Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем съединител - помощ

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default Проблем съединител - помощ

    Помощ колеги - блокира ми съединителя.

    Малко предистория:
    Преди година и няколко месеца смених в Александър ауто-
    Комплект съединител (2-та диска и лагер). При смяната се наложи (според мен ме набутаха без да има нужда да се сменят) да се сменят и горна и долна помпа на съединителя.
    От тогава съм минал само около 4 500 км!
    Още тогава при смяната съединителя се натискаше до половината без ефект и без съпротивление и чак след това започваше да отделя (доста твърдо при това). Върнах колата да я дооправят, пооправиха малко нещата , но съединителя така и остана някакси кофти - понякога се натискаше по-трудно , понякога като го напомпам ставаше мек и отделяше както трябва. От Александър ауто ми казаха, че са го обезвъздушили добре, били изхабили не знам си колко течност и т. н и аз реших, че просто са ми сложили някакъв турски боклук.

    Проблема:
    вчера вечерта като се прибирах изведнъж започна да се държи странно съединителя (много долу започна да отделя и останалата част от хода беше "празен ход". Напомпах няколко пъти и изведнъж педала пропадна докрай!!! Пропадна и остана все едно се скъса маркуч. Като го вдигнах с крак изобщо не можеше повече да се натисне! Все едно опира в желязо!

    Спирачна течност си има без загуба, спирачки си работят, теч няма (поне не видях вчера в тъмното да има скъсан маркуч или теч)?
    Просто педала на съединителя мърда няколко сантиметра и после е като заварен. Мотора си работи, при изгасен мотор се превключват нормално скоростите. Сега съм зарязал колата на един тротоар (поне да поуточня какво и има и после да викам някой да я тегли на някъде).

    Според мен се е прецакала помпата след педала на съединителя и може би като съм издърпал с крак педала може би е излязъл много и не може да се натисне. Но щом пропадна така педала, а пък и имайки предвид предишното поведение може би си е била кофти помпата на педала на съединителя.
    Според вас това ли е проблема?
    Ако е това лесно ли се сменя или трябва да се разглоби половината кола (т.е. дали има шанс да я сменя или трябва да викам някой да ме дърпа до някой сервиз?
    Ако мога сам да я сменя как се обезвъждушава после съединителя?
    Има ли шанс да се е прецакал самия съединител (ако е така направо ще закарам колата с паяк и ще я зарежа пред входа на Александър ауто).

    Изобщо дайте някакво мнение или препоръка.

    Мерси предварително.

    П.П. Повече кракът ми няма да стъпи никогав александър ауто - толкова пари налях там, отидох само за да сменя съединителя и лагера , оказа се, че трябвало да се смени и притискателния диск (добре, ОК , наистина е възможно - съгласих се), после се оказа , че била за смяна и помпата, после се оказа , че и другата помпа - и накрая какво : след няма и пет хиляди километра да закъсам на средата на кръстовището и да ме бутат, да ми свиркат тролеите и да си зарежа колата.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  2. #2
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    Колега,огледай цялата система,мисля си че за да неможе да се натисне нещто треа да е блокирало,погледни да ли като натискаш педала долната помпа се опитва да натисне вилката на съединитела,може проблема да е от нея,може и некоя от помпите да е блокирала.
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Според мене от самото начало съединителя или не е монтиран както трябва или е менте Проблема ти ми изглежда точно като на счупени пластини на притискател или пружините на феродовия са се разпаднали Мисля че колата трябва да отиде в сервиз но не и в Александър
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Надявах се да не е чак толкова лошо положението.

    Сега ако не го закарам в Александър ауто ще трябва да платя пак поне 300-400 лева и това за нещо сменено преди 4 000 км. ако е проблем в съединителя. Щом може да е толкова кофти положението (ако беше само помпа за 50-ина лева щях да я сменя другаде) ще пробвам да говоря с александър ауто - при положение, че са сменили всичко преди толкова малко километри да си оправят нещата. Ако не се съгласят ще я карам другаде и ще предупредя всички познати да не стъпват никога в този сервиз.

    Кофти е , че за да видя дали помпата на съединителя е блокирала (т.е. да откача помпата и педала от системата и да видя дали има ход) трябва да източа системата и ако е зле работата няма да има как да отиде с дърпане колата, а ще трябва да е карам с паяк или да сгобявам всичко и да обезвъздуша системата за да имам спирачки.

    Гледах из описанието на колата, че може да се види лостчето след помпата дали има ход (май 17.4 мм ход трябва да има) - ако има ход значи ли това, че не е зацепил/повреден съединителя? Т.е. ако има ход лостчето значи зацепва и откачва самия съединител и следва да се търси проблема някъде в блокирала помпа?
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Говорих с хората от Александър Ауто.
    Излязоха много точни! Ще вземат колата и ще я оправят. Не ми се вярваше такова отношение в България , но явно има.

    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  6. #6
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    ти изчакай все пак да видиш какво и как ще "оправят" ...
    дано всичко да мине добре ...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Както Bobo предположи проблема беше в самия съединител. Помпите бяха в пълно положение (т.е. максимално натиснат съединител) и вилката на съединителя на скоростната кутия беше все едно е натиснат съединителя, но не беше отделил (беше все едно зацепен съединителя). Счупил се е лагера и е блокирал съединителя.
    От Александър ауто оправиха колата, сега всичко е ОК. Много точни и акуратни бяха хората.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  8. #8
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ей Бобо е новия феномен - след баба Ванга. Забелязвате ли , че познава без дори да е видял колата - представете си да я види.
    Аз не напразно ако има нещо първо на него звъня, после на Вальо да ме орентира за цени и магазини
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Е бати и боклука където са ти сложили, новия е същия сигурно.


  10. #10

    Default

    Всички сме щастливи, че драмата ти е свършила.

    Вижте ся аз имам връзки в СКАТ. Викам да подкрепим Бобо да направи предаване "ТЕЛЕ РЕМОНТНИ КОНСУЛТАЦИИ", само си го представям с погледа от аватара и да маха с ръка. ХХАХАХ ша са пукам от смях.

    "Господин БОБО, имам проблем, колата ми е родена....., като и сложих газ...."

    Хахахха
    Моята кола я видя и ся бега кат омагьосана......

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •