
    Проблемът е в това, че комфорт модула съм го правил за по - старата версия на ел инсталацията при която захранването от контакт на двата модула за стъклата (предния и задния) се обезпечава от един и същи извод на таблото с предпазителите.
    При новата версия, която е при колегата въпросните захранвания се обезпечават от различни изводи. Поради това се налага това захранването на предния модул да се обедини с това на задния и така отново двете да се подсигурят от комфорт модула, когато колата не е на контакт. В противен случай предните стъкла работят само до първо отваряне на врата, след изключване от контакт. Т.е - не върши работа, когато трябва стъклата да се вдигнат при заключване от дистанционното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #127
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    На 18 пиновата букса плюс при контакт има на пинове 7 и 8 а на 20 пиновата на пинове 15 и 16
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  8. #128
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    На 18 пиновата букса плюс при контакт има на пинове 7 и 8 а на 20 пиновата на пинове 15 и 16
    Сигурен ли си, че си мерил правилно? Ако да, значи в документацията има грешка в схемата. Според нея и на четирите пина, които си изброил, трябва да има +12V независещи от контактния ключ.



    Синият модул е означеното "M40" на схемата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #129
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Сега премерих и без контакт На трите изброени пина имаше плюс Само на пин 8 от 18 пиновата няма Проводника е червен със жълта ивица Най вероятно него търся

    ---------- Post added at 15:46 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

    Грешка Ток няма на пин 7 Проводника е светлочервен
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #130
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Сега премерих и без контакт На трите изброени пина имаше плюс Само на пин 8 от 18 пиновата няма Проводника е червен със жълта ивица Най вероятно него търся

    ---------- Post added at 15:46 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

    Грешка Ток няма на пин 7 Проводника е светлочервен
    Точно това търсим. Сега го прехвърли да се захранва от модула (извод №3) и би трябвало всичко да заработи.

    PS: Значи в схемата от E-learn все пак има грешка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #131
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Сърдечни благодарности за помоща Есо Всичко работи както си трябва със задръжка 7-8 минути Направо станах елтехник с тази самоделка Още веднъж благодаря
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  12. #132
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Сърдечни благодарности за помоща Есо Всичко работи както си трябва със задръжка 7-8 минути Направо станах елтехник с тази самоделка Още веднъж благодаря
    Радвам се.

    За пореден път доказа това, че с постоянство - всичко се постига.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #133
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Плафоните не работят коректно Мисля че е от самоделката но може и да се лъжа Имам плавното светване и угасване на плафоните но няма забавянето от около 10 сек при затваряне на вратите Също така при отключване и заключване на колата преди светваха съответно изгасваха плафоните Сега това не се случва Това може ли да се пребори с действаща самоделка Или ако проблема е другаде да ме насочите
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  14. #134

    Default

    При мен това се влияе от момента на заключване.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #135
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Бях чел че има връзка момента на заключване Но сега при мен затваряйки вратата плафоните мигновено започват да загасват Няма задръжка
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •