Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Проблем с 1,6тс 146

  1. #16
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    ... електрода трябва да е в керамичен цвят, ...
    Имаше предвид "керемиден", предполагам.

    Поздрави.
    146 1.6TS CF1 '98


  2. #17
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Имаше предвид "керемиден", предполагам.

    Поздрави.
    Хахахах, точно така, съжалявам за объркването (грешка на езика/пръстите)
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  3. #18
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Ами значи другата седмица ще я закарам в Алфа Ромео Варна да ми направят диагностика на колата,казаха ми че там били добри и диагностиката струвала 25 лева и ми се вижда прилична цена....Благодаря Ви

  4. #19
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Сложих 100 грама чист спирт в резервоара на колата и бензин сложих 10 литра да вида ако има вода в бензина да я обере спирта,да не би от това да ми прави тоя проблем...Пробвам всякакви варианти преди да отида да дам парите

  5. #20
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by nikit087 View Post
    Сложих 100 грама чист спирт в резервоара на колата и бензин сложих 10 литра да вида ако има вода в бензина да я обере спирта,да не би от това да ми прави тоя проблем...Пробвам всякакви варианти преди да отида да дам парите
    Колега аз имах абсолютно същия проблем с моята. Тя е 1.4 TS, но същата работа беше. Като е студена в ниските обороти докосна ли педала на газта и направо иска да гасне.Успее ли да прескочи над 3 000 оборота се оправя. След 4-5 км пробег малко като дигне градуса се вече няма проблем. Проблема ми беше ламбда сондата. Установих го на лаптопа. Смених я - 131 лв на бош. Всичко се оправи.

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    19

    Default

    Quote Originally Posted by nikit087 View Post
    Колеги проблема ми е следния:Колата когато е студена и тръгвам на 1ва или 2ра скорост между 1000 и 2500 оборота,колата забива се едно си на газ и газта ти свършва усещането е същото.Трябва да върна газта и да подавам плавно газ да изтегли стигнели 2500 оборота колата излита и няма проблем.....Когато колата си загрее на 60 градуса примерно проблема изчезва остава едно леко колебание само което почти не се усеща.....това ми го прави на 3-4 карания 1 път.....Колата няма газово само на бензин се кара...Сменян е дебитомера преди 1 година....От какво може да е проблема...Моля помагайте
    При мен се оказа от ламбда сондата
    ALFA ROMEO 146 1,6 TS 2000г.

  7. #22

    Default

    аз имах същие проблем като я купих преди 6 години ...неможаха да го оправят .....оправих го като и сложиг газ.......паля превключвам на газ и тръгвам..........незнам какво да ти кажа

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •