Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпрос за рейки

  1. #1
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default Въпрос за рейки

    На кратко ще стане ли рейка от 1.4 ,1.6 , 1.8 на 2.0 Т.С. в алфа 145 .. сравнено с моята какво ще трябва да се смени за да стане на тази кола .. Има ли зн годината на производство на "новата" рейка която ще взимам да знам какво ми трябва .. Правя това защото ми омръзна да сменям помпи и масла на поразия и волана отново да седи мега тежък .... НЕ ме интересува че ще въртя полвин оборот повече за сметка на комфорта ..
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    На кратко ще стане ли рейка от 1.4 ,1.6 , 1.8 на 2.0 Т.С. в алфа 145 .. сравнено с моята какво ще трябва да се смени за да стане на тази кола .. Има ли зн годината на производство на "новата" рейка която ще взимам да знам какво ми трябва .. Правя това защото ми омръзна да сменям помпи и масла на поразия и волана отново да седи мега тежък .... НЕ ме интересува че ще въртя полвин оборот повече за сметка на комфорта ..
    Всички стават ма трее накрайници да сменяш. От 1,8 рейката е същата като твоита. От 155 рейката също става.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    На 1.4 и 1.6 е мааалко по-различна. Аз бях взел една от QV и се оказа, че няма да е толкова лесно прехвърлянето на моята, за това я върнах. На 2.0 матор е с по-дебели прътове и съответно накрайниците са по-големи. Предполагам, че ако бях разглобил всичко щях да успея да събера от двете една, но ми се стори направо безсмислено това упражнение, което щеше да е с неясен изход. За съжаление го разбрах, след като вече свалих моята рейка и нямах кола 2 дена докато накрая върнах пак моята рейка. За цялото упражнение платихме и на еконт едни пари да разходи една рейка насам-натам... С две думи си търси да е от 2.0 мотор, може и 1.8 да е същата все пак са силни мотори явно за това имат по-дебели железа. но 1,4 и 1,6 не стават за теб!
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  4. #4
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    ами ако смениш накрайниците с по дебелите няма ли всичко да е ок ? купуваш си едни кормилни накрайници за късата рейка и я слагаш аз така си го обяснявам .. 20 лв ти е накрайника
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  5. #5
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    ... ама той самия прът който идва от рейката е по-дебел.
    което значи, че трябва и вътрешните накрайници да се сменят и външните, или пък някак си от твоята да вземеш всичкото и да го навиеш на новата рейка... абе има разлика и аз се отказах да се занимавам, разбира който ме познава, знае, че невъзможни неща няма!
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  6. #6
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    сега вече те разбрах да
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  7. #7
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Минах през тази гимнастика, рейка от 1.4 със смяна на вътрешни и външни накрайници си легна на място.

  8. #8
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    преди това с ква рейка си бил и след смяната върти ли се по лесно волана ???
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •