Results 1 to 14 of 14

Thread: Дръжката на шофьорската врата не работи - ремонт

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    32

    Default Дръжката на шофьорската врата не работи - ремонт

    Въпросът ми е: Как е свързан лоста отварящ бравата към дръжката?

    В стари теми е писано че на дръжката има ухо което задвижва лоста.Ако някой има снимка на свалена дръжка и я качи ще му бъда много благодарен.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCI1244.jpg   DSCI1245.jpg  
    Last edited by bonevski; 21-04-2012 at 12:34.
    Alfa Romeo 146 TS 16v 1999г.

  2. #2

    Default

    и аз искам да разбера нещо по въпроса колега,
    и мен ме тормози едната врата,опитах се да регулирам пантата,която е на купето,а явно проблема е в самата врата,а пък отвътре си се отваря много леко както си требва и незнам кво да я правя,
    (не е пропаднала вратата)???
    Last edited by my_power88; 19-04-2012 at 20:22.
    Alfa Romeo 146 ti
    16V 1997г

  3. #3

    Default

    колеги които иска да ми пише на скаип darkbeat1 да обясня къде е проблема и как се решава а после вие ще побликувате в темата
    147 1.8 twin spark

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    Днес ремонта започна със сваляне на кората:
    - необходими инструменти:
    1 Права отверка
    2 Отверка звезда
    3 Шестограм

    Следват снимки:




    Пропуснал съм да снема свалянето на високоговорителя/държи се на 4 болта/ и панела за ел.огледало.

    пп Важно: джоба който е в долната част се сваля заедно с кората /която остава да се държи на щипките -5 броя/

    След свалянето на кората се видя и повредата за която пуснах темата: лостчето което свързва дръжката с бравата беше откачено откъм страната на дръжката.
    И по точно дръжката наистина има ухо в което влиза щипка под прав ъгъл, а в нея и ухото лостчето.Именно тази щипка се беше счупила и лоста се беше извадил от ухото.

    Не посмях да сваля дръжката защото можеше да се счупи и затова свалих бравата с отверка еврейска звезда.В долната част на лостчето,/която контактува с бравата/ също има такава щипка извадих я и сложих на местото на счупената, а на нейното място винт с гайка да обере луфта.

    - следват снимки:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCI1233.jpg   DSCI1234.jpg   DSCI1235.jpg   DSCI1236.jpg   DSCI1237.jpg  

    DSCI1243.jpg   DSCI1247.jpg   DSCI1248.jpg   DSCI1249.jpg   DSCI1250.jpg  

    DSCI1251.jpg   DSCI1252.jpg   DSCI1254.jpg  
    Last edited by bonevski; 21-04-2012 at 12:44.
    Alfa Romeo 146 TS 16v 1999г.

  5. #5

    Default

    аз намазах с поксипол лостчето и ухото. вече доста време нямам ядове.
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  6. #6

    Default

    как точно го изкарахте тоя шибан механизъм,много време се мъчих и се отказах,беше ме страх да не прецакам неещо по централното,а пък и релсата за стъклото ми пречи......???
    Alfa Romeo 146 ti
    16V 1997г

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    Долният водач /релсата на стъклото/ се държи на два болта, развиваш ги при вдигнато стъкло и го сваляш.
    Горният водач които започва на нивото на бравата продължава като гумено уплътнение на стъклото /при мен беше срязано горе в ъгъла/ го извадих при спуснато стъкло.

    Откачаш лоста идваш от ключалката /бялата пластмаса/ и сваляш бравата.

    За по добър достъп до дръжката - развиваш двата болта под нея от външната страна на вратата.

    С малко търпение и много псувни нещата ще станат.

    пп Обърни внимание на червените стрелки на снимката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCI1237.jpg   DSCI1239.jpg  
    Last edited by bonevski; 24-04-2012 at 19:11.
    Alfa Romeo 146 TS 16v 1999г.

  8. #8

    Default

    мерси колега,нямаш ли и снимка на механизма какво си поправил,
    за да знам каде да пипна,че така кат мен кадет несам пипал такова нещо ще има се мотам и да правя двойни работи като днес...?
    Alfa Romeo 146 ti
    16V 1997г

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    Колега като задаваш въпроси,моля уточнявай какъв ти е проблема,ако е като моя има снимка на причината /счупената щипка/ и решението замяна със здрава.


    С това мисля,че темата е приключена: http://www.alfa145.com/upload/Alfa14...boot%20146.PDF
    Alfa Romeo 146 TS 16v 1999г.

  10. #10
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Добавям малко снимки и от моя ремонт. Проблема беше счупена щипка на лостчето от дръжката до бравата. Имах стара резервна, но се оказа, че е малко по-различна. На снимката се вижда разликата между двете щипки. Сложих здравата откъм дръжката (там отвора е в пластмаса, която е по-дебела), а старата от друга брава сложих на бравата. Там влиза в по-тънък метал и за компенсация имаше пластмасова шайба. Явно не само за компенсация на дебелината, а и защото отвора в бравата е елипсовиден и щипката излиза. С шайбата не излиза. Наложи се да изпиля и бравата и новата метална шайба. За да стигна до дръжката махнах долния водач на стъклото, свалих стъклото до долу, извадих го с лек напън от горния водач и извадих самия горен водач от рамката на вратата. Външната лайсна на вратата също извадих на риск.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SNC00072.jpg   SNC00073.jpg   SNC00074.jpg   SNC00075.jpg   SNC00077.jpg  

    SNC00078.jpg   SNC00079.jpg   SNC00081.jpg   SNC00082.jpg  
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Добавям малко снимки и от моя ремонт. Проблема беше счупена щипка на лостчето от дръжката до бравата. Имах стара резервна, но се оказа, че е малко по-различна. На снимката се вижда разликата между двете щипки. Сложих здравата откъм дръжката (там отвора е в пластмаса, която е по-дебела), а старата от друга брава сложих на бравата. Там влиза в по-тънък метал и за компенсация имаше пластмасова шайба. Явно не само за компенсация на дебелината, а и защото отвора в бравата е елипсовиден и щипката излиза. С шайбата не излиза. Наложи се да изпиля и бравата и новата метална шайба. За да стигна до дръжката махнах долния водач на стъклото, свалих стъклото до долу, извадих го с лек напън от горния водач и извадих самия горен водач от рамката на вратата. Външната лайсна на вратата също извадих на риск.
    А как успяхте да откачите лостчето за лкючалката?

  12. #12
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    и аз на скоро сменях бравата с дръжката..
    gps_07 с яко дърпане и се моли да не се счупи
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  13. #13
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    gps_07 с яко дърпане и се моли да не се счупи
    Да, аз използвах дълга отвертка за лост. Там е ябълковидно съединение. Пръснах малко WD40 за по-лесно. После сглобяването само с ръка.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  14. #14
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    именно аз с клещите дърпах...
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •