Results 1 to 9 of 9

Thread: На някой да му се е случвало.

  1. #1
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default На някой да му се е случвало.

    Колеги,на някой да се е случвало да му блокира ICS и да неможе да включи или изключи било то парно или климатик,правих рестарт,но не се оправя.Някакви идеи. Колата е 166 2.4jtd 20v фейслифт 2003г.Благодаря.

  2. #2
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Дам на мене ми се случва така вече 2 пъти откачих клемата на акумулатора и после си се включи кода и така !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Рестартирай захранването ако не се оправи огледай внимателно дали някои бутон не е задържал и за това да се получава така.Натисни ги един по един да усетиш има ли го нормалното щракване.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  4. #4
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default 166

    Направих рестарт нищо,бутоните си работят нормално но вентилатора не работи,утре ще прегледам всичко.

  5. #5

    Default

    На мен не ми се е случвало, но трябва някой основно да прегледа връзките на всички блокове в този район.
    Обикновено такива аномалии са вседствие теч от радиаторчето за отопление на купето - може да ти се появят и други проблеми по ел.инсталацията свързани с други възли и детайли.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default 166

    Благодаря колеги,проблема е решен с вентилатора ,не трябва да се натискат безразборно бутоните защото има значение дали ще го натиснеш един път или два пъти вероятно ICS-а влиза в различни режими на работа и затова беше блокирана системата,но вече всичко е наред.Да поясня на колегите които ми писаха за някакво табло под кората на чистачките,такова няма.

  7. #7
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    понеже и моята е фейслифта - да питам и аз - на някой случвало ли му се е да настройва климатика на сляпо, т.е. на екрана на ics да не се променя нищо когато натискаш копчетата на климатика - за температура и за позиции на духане, за вентилатора, в същото време тези промени да се възприемат от климатика, а като смениш за малко екрана - примерно натиснеш аудио и после клима - вече промените ги има на екрана.... ? При мен често се случва...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  8. #8
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default 166

    има ги тези моменти както казах по-горе не трябва да се натискат безразборно защото се обърква нещо.Миналата година дойде време за климатик и отивам да го проверят как е ,специалиста каза че има фреон и всичко е нормално,но компресора не тръгва и веднага реши че компресора е заминал нормално за майсторите,но какво беше всъщност като натиснеш един път ауто работи парното,а като натиснах втори път ауто веднага компресора включи без проблем,така че на тези фейслифта внимавайте какво и по колко пъти го натискате.Успех.

  9. #9
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Нищо не се обърква, ами е направено калпаво според мен, това си е бъг, което описах. Не знам дали има ъпгрейд на софтуера на тези ics-и, жалко че алфите не са разпространение много в Русия, щеше да има доста модифициран софтуер
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •