Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: проблем...май е съединител

  1. #1
    Алфадор emilio's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    235

    Default проблем...май е съединител

    Здравейте,
    имам следния проблем - като дам газколата вдига обороти, но е мудна. Смених свещи и ламбд сонда /те така или иначе си бяха за смяна/ - пак е така. Освен това има и една кофти миризма като натисна педала повече. Някой може ли да ми каже това получава ли се от износен съединител?
    Алфа Ромео 145 1,8 TS

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    пробвай при 40 примерно да включиш 5 и дай газ до долу
    ако дигне оборотите без да ускорява е съединител
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    97

    Default

    колега и ако може напиши във форума какво е станало и от какво е било ако си разбрал и моята прави така

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Posts
    96

    Default Re: проблем...май е съединител

    Quote Originally Posted by emilio
    Здравейте,
    имам следния проблем - като дам газколата вдига обороти, но е мудна. Смених свещи и ламбд сонда /те така или иначе си бяха за смяна/ - пак е така. Освен това има и една кофти миризма като натисна педала повече. Някой може ли да ми каже това получава ли се от износен съединител?
    99% е съединител всички фактори са на лице
    Alfa 146 1.6TS 16v '98
    Fiat Punto 55 1.1 `97 - градската

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    97

    Default

    добре да приемем че е съединителя
    какво се прави сменя се само диска ли или какво ?

  6. #6
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    тук и аз да се включа с една питанка без да отварям нова тема.
    снощи, на задръстването на семинарията, съединителя доста се втвърди при натискане. или поне на мен така ми струва. а днес сякаш не е чак толкова. маааалко по-твърд от на профа например. каква може да е причината за това? той съединителя, че е потеглил, ми е ясно. но критично ли е положението? колко може да изкара още и може ли да ми докара голяма беля, ако го отлагам?
    иначе правих онзи тест с включването на пета при 40 км/ч и рязко газ до дупка - няма проблем, ниски обороти и почва много бавно да набира.
    та, ще бъда благодарен, ако някой ме осветли по въпросите ми

    поздрави
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    @Pinky
    Kaрай си така и да не ти пука Аз така я купих моята - с твърд съединител, но щом не включва трудно, можеш да караш. Поне на мен така ми бяха казали и аз слушам и изпълнавам
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Моя също е доста твърд , а забелязвам и на други Туйн Спаркове
    Ама той си е твърд откакто я взех - над 20 хил км вече и няма проблем . нито с включване, нито с потегляне , нищо
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Моя също е доста твърд , а забелязвам и на други Туйн Спаркове
    Ама той си е твърд откакто я взех - над 20 хил км вече и няма проблем . нито с включване, нито с потегляне , нищо
    Моят също е така, но сравнен с други 146-ци си е доста твърд, де. Едната 146-ца беше ТС със сигурност. За другата мисля, че беше боксер, ако има някакво значение. Явно не е болка за умиране
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #10
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    благодаря за отговорите.
    ще я карам така, пък каквото стане. дано само не ме остави по път, като пътувам към варна за празниците. в крайна сметка, като гледам темата с колеги от различни градова, готови да помагат, не би трябвало да имам проблем :)
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Плевен
    Age
    54
    Posts
    40

    Default

    Не съм специалист но ако автомобила продължава да повишава обороти при рязко подаване на газ, най вероятно е за смяна на съединител, стария може да изкара и много но със смяната му по навреме може да спестиш пари.
    Твърдия педал на съединителя и отделянето му ниско долу също предполагат износване но не чак толкова.
    146 1.6 Boxer

  12. #12
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Съединитела ти е заминал. По принцип най добре е да го смениш комплект(притискател лагер феродов) ако не ти се купува и притискател задължително с феродовия сменяш и лагера, защото може да се счупи и оставаш без съедитнител.
    А твърдостта зависи от много неща, и не винаги значи че е износен. Ако не буксува и не вие лагера си карайте и да не ви пука.

  13. #13
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    ... твърдостта зависи от много неща, и не винаги значи че е износен....
    От кво зависи? Любопитен съм де
    Моя е страшно мек, разглези ме и направо като се кача на друга кола ми се схваща крака Обаче отделя малко високо (горе-долу по средата на хода на педала) и ме съмнява че е тръгнал.
    пп: не съм карал друга 145-ца и нямам база за сравнение Пробвал съм 33-ки и няма нишо общо...
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    97

    Default

    и моя отделя високо и страшно мек и аз му се чудя имам чувството че понякога боксува и замерисва гадно
    нормално ли е

  15. #15
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Default

    Гиги е прав че се смениа комлект но не е прав за твардоста на педала.Това е от притискателниа диск така че се смениа с нов и педала става много мек.Не зависи от нищо дръго а за миризмата това идва от бъксъването на феродовиа така че приателъ садинителиа ти е за смиана отдавва.Смениа преди да ти е надрал маховика че тогава става лошо

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •