Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Селеспийд или Ръчка?

  1. #1
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default Селеспийд или Ръчка?

    Колеги, вие какво бихте избрали за 156-ца секвенциалната или механичната кутия??? И ако може да ми изборите предимствата и недостатъците на селеспийда.
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    до 2001ва Селеспийд - не

    аргументи коллкто искаш из форума - тия изкарват по 100к км и дотам после сичко наново
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Тази скоростна кутия направо е изтъкана от предимства( което след година събиране на информация се оказа вярно и за 90% от другите производители с автоматик различен от добрите стари американски вискоавтоматици) Чуеш ли за степ или тип троник си приготви 20% от цената на автомобила за нови скорости , да не говорим че ремонта в България на такъв автомат е химера.

  4. #4
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Единственото предимство на селеспийд е , че като продаваш колата ще е на малко километри - щото ще е седяла доста по сервизите(Евгени има горчив опит за съжаление)
    Иначе хората със селеспийд след 2001 година забелязвам, че си карат без проблемно (Доктора,На Пандо 147-цата, На Светльо GT-то ама то много ново) Предполагам не купуаш колата от магазина - така, че за предпочитане е ръчна - другия вариянт е ако ти дават селеспийда изгодно да дадеш още около 2000 лева за нов робот(ако не греша) и тогава да си караш спокойно
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  5. #5
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Колега, моето мнение е преди да купуваш каквото и да е, да минеш на пълна диагностика. Ако сичко по селеспийда е добре, земи го. Няма такова удоволстие, като да сменяш скоростите автоматично. карал съм за малко 156 2.0 ТС селеспйид и вервай ми това си е изживяване. Заслужава си-кефът е голям. Но все пак не забравяй, че ако отидеш тука на майстор да ти прави селеспйид ще те гледа като извънземен. За тва-пълна дигностика! Иначе скоростната кутия е същата като на обикновена 156 2.0 само дето има хидравличен механизъм за автоматично превключване на скоростите и разбира се електроника която го командва, която пък ти командваш посредством бутони от волана.
    Според мен, кеф голям стига всичко да е наред.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  6. #6
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Искам селеспийд, защото колата няма да се кара само от мен, а другият човек иска автоматик, но ако наистина е зле положението и с ръчка ще стане.Другото, което искам да ви питам, въпреки, че излизам от темата - неискам да флуудвам с нови, е дали може за 15 000 лв. да намеря читава 156-ца след 2000г и дали е да ли 1.8, 2.0 или 2.4 ДЖТД, моля кажете ми кое е по лесно за подръжка, не кое колко харчи, а как стоят нещата в сервиза и още мога ли от български автосалони да попадна на нещо добро. Просто най-после дойде дългоочаквания момент да се сдобия с кола и всичко се случва много бързо и искам да направя най-добрия избор, а просто сам няма да мога. Мерси предварително!!
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  7. #7
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Може да ме намразят някои, но ще ти кажа - не си зимай дизел. Спестяването от 1-2 литра на 100 не си заслужава!
    1. Движиш се тромаво.
    2. Тракаш. Може и да е смешно но е така.
    3. Сервизирането и въобще поддръжката е по-слъпа. Което на фона на икономията от 1-2 литра не си заслужава.
    Ще ти кажа за мен. Карам Ауди 1.8 Турбо. Което харчи 6 литра на 100. Ако някой не вярва сипваме 6 литра и нулираме брояча. Слагаме по 100 евро обаче!
    На светофарите тръгвам първи. И повярвай ми не ми пука че няква пушешта, замърсяваща природата, тракаща и тромава барака харчи примерно 5 на 100. Което си е разлика от 1.60 лв. на 100
    Сам си избери! Да караш тромава, димяща, тракаща печка с разлика от 1.60 лв. на 100 или готина кола на която ще се кефиш. Не забравяй и сервизните разходи които за "печка" са доста по-големи от бензин.
    Така както си задак въпроса, избора е само един. 156 2.0 ТС. Повярваи ми за 2-3 лв. на 100 повече спрямо 2.4 Жтд няма да съжаляваш. За сервизните разходи няма да говорим. Само един пример.
    Смяна масло 2.4 Жтд-задължително на 10 хил. км. 2.0 ТС може и на 15 хил. без проблем.
    Не се залъгвай по дизеларките. И накрая една велика мисъл която не е моя, но е много вярна.
    Един автомобил трябва да е здарв, сигурен и надежден и без електроника. Електрониката трябва само да го подпомага. Помисли за дизелов двигател без всичката тази съвременна електроника която го облагородява. То си е просто печка. Виж една 156 2.0 ТС си е друга работа. Един бензинов двигател си работи като шевна машина и без електроника дори, вече над 100 години!
    Сам си прецени.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  8. #8
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    само че 156 2.0ТС ще му харчи 12-15/100 градско, ако е евро2

    ако е евро3 (150к.с.) пък има 3 катализатора и 3 ламбди сонди, които при втора ръка кола са си аргумент и катализатора НЕ МОЖЕ да се махне, шото колата минава в сервизен режим. е не искам да ти казвам колко стурва оригинален катализатор!

    освен това на 2.4JTD с един чип за 1000лв отиваш на 180к.с.

    за 1000лв от 2.0ТС неможеш да изкараш толкова коне, за въртящ момент не коментираме въобще


    и последно 16в ТвинСпарка си трака почти като дизел, е може и да не пуши, ако е в добро състояние
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  9. #9
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Ще кажа само две неща:
    1.Незнам "какво" и "как" трябва да караш нещо за да ти дава 15/100 разход.
    2. Спри едно до друго 2.4 Жтд и къв'то щеш бензинов двигател, ако трябва и москвич спри, и си прави изводите!
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  10. #10
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default V

    Quote Originally Posted by Gecata
    Ще кажа само две неща:
    1.Незнам "какво" и "как" трябва да караш нещо за да ти дава 15/100 разход.
    ами е тука долу пред сградата седи едно 145 QV 2.0 ТС - 155к.с. Евро2 мотора - същия е слаган и в 156ците до 2001ва - и харчи 15-16 100октанов при квото и да е каране, говоря без да се режеш без нищо...

    мойта 1.6ТС харчи 14/100 пак 100октанов ....

    други въпроси ?
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  11. #11
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata
    ...Спестяването от 1-2 литра на 100 не си заслужава!...
    1. Движиш се тромаво.
    2. Тракаш. Може и да е смешно но е така.
    3. Сервизирането и въобще поддръжката е по-слъпа. Което на фона на икономията от 1-2 литра не си заслужава.
    ... не ми пука че няква пушешта, замърсяваща природата, тракаща и тромава барака харчи примерно 5 на 100. Което си е разлика от 1.60 лв. на 100
    ...Да караш тромава, димяща, тракаща печка с разлика от 1.60 лв. на 100 или готина кола на която ще се кефиш. Не забравяй и сервизните разходи които за "печка" са доста по-големи от бензин.
    Така както си задак въпроса, избора е само един. 156 2.0 ТС. Повярваи ми за 2-3 лв. на 100 повече спрямо 2.4 Жтд няма да съжаляваш. За сервизните разходи няма да говорим. Само един пример.
    Смяна масло 2.4 Жтд-задължително на 10 хил. км. 2.0 ТС може и на 15 хил. без проблем....
    ...Един автомобил трябва да е здрав, сигурен и надежден и без електроника. Електрониката трябва само да го подпомага. Помисли за дизелов двигател без всичката тази съвременна електроника която го облагородява. То си е просто печка. Виж една 156 2.0 ТС си е друга работа. Един бензинов двигател си работи като шевна машина и без електроника дори, вече над 100 години!
    Сам си прецени.
    Човеко, ти дизел виждал ли си, чувал ли си как работи, че направо ми е непонятно как успя да събереш толкова много небивалици в един единствен пост Прочети внимателно какво е написал Вальо! Човекът поне има поглед. FYI пушат икарусите и издуханите дизели, а това, което написа Вальо, става ясно, че явно и при бензините можело да има пушек

    По отношение на разходите по поддръжката - хвърли също едно око на темата с разходите по колите и обърни внимание на разходите по поддръжката при едните и другите! Ако ще спестяваш от по-рядката смяна на масла, и те е страх от електрониката, по добре си вземи лада 1500 Ако ти държат гащите да поддържаш съвременен автомобил, тогава ще трябва да си купиш такъв, бъкан с електроника, шото без електроника не правят от много време Аз така разсъждавам.

    По отношение на разходът на гориво няма какво да коментирам. Мисля, че не се е родил още на тази земя турбо-бензинов двг, който да е съвместим по икономия с дизелов аналог. Все пак последните дължат своята популярност предимно на икономията, която предлагат и чак тогава на спортните си характеристики.

    Абе въпрос на гледна точка, но недей така маскари печките, де
    Иначе ти пожелавам като си купиш най-сетне 166-ца да е с 3.2 литров бензинов
    Пийс, брадър
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #12
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata
    Може да ме намразят някои, но ще ти кажа - не си зимай дизел. Спестяването от 1-2 литра на 100 не си заслужава!
    1. Движиш се тромаво.
    2. Тракаш. Може и да е смешно но е така.
    3. Сервизирането и въобще поддръжката е по-слъпа. Което на фона на икономията от 1-2 литра не си заслужава.
    Ще ти кажа за мен. Карам Ауди 1.8 Турбо. Което харчи 6 литра на 100. Ако някой не вярва сипваме 6 литра и нулираме брояча. Слагаме по 100 евро обаче!
    На светофарите тръгвам първи. И повярвай ми не ми пука че няква пушешта, замърсяваща природата, тракаща и тромава барака харчи примерно 5 на 100. Което си е разлика от 1.60 лв. на 100
    Сам си избери! Да караш тромава, димяща, тракаща печка с разлика от 1.60 лв. на 100 или готина кола на която ще се кефиш. Не забравяй и сервизните разходи които за "печка" са доста по-големи от бензин.
    Така както си задак въпроса, избора е само един. 156 2.0 ТС. Повярваи ми за 2-3 лв. на 100 повече спрямо 2.4 Жтд няма да съжаляваш. За сервизните разходи няма да говорим. Само един пример.
    Смяна масло 2.4 Жтд-задължително на 10 хил. км. 2.0 ТС може и на 15 хил. без проблем.
    Не се залъгвай по дизеларките. И накрая една велика мисъл която не е моя, но е много вярна.
    Един автомобил трябва да е здарв, сигурен и надежден и без електроника. Електрониката трябва само да го подпомага. Помисли за дизелов двигател без всичката тази съвременна електроника която го облагородява. То си е просто печка. Виж една 156 2.0 ТС си е друга работа. Един бензинов двигател си работи като шевна машина и без електроника дори, вече над 100 години!
    Сам си прецени.
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  13. #13
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default Re: V

    [/quote]
    мойта 1.6ТС харчи 14/100 пак 100октанов ....[/quote]

    14/100 1.6 мотор. Е са разбирате ли защо съм луд фен на Алфа, ма скоро няма да си купя. Иска ми се Памела Андерсън да ми е гадже, ма не мога да си го позволя.
    Тва е ненормално. Моята е 1.8 турбо и доста по-тежка и за такъв разход не съм и сънувал. Ако даде над 10 ще я карам директно в сервиза. За над 5 месеца вече не е давала...дано така да продфължава.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata
    Карам Ауди 1.8 Турбо. Което харчи 6 литра на 100. Ако някой не вярва сипваме 6 литра и нулираме брояча. Слагаме по 100 евро обаче!


    Tи книжка имаш ли

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  15. #15
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Човеко, ти дизел виждал ли си, чувал ли си как работи, че направо ми е непонятно как успя да събереш толкова много небивалици в един единствен пост Прочети внимателно какво е написал Вальо! Човекът поне има поглед. FYI пушат икарусите и издуханите дизели, а това, което написа Вальо, става ясно, че явно и при бензините можело да има пушек

    По отношение на разходите по поддръжката - хвърли също едно око на темата с разходите по колите и обърни внимание на разходите по поддръжката при едните и другите! Ако ще спестяваш от по-рядката смяна на масла, и те е страх от електрониката, по добре си вземи лада 1500 Ако ти държат гащите да поддържаш съвременен автомобил, тогава ще трябва да си купиш такъв, бъкан с електроника, шото без електроника не правят от много време Аз така разсъждавам.

    По отношение на разходът на гориво няма какво да коментирам. Мисля, че не се е родил още на тази земя турбо-бензинов двг, който да е съвместим по икономия с дизелов аналог. Все пак последните дължат своята популярност предимно на икономията, която предлагат и чак тогава на спортните си характеристики.

    Абе въпрос на гледна точка, но недей така маскари печките, де
    Иначе ти пожелавам като си купиш най-сетне 166-ца да е с 3.2 литров бензинов
    Пийс, брадър[/quote]

    Колега. Аз не говоря за електрониката въобще а само за тази по двигателя. Лесно е да ми фалиш някаква "печка" тъпкана с електроника и директно впръскване и комън рейл и турбо и междинен охладител на въздуха и т.н до безкрай.
    За мислял ли си се какво ще стане ако тази техника се приложи при един много по-технически издържан бензинов двогател. Е ще те "светна"
    Един пример: Новите турбо бензинови двигатели на Фиат Браво от 2007 г. Примерно: 1.4 ЖТС как ти звучат 160 к.с ? И разход около 7/100? Давам пример с Фиат Браво щото е италянска и ще ме разберете. В момента за моделната 2007 и Опел Астра ще е с такива двигатели. Пример. 1.6 Турбо - 180 кс. Или примерно вече предлаганият Голф 5 пак с 1.4 турбо мотор и 140 кс.
    Къде отиват Дизеларките като се предложи тяхната техника по-тяхната глава ХА ха ха!
    Оства един въпрос само. Защо тази техника е приложена първо при дизелите примерно през 1997 в Алфа 156 ЖТД?
    Ми много просто. Защото един технически несъвършен двигател като дизела е имал много по-спешна нужда от подобряване още преди 10 години. Но хората се осъзнаха и прогледнаха...И както казах сега тези технологии навлизат и при бензиновите...Защото е време да се покаже че мястото на печките е в крайна дясна лента...
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •