Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Тресе при палене 2.4jtd

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    56

    Default Тресе при палене 2.4jtd

    Проблема е следния : защо тресе когато е загряла и не пали от 1-ви път трябва да я изгася и после си пали обаче доста често взе да го прави и то сега когато времето е по топло на студен мотор пали веднага

  2. #2
    Младши алфист ditko1's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    колега и при мен е същата работа с 1.9жтд съм, напоследък при палене много тресе, върти повече при палене...да не кажа, че днес въртях 10 мин най-малко ;(

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Най-често регулатора на помпата е виновен.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Аз го минах този филм и най-вероятно (както ти е казал oem) е регулатора на налягане на ГНП при теб. Има две фини О гумени пръстенчета, които като стигнат фаза на полуразпад (износване или гадна нафта или някакви незнайни добавки) и ефекта е този. Не знам само дали се продават отделно в БОШ или влизат в ремонтния комплект на помпата - провери-, че иначе ще се наложи да купуваш регулатор - нов е към 240-250лв, а втора ръка под 80-100 лв. няма да намериш. Само, че не бързай да сменяш нищо. За да си сигурен, че е регулатора, закачваш лаптопа с FES, избираш да ти "гледа" налягането на горивото - при завъртане на стартера, за има няма секунда-две, трябва да отиде на 300 bar-а. Ако ти достига някава "умряла" стойност от порядъка на 100-150 bar-а и повече не вдига, значи работата е ясна - "кон умрел" без необходимото налягане, посмъртно не може да запали. Заглеждал ли си назад какво се случва от ауспуха ти, като въртиш и неще да запали - излиза ли бял пушек на незапалена нафта ?
    Last edited by AlfaMan; 23-04-2012 at 00:26.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  5. #5
    Младши алфист ditko1's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    къде се намира този регулатор ?

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На самата помпа е завит.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    В много случей е виновна нафтата в други помпата, в трети дюзите, има случей и на износени регулатори, има и съвсем други причини да го прави това колата, хубво е да се направят редица измервания да се локализира проблема преди да разглобим колата на части
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Така си е. Ако пали лесно при бутване например, а на стартер да не иска имал съм случай помпата да проблема... обаче пък никога не ми е идвала кола с проблем в дюзите.

    За да не пали топла или да пали трудно, значи има проблем с количеството нафта или с налягането, или и с двете. Ако се проверят дюзите през излишното и там ако нещата са на ред. Първо е добре да се насочим към регулатора и след това към помпата.

    Нафтата... все ми се струва, че не само на загряло ще има проблем от нея.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Младши алфист ditko1's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    при мен когато трудно пали и изгасването е с по-голямо притрисване.

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ditko1 View Post
    при мен когато трудно пали и изгасването е с по-голямо притрисване.
    Значи е много голяма вероятността да си за регулатор.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    А една тънка диагностичка да се направи вместо да метаме боб, кокъле и други гадателски пособия?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  12. #12

    Default

    В такива (форуми)теми не се гадае, а се дава насока и представа за възможните причини! Много хора като мен се образоват благодарение на насоките дадени от съфорумниците и след като отидем, в някой сервиз и започнат да ги "ръсят" едни истории може да разберем поне малко за какво иде реч и дали ни подвеждат и злоупотребяват със незнанието на хората.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  13. #13
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    А една тънка диагностичка да се направи вместо да метаме боб, кокъле и други гадателски пособия?
    Добре Цвятко, не мога да разбера едно нещо, влизаш във всички възможни и невъзможни теми и ми пишеш едни иронични коментари, каква ти е целта? Ако е да счупиш всички рекорди по брой коментари, то пиши на модератора да ти лепне 1000000 коментара в профила и си свиркай.

    п.с. Имам същия проблем, като за начало смених регулатора с нов Бош, защото стария беше надрал, ама не се оправи. Така продължих да търся проблема с дюзи, ама и там си е наред положението, от там се прехвърлих на помпа високо налягане и мисля, че открих проблема. Като е топла пали много трудно всякаш не заработват всички цилиндри заедно, мина ми през акъла фазовия сензор, ама и него съм го сменил преди известно време, така че реших да опитам с принудително изстудяване на помпа високо налягане с вода за да видя да ли ще има разлика. Като я изстудя си пали добре, така че реших от това да е проблема, сега ще я рециклирам и ще пиша.
    Никого не ангажирам с моята си диагноза, просто споделям личен опит. Ако нещо е не както трябва разбиращите да ме поправят.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  14. #14
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by melenikos View Post
    Добре Цвятко, не мога да разбера едно нещо, влизаш във всички възможни и невъзможни теми (а стига бе) и ми пишеш едни иронични коментари, каква ти е целта? Ако е да счупиш всички рекорди по брой коментари, то пиши на модератора да ти лепне 1000000 коментара в профила и си свиркай.

    п.с. Имам същия проблем, като за начало смених регулатора с нов Бош, защото стария беше надрал, ама не се оправи. Така продължих да търся проблема с дюзи, ама и там си е наред положението, от там се прехвърлих на помпа високо налягане и мисля, че открих проблема. Като е топла пали много трудно всякаш не заработват всички цилиндри заедно, мина ми през акъла фазовия сензор, ама и него съм го сменил преди известно време, така че реших да опитам с принудително изстудяване на помпа високо налягане с вода за да видя да ли ще има разлика. Като я изстудя си пали добре, така че реших от това да е проблема, сега ще я рециклирам и ще пиша.
    Никого не ангажирам с моята си диагноза, просто споделям личен опит. Ако нещо е не както трябва разбиращите да ме поправят.
    А преди да почнеш да сменяш и да се набутваш една тънка диагностичка направи ли? Че тя показва много, ама много.
    Каква по-голяма помощ от това. Имате един безплатен ФЕС който ви показва толкова много неща. Този проблем е дъвкан доста пъти, даже с диаграми и графики. Лично аз съм качвал какво става от положение контакт, през палене, та до каране. Поддържам 4 коли, други са минали през мен, значи трябва да знам поне малко. А малко ироничните ми постове не са за да ви се подигравам или да трупам постове, а да ви накарам да мислите, а не да сменяте ли сменяте и да се охарчвате.
    Тук съм задавал много малко въпроси, просто защото има много "специалисти". А когато искам да науча нещо аз знам кой да питам, а не да хвърлям бобчета, карти и т.н.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  15. #15
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    А преди да почнеш да сменяш и да се набутваш една тънка диагностичка направи ли? Че тя показва много, ама много.
    Каква по-голяма помощ от това. Имате един безплатен ФЕС който ви показва толкова много неща. Този проблем е дъвкан доста пъти, даже с диаграми и графики. Лично аз съм качвал какво става от положение контакт, през палене, та до каране. Поддържам 4 коли, други са минали през мен, значи трябва да знам поне малко. А малко ироничните ми постове не са за да ви се подигравам или да трупам постове, а да ви накарам да мислите, а не да сменяте ли сменяте и да се охарчвате.
    Тук съм задавал много малко въпроси, просто защото има много "специалисти". А когато искам да науча нещо аз знам кой да питам, а не да хвърлям бобчета, карти и т.н.
    Ти как мислиш, да ли съм направил диагностика, да ли не съм се консултирал с доказани хора, които всички признават? А относно регулатора, смених защото беше надрал, а пътувам извън страната. Вярно надявах се да ми оправи проблема, ама уви. Смених го също така за да не се счупи оста му в помпата и да си остана на пътя. На фес съм гледал как и да ли отчита датчик хол, на осцилоскоп фазов сензор, излишно гориво на дюзите и т.н. След 2 хиляди трябва да сменям ремъци и ролки, като заедно с това ще сваля помпа високо налягане, ще и сменя буталцата, клапаните и оплътненията (има ремонтни комплекти), и ще споделя как е.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •