Results 1 to 11 of 11

Thread: Лупи за външно вграждане на халогени

  1. #1
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default Лупи за външно вграждане на халогени

    Здравейте колеги, тия дни минавайки покрай един сервиз загледах един фиат пунто, на който му интегрираха лупи за външно вграждане, на мястото на халогените, та въпроса ми е: мога ли да си сложа такива, и какво бихте ме посъветвали, че гледах едни на илиенци за по 35-40лв комплекта и доста се изкушавам. Идеята разбира се е после да се сложи и ксенон
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  2. #2
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Звучи добре.. Надявам се да успееш.! А иначе няма невъзможни неща тъй че....... Успех.. пък ако някои е запознат нека те улесни
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  3. #3
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Никой ли няма идея за какво става въпрос ?
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Бате след като сложим лупите, няма да имаш нужда от други светлини, пък и рискуваш да попаднеш в една друга тема относно селския тунинг. Алфите много не носят на гъзарии да знаеш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Бате след като сложим лупите, няма да имаш нужда от други светлини, пък и рискуваш да попаднеш в една друга тема относно селския тунинг. Алфите много не носят на гъзарии да знаеш.

    Добре съгласи ме, само едни диодни рингове на дългите искам нищо друго
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  6. #6
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default

    В тази връзка -някой запознат ли е дали това е забранено от закона? Казаха ми, че нямам право на фар без лупа, който така разпръсва светлината, да слагам ксенон:
    http://i50.tinypic.com/j7uq2w.jpg
    http://i48.tinypic.com/10oiogg.jpg

    Благодаря
    147, 1.9jtd, 115hp, 8v, 01.2005, FL


  7. #7
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by krdd12 View Post
    В тази връзка -някой запознат ли е дали това е забранено от закона? Казаха ми, че нямам право на фар без лупа, който така разпръсва светлината, да слагам ксенон:
    http://i50.tinypic.com/j7uq2w.jpg
    http://i48.tinypic.com/10oiogg.jpg

    Благодаря
    Въпросът е много спорен, но в закона пише, че трябва да се кара с регулирани фарове. По принцип "ксенон" не е крушка или светлина, а газ.
    Полицията и ГТП може и мерят само реглажа на фаровете, а не осветеност (лумени) на крушката. Навремето много се е спорило, когато излизат халогенните крушки, но до ден днешен не са забранени. Сега излязоха газоразрядните и понеже отделят повече светлина (лумени), но пък за сметка на по-малко енергия, изискват коректен реглаж, за да не заслепяват насрещно движещите се коли. Затова са оборудвани с автоматична система за реглаж, а пръскалките се слагат, за да "чупят" леда пред фара, т.к. тези светлини отделят много малко топлина.
    Отделно на пазара се продават газоразрядни крушки за фар с лупа и фар с рефлектор. Разликата е един пръстен на крушката.
    Тъй като много "селяни" махат капачката пред крушката, защото HID лампата не влиза, тогава снопът става невъзможен за реглаж и независимо дали фаровете светят в земята, е възможно да заслепяват.
    Понеже 147-цата ми беше с рефлекторни фарове, а нямаше пръстен или капачка около крушката, бях купил HID лампи с пръстен. Регулирах фаровете както трябва - височина на фара, дължина на снопа, репер и т.н., за да не ме псуват. Отделно сложих и 4300К, които са така нареченият заводски цвят и светят в топло бяло с жълтеникав отенък. Накарах един познат да ми кара колата, а аз пред него с друга. После насреща и нямаше никакви проблеми със заслепяване. При следващия преглед накарах да ми замерят реглажът на фаровете и се оказа, че са една идея по-ниски. Момчето понечи да ги регулира, но му казах да не ги пипа, защото си виждах добре. Винаги при натовареност на колата съм ги свалял от вътрешния реглаж, както е редно да се прави и ако беше е с халогенна крушка. С няколко думи - съобразявал съм се на 100%.
    Проблемът при нас е, че няма толерантност на пътя ... хванал селяндура и изкормил пръстена на рефлектора, защото не влизал китайският HID, вдигнал си късите, за да не се налага да включва дълги или е натоварил багажника с буркани и предницата се е вирнала без да регулира отвътре (ако има подобна екстра), а после защо КАТ или други организации се дразнят ... ами ще се дразнят, ама заради простаците на пътя!

    btw ... Прочетете за новите LED фарове, за да видите те колко по-силни са от HID ... защо не са забранени тогава???
    БМВ разработва лазерни фарове ... дали ще са по-слаби от халогенните

  8. #8
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default

    Благодаря за изчерпателния отговор. Добих ясна представа за нещата.
    Простия извод е - попринцип не може, но това е България - всичко може, стига сам да си го позволиш
    147, 1.9jtd, 115hp, 8v, 01.2005, FL


  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by krdd12 View Post
    Благодаря за изчерпателния отговор. Добих ясна представа за нещата.
    Простия извод е - попринцип не може, но това е България - всичко може, стига сам да си го позволиш
    Не си добил много ясна представа ... може, не защото е БГ, а защото законът не е забранил изрично поставяне на HID крушка без автоматична система за реглаж.
    Отделно може да те глобят, ако фаровете ти светят по-високо от написаното, независимо дали ще си с халогенна крушка.
    Не знам само как ще измерят снопа светлина на пътя, в полеви условия без техника, за да те спрат от движение, но ще пробват да вземат някой лев по този начин
    Те не се научиха да си тарират дрегерите на 6 месеца, камоли да носят призми за фаровете

    btw ... ако фаровете ти светят като на снимката (с HID-a), по-добре вземи някакви мерки и ги регулирай, защото на снимката отгоре изглежда, че блестят доста ... може да е само от фотото, но за всеки случай ги провери.

  10. #10
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by Encislav View Post
    Никой ли няма идея за какво става въпрос ?
    Ето това е за гоУф 4. ->
    След това вече нямаш фарове за мъгла, а на тяхно място са тези прожектори , които ти правят по-наситена светлина пред колата.
    Ако ще слагаш ксенон с лупи - няма смисъл от тези допълнителните на мястото на фаровете за мъгла.

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    ...
    Проблема не е само в шапките.
    Повечето ксенон крушки са :

    Няма проблем такава крушка да я сложиш в "лупа".
    Рефлекторния фар обаче е изчислен за светлина само от една малка зона на халогенна крушка (като се постави халогенната крушка - нажежаемата жичка попада точно във фокуса на фара). Поради начина на изработка на ксенон крушката се получава по-голяма светеща зона , т.е. светлина извън фокуса, и тя се отразява и излиза от фара по нежелан начин.
    Този проблем може да се реши донякъде с такива крушки:


    Само ,че те са по-скъпи и купувача решава ,че за какво да дава излишни пари като с тях може да си купи после алкохол и да се напие като животно.

    Всеки LED по спецификацията си има ъгъл на светене и заради това лесно могат да се настройват да не светят в очите, а на пътя.
    ...

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Ето това е за гоУф 4. -> http://bktuning.net/Photos/VW/G4/NVG4B.jpg
    След това вече нямаш фарове за мъгла, а на тяхно място са тези прожектори , които ти правят по-наситена светлина пред колата.
    Ако ще слагаш ксенон с лупи - няма смисъл от тези допълнителните на мястото на фаровете за мъгла.


    Проблема не е само в шапките.
    Повечето ксенон крушки са :
    http://www.asia.ru/images/target/pho...S_Hid_Bulb.jpg
    Няма проблем такава крушка да я сложиш в "лупа".
    Рефлекторния фар обаче е изчислен за светлина само от една малка зона на халогенна крушка (като се постави халогенната крушка - нажежаемата жичка попада точно във фокуса на фара). Поради начина на изработка на ксенон крушката се получава по-голяма светеща зона , т.е. светлина извън фокуса, и тя се отразява и излиза от фара по нежелан начин.
    Този проблем може да се реши донякъде с такива крушки:
    http://www.sell21.com/photo/201012/1...kit--56626.jpg

    Само ,че те са по-скъпи и купувача решава ,че за какво да дава излишни пари като с тях може да си купи после алкохол и да се напие като животно.

    Всеки LED по спецификацията си има ъгъл на светене и заради това лесно могат да се настройват да не светят в очите, а на пътя.
    Аз на моята съм с лупи и 55 ватов ксенон и нямам никакъв проблем.
    Last edited by tonov; 13-06-2012 at 00:01.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •