Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37

Thread: Палене на газ

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Малко развитие по въпроса с допълнителния вакуум........

    Постановката е следната:

    Mazda 626 - 2 литров двигател, пълна инжекция с механичен дебитомер.

    Първоначалното монтирах вакуумен изпарител Tartarini:



    Поради много стегнатата клапа на дебитомера, за да заработи на газ, се наложи да сменя пружината на клапата на втората камера с доста по-твърда.

    Пробвах това, за което ме посъветвахте, като ситуацията е следната:

    Диаметърът на всмукателната тръба е Ф65
    Смесителната плочка с вътрешен диаметър 38 е монтирана на изхода на дебитомера.
    Между нея и клапата на дебитомера разстоянието е около 80 мм.
    В този участък поставих щуцер с отвор Ф10 и оттам гумена тръба дълга около 80 см до изпарителя (отвора за връзка с атмосфера)
    Върнах оригиналната пружина ..........

    Как ли не си играх, не може да се получи устойчива настройка.
    Понеже не съм с много добри впечатления от въпросния изпарител и понеже междувременно ми изпадна едно електрическо Renzo - Landi (Renzomatic).
    Предстои да пробвам с него.

    Нещо пропускам ли, или действително тартаринито не струва?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    А какъв е зора плочката да не е ПРЕДИ дебитомера, както си пише в дебелите книги?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    А какъв е зора плочката да не е ПРЕДИ дебитомера, както си пише в дебелите книги?
    Дебитомерът е някак вграден в корпуса на въздушния филтър. Освен това човекът с въпросния автомобил вече се снабдил с цилиндрична плочка с кихалка за монтаж на тръбата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Малко развитие по въпроса с допълнителния вакуум........

    Постановката е следната:

    Mazda 626 - 2 литров двигател, пълна инжекция с механичен дебитомер.

    Първоначалното монтирах вакуумен изпарител Tartarini:



    Поради много стегнатата клапа на дебитомера, за да заработи на газ, се наложи да сменя пружината на клапата на втората камера с доста по-твърда.

    Пробвах това, за което ме посъветвахте, като ситуацията е следната:

    Диаметърът на всмукателната тръба е Ф65
    Смесителната плочка с вътрешен диаметър 38 е монтирана на изхода на дебитомера.
    Между нея и клапата на дебитомера разстоянието е около 80 мм.
    В този участък поставих щуцер с отвор Ф10 и оттам гумена тръба дълга около 80 см до изпарителя (отвора за връзка с атмосфера)
    Върнах оригиналната пружина ..........

    Как ли не си играх, не може да се получи устойчива настройка.
    Понеже не съм с много добри впечатления от въпросния изпарител и понеже междувременно ми изпадна едно електрическо Renzo - Landi (Renzomatic).
    Предстои да пробвам с него.

    Нещо пропускам ли, или действително тартаринито не струва?
    Нямам наблюдение върху Тартарини, но съм виждал и съм напълно убеден, че не всеки изпарител си пасва с всеи мотор, та бил и най-добрият.
    Наблюдавал съм един приятел , който се бори с един нов изпарител, който обаче изобщо не беше отзивчив и не искаше да се регулира по никакъв начин. Накрая на човека му писна, измъкна от боклуците първият му попаднал изпарител и колата заспа.
    Нещо подобно може да има и при тебе.
    Аз със тия инжекциони съм песимист, защото клапата натиска разни плунжери и връзка между засмукването вътре и дебита на въздуха е дявол знае каква.
    За да не ме боли главата, аз бих сложил плочката преди дебиломера и няма да се занимавам повече. Маздите по принцип гърмят много рядко. Ако се регулира и правилно сместа на газоанализатор- няма да има никога проблем.


    Едит: сега ви видях с Роби кореспонденцията.
    Като е вграден във филтъра, взима се една бормашина и се пробиват две дупки и се слагат щуцери. При тоя голям път гарантирано ще се смесят добре газът с въздуха.
    Last edited by mordohy; 30-04-2012 at 23:24.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Нямам наблюдение върху Тартарини, но съм виждал и съм напълно убеден, че не всеки изпарител си пасва с всеи мотор, та бил и най-добрият.
    Наблюдавал съм един приятел , който се бори с един нов изпарител, който обаче изобщо не беше отзивчив и не искаше да се регулира по никакъв начин. Накрая на човека му писна, измъкна от боклуците първият му попаднал изпарител и колата заспа.
    Нещо подобно може да има и при тебе.
    Аз със тия инжекциони съм песимист, защото клапата натиска разни плунжери и връзка между засмукването вътре и дебита на въздуха е дявол знае каква.
    За да не ме боли главата, аз бих сложил плочката преди дебиломера и няма да се занимавам повече. Маздите по принцип гърмят много рядко. Ако се регулира и правилно сместа на газоанализатор- няма да има никога проблем.


    Едит: сега ви видях с Роби кореспонденцията.
    Като е вграден във филтъра, взима се една бормашина и се пробиват две дупки и се слагат щуцери. При тоя голям път гарантирано ще се смесят добре газът с въздуха.
    Това със смесването преди дебитомера очевидно е най-добрият вариант. Но тогава, предполагам че кихалката трябва да се сложи задължително след дебитомера.
    Много си прав относно пасването на даден изпарител с конкретен двигател.

    Това Renzo - Landi, за което говоря, макар и старичко, според мен е един от най-добрите изпарители правени някога.



    Така, че ще се поборя още малко и с него и допълнителния вакуум (защото намирам идеята за добра)...........
    И ако и така не се получи, минавам на варианта със смесител преди дебитомера.
    Last edited by ecotronic; 01-05-2012 at 00:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Renzo - Landi и до ден днешен си е един и същи изпарител. Няма “старичко“.
    А какъв е тоя механичен дебитомер дето не се разглобява?
    626 е с дебитомер тип Бош /поне доколкото помня/ Има едни Витари дето са с един конус направо в кутията на филтъра, ама те се лекуват лесно.
    Last edited by robygas; 01-05-2012 at 15:00.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Renzo - Landi и до ден днешен си е един и същи изпарител. Няма “старичко“.
    А какъв е тоя механичен дебитомер дето не се разглобява?
    626 е с дебитомер тип Бош /поне доколкото помня/
    Няма начин да не се разглобява. Просто капакът на филтъра е с такава форма, че май монтирането на плочката между него и дебитомера няма да е удачно. Но в краен случай, плочката може да се монтира вътре в кутията на филтъра, залепена до дебитомера. Там има място.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •