Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Палене на газ

  1. #1
    започва да се пристрастява alfonso 155's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    60

    Default Палене на газ

    От една седмица забелязах ,че когато паля на газ въртя на стартер по-продължително и след това пали.Преди това го нямаше,палеше по лесно.Това го прави топла и студена.Понякога и на празен ход държи към 500 оборота и и след секунди се нормализират.От какво може да е това?
    Колкото повече набира,толкова повече набира

  2. #2
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    С обикновена газова ли си?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  3. #3
    започва да се пристрастява alfonso 155's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Да колега,с обикновена газова е 1.7 TS 8v.Днес ще почистя стъпковото моторче и ще видя резултата.
    Last edited by alfonso 155; 16-04-2012 at 09:55.
    Колкото повече набира,толкова повече набира

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Стига сте ги ровили тия коли, просто на газ така си пали......докато газта напълни изпарителя......Първо виж филтъра за газта....
    Last edited by toto99; 17-04-2012 at 10:52.

  5. #5

    Default

    Много е вероятно да ти е амортизиран изпарителя.Но не забравяй че е редно първо да палиш на бензин.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    След като загасиш двигателя, изчакай 1 минута, свали гумената тръба от изхода на изпарителя и намажи изхода със сапунена вода, за да видиш дали не излиза газ. Причината за трудното палене може да е давене в резултат на пропускаща газ клапа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Колеги, когато колата е студена на газ не се пали. Защото газта трябва да се изпари и за да се изпари и трябва топлина, която я взима от околността. И изпарителят даже може да се вледени, а от там да замине мембраната бавно и славно. Та те това ти е проблемът - за смяна на мембрана и ФИЛТЪРА на клапана ти. Ако колата ти работи добре на бензин просто не я пипай
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Колеги, когато колата е студена на газ не се пали. Защото газта трябва да се изпари и за да се изпари и трябва топлина, която я взима от околността. И изпарителят даже може да се вледени, а от там да замине мембраната бавно и славно. Та те това ти е проблемът - за смяна на мембрана и ФИЛТЪРА на клапана ти. Ако колата ти работи добре на бензин просто не я пипай
    Колегите с опит с класически АГУ добре знаят това, че не е никакъв проблем палането само на газ (дори при -10 градуса). Просто си има чалъм.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Моята и при -23 я палех на газ и не съм имал никакви проблеми. Просто палиш и след половин минута трябва да тръгнеш, защото след около минута бутана, който е в течна фаза, започва да дави мотора. Тогава изключваш газта, до като го изгори и пак я включваш и така няколко пъти , но само при тия температури. Над -10 никога не съм имал проблеми.
    Сега усещам, как се надига дружен вой, че съм кретен, защото като изключа газта, включвам бензина и става мазало.
    Аз за това бях отворил тема в газовия, "как се спасих от простотиите"
    За мене тия щракала с автоматичното прехвърляне на газ-бензин са пълна кретения и за това ги изхвърлям. Освен това са една голяма язва.
    Относно непаленето на газ.
    Причината е само една.
    Гумичките на клапаните на двете степени.
    Лек за грош и половина.
    Всичко това при добре регулирана газова. За кабели, свещи и прочие не говоря.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    За мене тия щракала с автоматичното прехвърляне на газ-бензин са пълна кретения и за това ги изхвърлям. Освен това са една голяма язва.
    не си само ти да си открил топлата вода
    точка

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз съм използвал по-различна методика. Понеже изпарителят ми нямаше обогатител, преди палене давам контакт, при което газовият клапан отваря. Понеже двигателят не работи, клапанът затваря след 2 - 3 секунди. Тогава изключвам от контакт и отново давам на контакт, за да се отвори повторно клапанът. Така - 2 или 3 пъти, за да се насити изхода на изпарителя с газ.
    След това паля и като запали крепя възможно най ниски обороти, защото обледеняването е пропорционално на дебита газ. Изчаквам така 3-4 минути докато подгрее малкият кръг и потеглям. Дори си бях монтирал температурен датчик на изпарителя и индикация на таблото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    не си само ти да си открил топлата вода




    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз съм използвал по-различна методика. Понеже изпарителят ми нямаше обогатител, преди палене давам контакт, при което газовият клапан отваря. Понеже двигателят не работи, клапанът затваря след 2 - 3 секунди. Тогава изключвам от контакт и отново давам на контакт, за да се отвори повторно клапанът. Така - 2 или 3 пъти, за да се насити изхода на изпарителя с газ.
    След това паля и като запали крепя възможно най ниски обороти, защото обледеняването е пропорционално на дебита газ. Изчаквам така 3-4 минути докато подгрее малкият кръг и потеглям. Дори си бях монтирал температурен датчик на изпарителя и индикация на таблото.
    Твоя пост, колега ме подсети за две важни неща.
    Първо слагам чист концентрат антифриз, за да не замръзва и да има циркулация и второ смазвам изпарителя с руска оръжейна смазка. Съвсем тънко.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колегите с опит с класически АГУ добре знаят това, че не е никакъв проблем палането само на газ (дори при -10 градуса). Просто си има чалъм.
    Не е така, до време е. Просто съсипваш изпарителя при обикновена газова
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Не е така, до време е. Просто съсипваш изпарителя при обикновена газова
    До време, до време..........колко да е до време

    Класически АГУ - та съм експлоатирал по този способ в продължение на около 25 години
    Сменял съм мембрани средно на 50K пробег
    А за пробег от 50K заради палене на газ се икономисват повече от 20 лв (стойността на мембраните)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    До време, до време..........колко да е до време

    Класически АГУ - та съм експлоатирал по този способ в продължение на около 25 години
    Сменял съм мембрани средно на 50K пробег
    А за пробег от 50K заради палене на газ се икономисват повече от 20 лв (стойността на мембраните)
    няма да те убеждавам, че не е точно така. Време, труд, изпарителят започва да работи бавно но славно непостоянно и недобре, разход, въртене, ...
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •