Results 1 to 13 of 13

Thread: Покупка на дизелова 166

  1. #1
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default Покупка на дизелова 166

    Здравейте колеги,
    нов съм към марката Алфа ромео, но доста ме грабна. Моделът 166 ми легна на сърцето и търся да си закупя дизелова такава. Пуснах едно търсене във форума, но откривам стару теми само. Според сегашния пазар и финансите, с които разполагам съм готов да се разделя с 3000-4000 лв. Мога ли да намеря в този ценови диапазон нещо, което не е морга и каква сума е необходима за стандартно пълно обслужване за този модел ?

    Благодаря предварително !

  2. #2
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Добре дошъл в отбора. Потърси с търсачката има много такива теми
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  3. #3
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Потърсих, но актуална тема не намерих.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Здравейте колеги,
    нов съм към марката Алфа ромео, но доста ме грабна. Моделът 166 ми легна на сърцето и търся да си закупя дизелова такава. Пуснах едно търсене във форума, но откривам стару теми само. Според сегашния пазар и финансите, с които разполагам съм готов да се разделя с 3000-4000 лв. Мога ли да намеря в този ценови диапазон нещо, което не е морга и каква сума е необходима за стандартно пълно обслужване за този модел ?

    Благодаря предварително !
    Чисто мое мнение - за тия пари с повечко търсене и малко късмет можеш да намериш дизелов кораб, който най-много с още толкова пари ще се превърне в прилична кола

  5. #5

  6. #6
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Чисто мое мнение - за тия пари с повечко търсене и малко късмет можеш да намериш дизелов кораб, който най-много с още толкова пари ще се превърне в прилична кола
    Супер, тъкмо уча корабоводене, да се упражнявам за изпитите!

  7. #7
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    В Шумен имаше една 166-ца за 5200 лв., която беше в много добро състояние, пазена, имаше проблем - неработещо копче на ICS. 2,4 jtd, 1999 г. с хубав салон... Ако не е продадена и някой се интересува, мога да изровя телефона...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  8. #8
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Здравейте колеги,
    нов съм към марката Алфа ромео, но доста ме грабна. Моделът 166 ми легна на сърцето и търся да си закупя дизелова такава. Пуснах едно търсене във форума, но откривам стару теми само. Според сегашния пазар и финансите, с които разполагам съм готов да се разделя с 3000-4000 лв. Мога ли да намеря в този ценови диапазон нещо, което не е морга и каква сума е необходима за стандартно пълно обслужване за този модел ?

    Благодаря предварително !
    За тия пари ще купиш кенеф. По-добре се насочи към Ланча Капа.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #9
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Е добре 95 % от обявите вървят в този ценови диапазон. Явно това и е пазарната цена в момента, а и толкова ми каза и брокер. Форумни има няколко в този ценови диапазон за тези години '00-'01. Колегата даде примери по-горе, а и ето едно момче ми писа : http://clubalfaromeo.com/forum/showp...76&postcount=1
    Според вас на каква цена вървят ?

  10. #10
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    99% от внасяните 166-ци в България са морги, в които само ще наливаш пари и пак няма да са като хората. Свястна кола след 2001-ва не струва под 2500-3000 евро в Германия или Италия. Ти си прави сметката.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Здравейте колеги,
    нов съм към марката Алфа ромео, но доста ме грабна. Моделът 166 ми легна на сърцето и търся да си закупя дизелова такава. Пуснах едно търсене във форума, но откривам стару теми само. Според сегашния пазар и финансите, с които разполагам съм готов да се разделя с 3000-4000 лв. Мога ли да намеря в този ценови диапазон нещо, което не е морга и каква сума е необходима за стандартно пълно обслужване за този модел ?

    Благодаря предварително !
    Колега, в кой диапазон търсиш колата. Ако е в диапазона до 2000г. то цените са горедолу 3000 - 4000лв. в приличен вид. За да стане в добър вид със прехвърляне , регистрация и обслужване ще дадеш още около 2000лв. Ако се налагат и малки ремонти някакви ще трябва да приготвиш още 2000лв.
    Ако търсиш кола след 2000г. то тук цените са в порядъка 6000 - 10000лв. Съответно прибавяш другите суми изброени по горе.
    Не е задължително веднага да имаш парите за съответните ремонти но поетапно следва да се дадат тези пари за тъй нареченото стягане на автомобила.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  12. #12
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Един колега се свърза с мен във форума продава си неговата : http://clubalfaromeo.com/forum/showp...76&postcount=1
    Казвам ти директно.
    По двигателя
    -пистовия ремък с ролки за смяна
    -ангренаж и ролки по него,масло,филтри и лагери на коляновия вал с биелни сменени -2000км


    Сменен съединител,профилактика на спирачната система и сменени всички маркучи по нея,нов термостат,ново турбо.Всичко това преди 8000км.

    Задно окачване,според мен е бетон.
    Предно окачване е за смяна!!!
    Какво ви е мнението и дали някой я е гледал, че гледам стои много време ?

  13. #13
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Да колата е гледана от колегата "gorang".Потърси го налично!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •