Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Въпрос Антена радио 156

  1. #16
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Wink

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    п,п,
    ако се наложи сваляне на тавана, после ще намеря ли нови щипки за него??
    колега,
    на тавана няма щипки - с велкро е, без лепила, но преди това корите по колонките трябва да махнеш, а за тях щипките се намират.
    виж тази тема, дано е от полза:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=73223
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  2. #17
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Здравейте,
    някой виждал ли е въпросният усилвател ? Антенният кабел как влиза в него ?
    Мисълта ми е има ли връзки които могат да се окислят и влошат работата му. И аз не съм доволен от чувствителността на радиото / сменил съм няколко, буксите са оригиналните по инсталацията/.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Здравейте,
    някой виждал ли е въпросният усилвател ? Антенният кабел как влиза в него ?
    Мисълта ми е има ли връзки които могат да се окислят и влошат работата му. И аз не съм доволен от чувствителността на радиото / сменил съм няколко, буксите са оригиналните по инсталацията/.
    Не съм го виждал наживо, но според документацията на антенния кабел (коаксиалния) има една букса на усилвателя, една зад жабката и една на самото радио:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Благодаря,
    като се постопли ще сваля жабката за оглед и ще докладвам. Като гледам и връзките към двата "реотана" са с букси...
    Last edited by svetlastf; 20-02-2013 at 12:19.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да, като гледам, захранването на задния нагревател минава през антенния усилвател. А той явно отделя и усилва високочестотния сигнал, който се индуцира в проводниците на нагревателя от постоянното напрежение за нагряването. По този начин нагревателят служи и за антена.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да, като гледам, захранването на задния нагревател минава през антенния усилвател. А той явно отделя и усилва високочестотния сигнал, който се индуцира в проводниците на нагревателя от постоянното напрежение за нагряването. По този начин нагревателят служи и за антена.
    А според мен най-горните 2 писти не са реотан, а са си антена. Някой да е забелязал тези 2-те да греят?
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    А според мен най-горните 2 писти не са реотан, а са си антена. Някой да е забелязал тези 2-те да греят?
    Би могло да е така, но тогава възникват следните въпроси:

    1 - Защо захранването на нагревателя (P55) минава през антенния усивател (P22)?

    2 - Защо на схемата не са означени въпросните 2 писти, като отделна антена?



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Защо в схемата е така,не знам,но със сигурност последните две писти на стъклото нямат общо с останалите,като се свалят корите по колонките се вижда,че тези две писти се захранват от усилванеля на антената,а останалите от кабелите на нагревателя от двата края на стъклото.На усилвателя е с букса на резба,която би могла да се окисли,но колегата,като разглоби,то ще си покаже дали има окоси.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Защо в схемата е така,не знам,но със сигурност последните две писти на стъклото нямат общо с останалите,като се свалят корите по колонките се вижда,че тези две писти се захранват от усилванеля на антената,а останалите от кабелите на нагревателя от двата края на стъклото.На усилвателя е с букса на резба,която би могла да се окисли,но колегата,като разглоби,то ще си покаже дали има окоси.
    Интересно е да се провери това, дали тези 2 писти греят, когато работи нагряването или служат само за антена. Ако греят, най-вероятното обяснение е, че са разделени от останалите за да се обособи антена с определени параметри (с определен импеданс, поради това, че импедансът на групата от всичките писти не е подходящ за тази цел).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    С риск да ме оплюят, че не ползвам търсачката...
    Някой би ли написал и в тази тема как се сваляха корите на страничните греди за да се стигне до усилвателя.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Интересно е да се провери това, дали тези 2 писти греят, когато работи нагряването или служат само за антена. Ако греят, най-вероятното обяснение е, че са разделени от останалите за да се обособи антена с определени параметри (с определен импеданс, поради това, че импедансът на групата от всичките писти не е подходящ за тази цел).
    Всяка сутрин, като е запотен/заскрежен джама ги гледам-не греят
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  12. #27
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    С риск да ме оплюят, че не ползвам търсачката...
    Някой би ли написал и в тази тема как се сваляха корите на страничните греди за да се стигне до усилвателя.
    Трябва да си свалиш първо седалката,после облегалката.Отзад зад нея корите са хванати с по една видиа,отвиваш,и останалото захващане на корите е на щипки,но при свалянето бъркай с отверка близо до щипките,защото ако дръпнеш с ръка,шанса да счупиш някоя щипка е доста голям.Успех в начинанието колега.

    ---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 21:55 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Интересно е да се провери това, дали тези 2 писти греят, когато работи нагряването или служат само за антена. Ако греят, най-вероятното обяснение е, че са разделени от останалите за да се обособи антена с определени параметри (с определен импеданс, поради това, че импедансът на групата от всичките писти не е подходящ за тази цел).
    Не греят.На няколко алфи обаче съм виждал как е изключен кабела от усилвателя към касетофона и съответно ги включвам на хората,но се чудя от какъв зор са изключени,като сама буксата не може да се изключи.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Не греят.На няколко алфи обаче съм виждал как е изключен кабела от усилвателя към касетофона и съответно ги включвам на хората,но се чудя от какъв зор са изключени,като сама буксата не може да се изключи.
    По този кабел би трябвало да идва захранване +12V от радиото за антенния усилвател.
    Усещаш ли разлика в чувствителността на приемника при включен/изключен кабел?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    По този кабел би трябвало да идва захранване +12V от радиото за антенния усилвател.
    Усещаш ли разлика в чувствителността на приемника при включен/изключен кабел?
    Да има.Като се включи буксата и приемника почва да си лови радио.Имаше една алфа,на която явно беше изгорял усилвателя,защото не се промени нищо.
    Но аз не ги разбирам електриките,колите ги разглобявам,за да им лепя фолио по стъклата и между другото съм ги забелязал тези неща,за които пиша.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •