Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Алфа 146 1,4ТС прегрява

  1. #1
    Запален алфист Hineca's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    103

    Question Алфа 146 1,4ТС прегрява

    имам 146 1.4 103 коня и ми кипна водицата в казанчето предполагам че е термостата ... та на въпроса някои може ли да даде няколко фотота да видя как да си го сменя ?
    Last edited by tonov; 22-04-2012 at 23:49.
    146 1.4 tsparck `98 103

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Щом е кипнало казанчето, не е термостат. Търси проблема другаде.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Hineca View Post
    Незнам въпроса уместен ли е за темата но ще питам имам 146 1.4 103 коня и ми кипна водицата в казанчето предполагам че е термостата ... та на въпроса някои може ли да даде няколко фотота да видя как да си го сменя ?
    това какво значи, изплюла ти е капачката ли.
    точка

  4. #4
    Запален алфист Hineca's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    103

    Default

    не не е исплюло капачката просто видях че тама балбукаше водата (антифриза)
    146 1.4 tsparck `98 103

  5. #5
    Запален алфист Hineca's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    103

    Default

    почечето хора с които се консултирах ми казаха че е термостата ... някои можели да даде актуални цени на термостати защото рових и гледам че са три типа термостати и луднах от цени по 50-60 евро има и някви по евтини по 50-60 лв но дали са надути цените понеже от хора които са сменяли на други автомобили ми казват цени от по 8 - 12 лева ???? ... каква е истината понеже сега няма къде да проверя
    146 1.4 tsparck `98 103

  6. #6
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Най-бързия за откриване вариант - http://axm-auto.com/index2.php?brand...at=1&subcat=19
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #7
    Запален алфист Hineca's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    103

    Default

    благодаря за бързият отговор ще търсим по евтин вариант
    146 1.4 tsparck `98 103

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by zhenya View Post
    Здравейте господа!
    Незнам дали е за тук въпроса ми, но някой ако може да сподели от къде мога да си купя термостат за Алфа Ромео 145, 1.6, 2000г. и къде да отида да ми го сменят. Живея в гр. Пловдив.
    Благодаря и пожелавам на всички ползотворен и усмихнат ден!
    Аз си взех термостат от Евро 07 в Пловдив от магазина на Васил Левски 145, който всъщност е склада им, за 57лв.
    Alfa Romeo 156 1.6 '98 TS

  9. #9
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Hineca View Post
    Незнам въпроса уместен ли е за темата но ще питам имам 146 1.4 103 коня и ми кипна водицата в казанчето предполагам че е термостата ... та на въпроса някои може ли да даде няколко фотота да видя как да си го сменя ?
    Не се изтрелвай веднага към термостата. Перката включваше ли ти се, защото за да загрее толкова много може, да си е заминала тя. Обикновенно при развален термостат колите имат проблем със загряването, а не с прегряването, но има и изключения, в които може термостата да ти е заял на малкият кръг. За това те питам дали си чул да ти се пускат степените на перката
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  10. #10
    Запален алфист Hineca's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    103

    Default

    ами мисля че включва не съм 100 % сигурен
    146 1.4 tsparck `98 103

  11. #11
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Hineca View Post
    ами мисля че включва не съм 100 % сигурен
    Еми, ако имаш някой приятел който да ти прави диагностика, може да види дали ти работят. Но ако няма, можеш да я запалиш на место и да следиш внимателно температурата и да слушаш дали ще ти се пусне перката.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  12. #12
    Запален алфист Hineca's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    103

    Default

    а имали опасност така да я прегрея има и друго нещо водата се събира в разшерителния съд и след това изчезва долях я ( не е губила аннтифриз или поне не съм забелязал ) това може ли да има отношение по въпроса ?
    146 1.4 tsparck `98 103

  13. #13
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by Hineca View Post
    а имали опасност така да я прегрея има и друго нещо водата се събира в разшерителния съд и след това изчезва долях я ( не е губила аннтифриз или поне не съм забелязал ) това може ли да има отношение по въпроса ?
    Как така се събира и изчезва, че аз не можах да хвана?
    Ако си с металния капак можеш да тестваш много просто дали ти се включва перката. На термостата има два датчика за температурата. Единия е за уреда на таблото, а другия за инжекциона. Този за инжекциона има букса с телче. Стискаш телчето навътре и вадиш буксата. Палиш двигателя и след няколко секунди се включва първата степен, а след още няколко втората.
    Дали ти работи термостата можеш да провериш като пипнеш дебелия маркуч, който отива към горната част на радиатора. Ако е топъл след като ти е загрял антифриза, значи отваря.
    И да, може да ти прегрее колата.
    146 1.6TS CF1 '98


  14. #14
    Запален алфист Hineca's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Как така се събира и изчезва, че аз не можах да хвана?
    Ако си с металния капак можеш да тестваш много просто дали ти се включва перката. На термостата има два датчика за температурата. Единия е за уреда на таблото, а другия за инжекциона. Този за инжекциона има букса с телче. Стискаш телчето навътре и вадиш буксата. Палиш двигателя и след няколко секунди се включва първата степен, а след още няколко втората.
    Дали ти работи термостата можеш да провериш като пипнеш дебелия маркуч, който отива към горната част на радиатора. Ако е топъл след като ти е загрял антифриза, значи отваря.
    И да, може да ти прегрее колата.
    ето на тази снимка съм оградил кои са топли ( червено) и кои студени (сини) маркучи а перката установих че работи и на двете степени .а с пласмасовият капак съм
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Копие от naread.exe.jpg  
    146 1.4 tsparck `98 103

  15. #15
    Запален алфист Hineca's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    103

    Default

    Смених темостата но пак греее възможно ли е да е от датчика на термостата ? Или пък от водната помпа ?
    Last edited by tonov; 22-04-2012 at 23:48.
    146 1.4 tsparck `98 103

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •