Results 1 to 6 of 6

Thread: Капачка на теглича - питане

  1. #1
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default Капачка на теглича - питане

    Колеги, вчера спирам на Кауфланд и жената вика, нещо виси от бронята... и гледам капачката на теглича овиснала на тея двете пласмасови крачета в долната част. Опитах се да я закача обратно, ама файда никаква. Според мен в горната част има някъв липсващ елемент, който я държи принципно. Някакви идеи? Може ли да се закрепи пак, или трябва да се дири нова? така като съм взел да питам, капачето на ключалката на дясната врата не се затваря от зимата и ме е страх, че ще се напълни вътре ключалката с гняс...някви съвети?
    Last edited by ivo_red; 17-04-2012 at 14:41.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  2. #2
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    На капачката има метална пластина,която я закопчава към бронята.Влиза в каналчето на издадената част на капачката. Ключалката я пръскай с WD или подобен спрей и раздвижвай докато се затвори.
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  3. #3
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by BaiJedi View Post
    На капачката има метална пластина,която я закопчава към бронята.Влиза в каналчето на издадената част на капачката. Ключалката я пръскай с WD или подобен спрей и раздвижвай докато се затвори.

    И аз така предположих, че нещо липсва. Явно като пътувах, някъде ми е изпаднала тази метална пластина. Като се замисля за какви дупки става въпрос във Враца и се чудя как само това е изпаднало тая пластина сега едва ли ще мога да я намеря само нея.Ще трябва да взема цялата капачка здрава отнякъде, но поне моята си я запазих, че иначе щеше да се наложи и боя да диря. Иначе ще пробвам това с WD40, ама раздвижването е малко деликатната част. Даностане, че не ми се сменят ключалки
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  4. #4
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    И аз така предположих, че нещо липсва. Явно като пътувах, някъде ми е изпаднала тази метална пластина. Като се замисля за какви дупки става въпрос във Враца и се чудя как само това е изпаднало тая пластина сега едва ли ще мога да я намеря само нея.Ще трябва да взема цялата капачка здрава отнякъде, но поне моята си я запазих, че иначе щеше да се наложи и боя да диря. Иначе ще пробвам това с WD40, ама раздвижването е малко деликатната част. Даностане, че не ми се сменят ключалки
    Нищо деликатно няма..смело с ВД-то !
    Колкото до пластината можеш да си я направиш и сам

  5. #5
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Вчера в Благоевград някой си е намерил капачка за теглича ... от моята броня ;(
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  6. #6
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Вчера в Благоевград някой си е намерил капачка за теглича ... от моята броня ;(
    На мен така някой си намери капачка на резервоара в паркинга на мола от моята кола. Да му изсъхнат ръчичките крадливи!
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •