Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Култови коли и пилоти :)

  1. #16
    започва да се пристрастява TRE GAZELE's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    varna
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by MONI
    Аз преди време гледах по Дискавъри за най-добрите рали коли някога и мисля че на първо място беше ескорт, второ ауди и на трето ланчия стратос....ма мое и да не помня много добре ама Ланча със сигурност на беше на първо място.

    Ланча е 11 пъти световен рали шампион,от които 6 поредни ,а за титлите на пилотите и победите ,което я прави най-успешната марка в света на ралитата за всички времена...

    П.С. когато фактите говорят и боговете мълчат
    viva alfa romeo

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София кв. Лозенец
    Posts
    12

    Default

    Имам филма от който е правено това.

    Ако Ви е интересно мога да намеря някъде място по фрий сървърите и да го кача.
    Lancia Dedra 835A2000
    Alfa Romeo 90 2.5 V6

  3. #18
    започва да се пристрастява TRE GAZELE's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    varna
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by alfista
    Vladkata написа:
    Двигателят от 480 к.с. отнел време за да се усъвършенства, но резултатие си заслужили чакането. Lanca и Abarth успяват успешно да синхронизират турбото и компресора, така че да има плавно преминаване от едното към другото. Lancia Delta S4 успява да ускори от 0 до 100 за 2,3 секунди на макадамова настилка!
    Хенри Тойвонен на пистата в Ещорил в Португалия направил няколко обиколки с неговата Lancia Delta S4 и е дал време с което е можел да се класира шести в квалификацията на тогавашната Формула 1!
    Не е за вярване ,с какво тегло е тази Delta S4




    Бях срещнал някъде,че е между 830-900кг.
    viva alfa romeo

  4. #19
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    Незнам ама нещо ми се стува нереално да ускори 0 до 100 за 2,3 секунди при тегло от 900 кг май треа да доста над 480 к.с.
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Soler
    Имам филма от който е правено това.

    Ако Ви е интересно мога да намеря някъде място по фрий сървърите и да го кача.
    Rally - Best Of Group B (Audi Quattro, 205t16, Lancia Delta...) ли се казва филма?

    Има още едно заглавие, много интересно за гледане - PikesPeak
    66.1МБ
    времетраене: 5:14
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София кв. Лозенец
    Posts
    12

    Default

    Да

    Best of group B (Audi quattro, 205T16, Lancia Delta S4, R5 Turbo)
    Lancia Dedra 835A2000
    Alfa Romeo 90 2.5 V6

  7. #22

  8. #23
    започва да се пристрастява TRE GAZELE's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    varna
    Posts
    93

    Default

    Ето малко снимки от последното състезание и от катастрофата на Тойвонен и Кресто
    viva alfa romeo

  9. #24
    започва да се пристрастява TRE GAZELE's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    varna
    Posts
    93

    Default

    viva alfa romeo

  10. #25
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by MONI
    Аз преди време гледах по Дискавъри за най-добрите рали коли някога и мисля че на първо място беше ескорт, второ ауди и на трето ланчия стратос....ма мое и да не помня много добре ама Ланча със сигурност на беше на първо място.
    Тия филмчета по Дискавъри са толкова относителни /напр. на 2-ро място за най-добра спортна кола на всички времена е Мазда Миата , а Енцо е на 5-то/, че чак се дразня. Сравняват несравними неща от различни времена. Най-великата според мен е най-титулованата /с класа над останалите във времената в които се е състезавала/, а именно Делта Интеграле
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  11. #26
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Quote Originally Posted by INTEGRALE
    Quote Originally Posted by MONI
    Аз преди време гледах по Дискавъри за най-добрите рали коли някога и мисля че на първо място беше ескорт, второ ауди и на трето ланчия стратос....ма мое и да не помня много добре ама Ланча със сигурност на беше на първо място.
    Тия филмчета по Дискавъри са толкова относителни /напр. на 2-ро място за най-добра спортна кола на всички времена е Мазда Миата , а Енцо е на 5-то/, че чак се дразня. Сравняват несравними неща от различни времена. Най-великата според мен е най-титулованата /с класа над останалите във времената в които се е състезавала/, а именно Делта Интеграле
    Абе и аз си мисля че не са много меродавани и просто написах каквото гледах и нали се сещаш че бях в шок като видях че Ланча не беше на първо място.......
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  12. #27

    Default

    Henri Toivonen е роден във Финландия на 25 Август 1956г. Той е бил един от най-грандиозните пилоти в Света за гледане. Неговата лудост и непредсказуемост са били способни да печелят огромна преднина от време в отделните етапи. Той все още държи рекорда който постига на 24 години за най-млад пилот печелил някога кръг от Световния Рали Шампионат (WRC). През 1986г. Henri Toivonen започва свирепо да се бори за титлата. Печели първо място на Рали Монте Карло, но след това отпада на Рали Швеция и Рали Португалия. Четвъртото подред рали в Световния Рали Шампионат (WRC) се оказва фатално за Henri Toivonen и неговия навигатор Sergio Cresto. На 1 Май 1986г. започва Рали Корсика. По това време Henri е страдал от грип, но продължил да кара невнимателно независимо от болното му състояние. Въпреки че е ходил в полу-безсъзнание за разлика от неговия повишен и нервен дух, той постоянно давал все по-добри и по-добри времена. Състезателите и публиката не могли да повярват как може човек в толкова лошо физическо състояние да изнесе такова представление. Но за жалост това не продължило дълго. На 2 Май 1986 на 7-я километър в 18-я етап на Рали Корсика колата на пилота напуска трасето и се хвърля в една пропаст, приземявайки се по таван. Алуминиевият резервоар с гориво, пробит от дърветата докато се е търкаляла колата надолу, избуха. Гъсти облаци черен дим маркират инцидента, но наблизо е нямало съдии или публика. Заклещени в седалките си с никакви шансове за изход, Henri Toivonen и Sergio Cresto изгарят до смърт. Никой на финиша не е знаел за инцидента докато следващия екипаж не ги е уведомил. Но вече е било твърде късно. Когато спешната помощ пристигнала на мястото, те били изправени срещу истински ад. Цялата гора била обгърната в пламаци. Останките от колата били толкова обгорени, че инжинерите и техниците от Lancia не могли да определят причината за катастрофата.
    Никой не знае как са загинали Henri Toivonen и неговия навигатор Sergio Cresto. И до днес това е мистерия. Дали е имало неизправност в колата или здравословните проблеми на пилота са причинили загубата му на контрол над неговия мощен автомобил? Ние никога няма да разберем причината, макар че Henri си признава, че наистина не знае как точно се кара неговата Lancia Delta S4. И по-добре да не знам...само ще увеличи болката от тази толкова трагична загуба за човечеството и автомобилния спорт.
    * Walter Rohrl по-късно потвърждава информацията, че Henri наистина е взимал някаква форма на медикаменти за облекчаване на симптомите му на грип.
    Но каквато и да е причината за инцидента тя ще си остане неразгадана.
    ФИА моментално забранява група Б. След края на група Б от Audi съобщават че са направили за тяхното Quattro двигател с мощност 1000 к.с., a Lancia представя фуруристичните прототипи ECV и ECV2 - 600к.с, за предстоящата Група C която е трябвало да замести Група Б. Това показва колко много са забравили за ралито от ФИА съсредоточавайки се в онези времена към Формуа 1. Група Б съвсем правилно е спряна заради недоглеждането на ФИА - практически не е имало големи ограничения в правилника и тези автомобили са били едни истински пистови болиди, които са били изключително опасни за рали. След края на група Б ФИА започва да обръща много по-голямо внимание на сигурността и да намалява мощността и увеличава сигурността на колите. Група С е премахната още преди да се появи.

    инфо ланча форум

  13. #28
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Тогава през 82-а има и жена шампион - Мишел Мутон, която е карала за ауди. Аз се разтърсих и намерих тоя сайт, ако не сте влизали вижте го - http://www.stormloader.com/groupb/

    ПС: имам няколко въпроса - има ли в момента коли, които са така с компресор и турбо едновременно и ако няма защо не ги правят така
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by MainaCore
    ПС: имам няколко въпроса - има ли в момента коли, които са така с компресор и турбо едновременно и ако няма защо не ги правят така
    Май има такъв двигател на "Поло" 1.4 - 150к.с.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #30
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku
    Quote Originally Posted by MainaCore
    ПС: имам няколко въпроса - има ли в момента коли, които са така с компресор и турбо едновременно и ако няма защо не ги правят така
    Май има такъв двигател на "Поло" 1.4 - 150к.с.
    Да и на Голф 5
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •