Results 1 to 8 of 8

Thread: Присадки в мотора ???

  1. #1
    Запален алфист yo's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Stara Zagora
    Age
    40
    Posts
    350

    Default Присадки в мотора ???

    Колеги какво ви е мнението за присадките налети в маслото на мотора,който удължавали живота на мотора и повече мощност и така нататък.Защото един майстор ме навива тука да си наливам и затова питам дали да го вземам, пък и цената му е около 60-70 лв!
    145, 1.6 I.E. Boxer
    Lancia Lybra 2.4 jtd 140+
    Subaru Legacy 2.5

  2. #2
    Запален алфист ZoE23's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    433

    Default

    Лелеее имам жив пример За тия добавки в маслото Според мен не си ги слагай тия боклуци ...
    Grande Punto 1.9 Sporт
    98 Alfa 145 1.6 16V TS-bivshata

  3. #3
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default

    Има една руска добавка дето я продават на SHELL-струва към 60 лв и е наистина много добра.виждал съм да прави чудеса с износен двигател.
    Повечето са на тефлонова основа и намаляяват триенето и увеличават компресията.Имахме един бус дето гореше по 500 гр масло на 1000 км....след наливането на въпросната добавка разхода му на масло падна до около 200 гр,разхода на нафта също се намали и живна малко откъм вървене

    Иначе и аз като колежката не съм положително настроен към добавките,защото съм чувал лоши неща,но вече като няма на къде ше слагаш
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  4. #4
    Запален алфист yo's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Stara Zagora
    Age
    40
    Posts
    350

    Default

    Е то не че няма на къде, просто тоз ми предложи като вариант,щото било добре на мотори към 150 хил. км да се наливат.Ама аз много се чудя,дали
    може да навреди с нещо или само помага. Ще се радвам ако някой си е наливал на Алфата да каже как е.Ако всички са против и аз няма да слагам. :P :P :P
    145, 1.6 I.E. Boxer
    Lancia Lybra 2.4 jtd 140+
    Subaru Legacy 2.5

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by yo
    Е то не че няма на къде, просто тоз ми предложи като вариант,щото било добре на мотори към 150 хил. км да се наливат.Ама аз много се чудя,дали
    може да навреди с нещо или само помага. Ще се радвам ако някой си е наливал на Алфата да каже как е.Ако всички са против и аз няма да слагам. :P :P :P
    добавка можеш да сложиш ако мислиш след 20 000км да отваряш мотора за основен ремонт Иначе няма смисъл
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Запален алфист yo's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Stara Zagora
    Age
    40
    Posts
    350

    Default

    Преди 2 седмици го направих основния ремонт,реших малко да я пооправя таз колица,сега след основния ремонт компресията се вдигна и се чувства доста добре. Остана ми само дюзите малко да се продухат ама тва ще стане като идвам някой път към София,прочетох тук че с ултра звук ставало супер. Отплеснах се малко де, значи да не наливам присадки?
    145, 1.6 I.E. Boxer
    Lancia Lybra 2.4 jtd 140+
    Subaru Legacy 2.5

  7. #7
    Запален алфист ZoE23's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    433

    Default

    Недей слагай боклуци!!!Тя щом ти варви добре няма смисал да я товариш
    Grande Punto 1.9 Sporт
    98 Alfa 145 1.6 16V TS-bivshata

  8. #8

    Default

    Те са нещо като космодиска и котешкия нокът за хората....
    нали ме разбираш.............

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •