Results 1 to 13 of 13

Thread: проблем с алфа 156

  1. #1

    Default проблем с алфа 156

    Здравеите ! Имам
    А лфа 156 18тс мени обороти само при изключване от скорост изистена ми е дроселовата клапа нов дебитомер и записва грешка л.сонда здрава е мериха я и не смуче ваздух гледаха и ангр. ремак гледаха иа в 5 сервиза правиха и ад аптации на комп...помогнете!!!!!!!!!!

  2. #2
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ами моето се оправи с почистване ма моторчето за празен ход (МПХ) - потърси във форума МПХ
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #3

    Default

    Не е от мпх препоръчайте ми някой сервиз без ванто и итал ,защото там не свършиха никаква работа ! Чух ,че в Люлин имало някъв сервиз , където били добри в диагностиката имате ли отзиви

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    За диагностика ми пиши на ЛС
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    Колега и при мен е същата история. Чистиха клапата, а за моторчето казаха, че не било от тея които се чистели, някакво конусовидно ли било какво ли не знам!!!
    И така, на диагностика нищо не излиза, а оборотите си играят на свободна и имам чувството, че рано или късно ще започне да гасне колата.
    Никой нищо не може да направи по въпроса!!!
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  6. #6
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    Сега бях в един сервиз и казаха, че евентуално може да се оправи с почистване на инжекторите. Не знам до колко е вярно
    Също така ми препоръчаха да си сложа присадка към бензина и ако не се оправи тогава да се предприемат други мерки.

    Някой ако е слагал присадка към бензина, нека сподели, има ли смисъл или не си струва?
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  7. #7
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Аве аз мога ли да поптиам - има ли някой, който притежава алфа 156 ТС, на която да не й играят оборотите ???? Щото вече си мисля че такава алфа няма в БГ!
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by 156
    Аве аз мога ли да поптиам - има ли някой, който притежава алфа 156 ТС, на която да не й играят оборотите ???? Щото вече си мисля че такава алфа няма в БГ!
    Има аз съм виждал доста такива
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by 156
    Аве аз мога ли да поптиам - има ли някой, който притежава алфа 156 ТС, на която да не й играят оборотите ???? Щото вече си мисля че такава алфа няма в БГ!
    Има аз съм виждал доста такива
    това е временно, били са студени, и ше им мине
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  10. #10
    Запален алфист mikoasp's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Posts
    290

    Default

    Quote Originally Posted by Bloodless
    Сега бях в един сервиз и казаха, че евентуално може да се оправи с почистване на инжекторите. Не знам до колко е вярно
    Също така ми препоръчаха да си сложа присадка към бензина и ако не се оправи тогава да се предприемат други мерки.

    Някой ако е слагал присадка към бензина, нека сподели, има ли смисъл или не си струва?
    Ето колеги нещо за добавките,присатките и т.н.

    http://cmi.hit.bg/products/redex.htm

    http://www.helios.bg/index.php?option=c ... &Itemid=39

    http://www.business.bg/cgi-bin/page.cgi ... branch=353

    http://www.aibo-bg.com/bulgarian/offers/benzin_adds.htm

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0% ... 0%B8%D0%BD

    Много има за четене и разглеждане,или по простичко във всяка една бензиностанция предлагат поне 3/4 вида.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 140HP 10.2001
    ------------------------------------------

  11. #11
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default

    Знаеш ли какво стана аз като си сложих добавка-всички гадости от тръбопроводите на бензина започнаха да се отлепват и ми запушиха инжекторите,така че може да сложиш добавка,ама след това си на ултразвукова вана
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    9

    Default За оборотите

    Quote Originally Posted by 156
    Аве аз мога ли да поптиам - има ли някой, който притежава алфа 156 ТС, на която да не й играят оборотите ???? Щото вече си мисля че такава алфа няма в БГ!
    Здравейте колеги,
    по въпроса, наскоро се здобих с такава не и играят оборотите, незнам дали е късмет но като я взех имаше такъв проблем, във Ванто, Брадата почисти клемите на дебитомера, сложи компа в режим на обучение и работи, но за жалос май един датчик за темп. се прецака включва от време на време, та май ще се наложи да го сменя, иначе като изключим този проблем си работи чудесна за сега, дори и като включиш климатика няма проблем
    Alfa 156 2.0 T.S Sport Wagon

  13. #13
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Re: проблем с алфа 156

    Quote Originally Posted by maistora75
    Здравеите ! Имам
    А лфа 156 18тс мени обороти само при изключване от скорост изистена ми е дроселовата клапа нов дебитомер и записва грешка л.сонда здрава е мериха я и не смуче ваздух гледаха и ангр. ремак гледаха иа в 5 сервиза правиха и ад аптации на комп...помогнете!!!!!!!!!!
    Спoко-ще свикнеш!Не го приемай толко навътре. След време няма да ти прави впечатление!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •