Results 1 to 13 of 13

Thread: Щракане отпред в дясно!? От какво е!!!?

  1. #1
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default Щракане отпред в дясно!? От какво е!!!?

    Преди година ,класически се предаде дясно външно каре... Смених го и не след много време почна да се чува едно тракане на завои. Викам си пак е сдало багажа. Точно тогава се почна мисленето а не след дълго и ремонтите (безуспешни)!
    Смених значи карето тракането си го има... Днес се хванах и смених вътрешното. Пак си щрака по същия начин! Лагера в главината няма шумове при въртене, няма и луфт!
    На пълен ляв щракането е наи-силно изразено според мен, а на пълен десен е по-слабо и различно като звук! По инерция няма никакви щракания пукание и тн (дори и на пълен завои)
    Възможно ли е да съм попаднал на каре менте което да се предаде за 2-3 месеца!?
    Днес идва до мен и Тренди ама така и неможахме да измислим какво и е.... Уш е каре а не е
    Ще си купя още едно външно и пак ще пробвам а дотогава ако имате идеи пишете...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Преди година ,класически се предаде дясно външно каре... Смених го и не след много време почна да се чува едно тракане на завои. Викам си пак е сдало багажа. Точно тогава се почна мисленето а не след дълго и ремонтите (безуспешни)!
    Смених значи карето тракането си го има... Днес се хванах и смених вътрешното. Пак си щрака по същия начин! Лагера в главината няма шумове при въртене, няма и луфт!
    На пълен ляв щракането е наи-силно изразено според мен, а на пълен десен е по-слабо и различно като звук! По инерция няма никакви щракания пукание и тн (дори и на пълен завои)
    Възможно ли е да съм попаднал на каре менте което да се предаде за 2-3 месеца!?
    Днес идва до мен и Тренди ама така и неможахме да измислим какво и е.... Уш е каре а не е
    Ще си купя още едно външно и пак ще пробвам а дотогава ако имате идеи пишете...
    Сваляш вътрешното каре и гУедаш вътре на полуоската централната гайка да не е лабава
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Коя централна гайка, Ради? Долу на картинките ти е всичко от дифа до гайката на карето:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg   4.jpg  
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4

    Default

    Отбелязах го със стрелка. Отвътре като погледнеш на махнато каре има гайка.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg  
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Default

    Тракане и шум може да се получи и от лагер на макферсона,какво е състоянието му?
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by nikola 155 View Post
    Тракане и шум може да се получи и от лагер на макферсона,какво е състоянието му?
    Принципно там преди 1-2 години е отваряно и гресирано всичко (сменявани са тампоните)
    Щракането идва от ниско някъде, не е високо...

    Нямам гаика там където описвате
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails PIC_0005.jpg   PIC_0006.jpg   PIC_0007.jpg   PIC_0009.jpg  
    Last edited by mimouzunov; 13-04-2012 at 20:14.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    При мен беше същата игра със гайката,беше се разхлабила. Чува се подобно на припукване малко преди да зацепи на първа или задна. Радко е прав.

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    При мен беше същата игра със гайката,беше се разхлабила. Чува се подобно на припукване малко преди да зацепи на първа или задна. Радко е прав.
    Днеска на паркинга на Арена с Тренди се въртяхме като шашави Трака си постоянно докато е навит волана в краино положение и газта е натисната (по инерция е ок)... И двете карета от дясно са сменени...
    Такава гаика която описвате пак се повтарям че несъм видял да имам
    Възможно ли е шлиците на главината да са аут тоест да стягам гаиката но реално да нее стегнато (уш напъвах и нямаше луфт)!?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #9
    започва да се пристрастява dani_ku4eto's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Eлин Пелин
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Днеска на паркинга на Арена с Тренди се въртяхме като шашави Трака си постоянно докато е навит волана в краино положение и газта е натисната (по инерция е ок)... И двете карета от дясно са сменени...
    Такава гаика която описвате пак се повтарям че несъм видял да имам
    Възможно ли е шлиците на главината да са аут тоест да стягам гаиката но реално да нее стегнато (уш напъвах и нямаше луфт)!?!
    тази гайка за която говорите я има на някой полуоски но на повечето е без нея затова неможеш да я видиш,ако си сменил каретата и опорния лагер и пак го има това тракане много вероятно е да ти е от лагера,мини когато имаш време да сменим целия шенкел за проба и ще си каже.

  10. #10
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by dani_ku4eto View Post
    тази гайка за която говорите я има на някой полуоски но на повечето е без нея затова неможеш да я видиш,ако си сменил каретата и опорния лагер и пак го има това тракане много вероятно е да ти е от лагера,мини когато имаш време да сменим целия шенкел за проба и ще си каже.
    То не остана много... От скоростите до външното каре всичко или е промито и огледано или е сменено...
    Каретата са сменени, проверена е главината (лагера) а също така и опорния лагер!
    Преди месец си сменявах маслото и тогава ми се стори че имам луфт във въпросния лагер ама днеска като разглобих всичко се оказа че луфта е минимален...
    Остава само нещо по шлиците на главината...
    Незнам....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #11
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А как е сходимостта отпред на колата? Накрайниците как са сложени - да няма някакви проблеми оттам?
    При мен преди като имаше такова щракане, се реши с карета.
    Друг е въпроса, че в момента каретата уж са ок, но като сгрее маслото в скоростите и има едно тропкане като на каре направо при равномерен ход...
    Last edited by Furious 155; 13-04-2012 at 23:33.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    А как е сходимостта отпред на колата? Накрайниците как са сложени - да няма някакви проблеми оттам?
    При мен преди като имаше такова щракане, се реши с карета.
    Друг е въпроса, че в момента каретата уж са ок, но като сгрее маслото в скоростите и има едно тропкане като на каре направо при равномерен ход...
    По спомен и на теб ти стегахме гайката, са дали знаеш е друга тема.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #13
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Колеги да не пускам друга тема.

    Имам някакъв странен шум когато съм на скорост. от лявото колело типаш щракане дали е каре? освободя ли от скорост или ако натисна съединителя го няма тоя звук. Така е от вчера и утре мисля да ходя на майстор. Какво бихте ме посъветвали дали е каре?
    155 1.8 8v SUPER MY95

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •