Results 1 to 14 of 14

Thread: полиуретанови тампони

  1. #1
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default полиуретанови тампони

    Колеги, преди 5 000 км смених много неща по окачването на 156. Сега отново не ми звучи добре по дупките и релсите. Мисля за полиуретанови тампони. Знам че много е дискутирано по този въпрос в сходни теми, но категоричнен извод не намерих. Също така чух, че от полиуретана се разбива рейката, поради това, че там започват да се предават вибрацийте...Някой ако има мнение, да го сподели...

  2. #2
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    По-здраво, по-твърда возия. Два пъти в годината сваляш да гресираш, иначе скърцаш - Това за полиуретана.

    За гумените - преди 200 км сложих ATEC носачи с гумени тампони. Появи се някакво лудо скърцане, след което изчезна, това в рамките на 1 ден. Все още незнам от какво беше!
    От тогава, колата е чук - като нова. Няма хлоп, няма троп, няма скръц! Незнам колко ще изкарат - струваха 270 лв. всичките 4 носача.

    Моя съвет - Ако имаш пари, слагай TRW. Поне са качество.
    Ако не ти се дават много пари - рециклирай с полиуретан.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    TRW - над 20 000км. нямам проблем. На другата Алфа - пристигна с нови TRW - няма проблем. Третата - от Т&Н кар - първо свалих на горните носачи всичко, намазах със силиконова грес, защото те фабрично не са смазани като TRW-то и над 30 000к. нямам проблем
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #4
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    по евтино е с полиуретан. поне за горните носачи по добре полиуретан. аз лично не пазя колата и гумените ми ссе разбиваха за 6000 км
    JTDm 170+

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    по евтино е с полиуретан. поне за горните носачи по добре полиуретан. аз лично не пазя колата и гумените ми ссе разбиваха за 6000 км
    Зависи от тампона и дали е бил гресиран и с какво
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега през ръцете са ми минали, ТРВ, Феби, Окап и всички са все боклуци. За стаб. Щанга слагах от най-скъпите тампони и за 8к км се скапваха. С полиуретан вече над 20к км не са мръднали.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Колега през ръцете са ми минали, ТРВ, Феби, Окап и всички са все боклуци. За стаб. Щанга слагах от най-скъпите тампони и за 8к км се скапваха. С полиуретан вече над 20к км не са мръднали.
    проблеми с рейката имаш ли колега? Сваляш ли ги за гресиране полиуретановите тампони, както пишат колегите, че се прави?
    Last edited by georgi_pg; 08-04-2012 at 11:44. Reason: пропуск на друг въпрос

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ми не, всичко е чук. А съм с полиуретан не само на стаб. щанга.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Ми не, всичко е чук. А съм с полиуретан не само на стаб. щанга.
    Откъде взе полиуретана? Как добре звучи, че колата е чук, моята беше така преди само 5 к км...

  10. #10
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by georgi_pg View Post
    ...Някой ако има мнение, да го сподели...
    Изпипай го както трябва. Огледай носачите и виж откъде имаш достъп да гресираш, без да сваляш носачи. Бележи местата за гресьорки. Свали носачите, разпробий с по-малък диаметър отвор по който да смазваш, после с нужния за монтаж на самата гресьорка /различен диаметър, за да не отслабваш този носещ елемент/ тогава слагай полиуретан и се похвали/оплачи някой ден дали сработва технологията. Това е варианта, който аз не бих избрал, моят щеше да е нови от пловдивчанина и смяна.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  11. #11
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Изпипай го както трябва. Това е варианта, който аз не бих избрал, моят щеше да е нови от пловдивчанина и смяна.
    Аз не съм избрал полиуретан, сондирам мнение само... А какъв е този пловдивчанин?

  12. #12
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Аз съм с полиуретан, но скоро сменях носач сложих пак полиуретана, но металните втулки в новия носач, трудно влязаха и сега минавам 700км и се разкърцаха, свалих ги пак намазах ги с грес и след 200км пак взе да скърца, особено като стана топло и незнам вече кво да правя, направо се изнервям. Не мога да карам колата една седмица и в събота да я разглобявам да смазвам тампони, то гайки не останаха на амортисьорите вече!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  13. #13
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Цялата предница ми е с полиуретан, от Ферарист, има тема в платени. Доволен съм. Веднъж в годината срещу 50 лв си ги смазвам всички с медна паста на Вюрт.
    За шарнирите не ми се говори, защото няма такава здравина. Изпитах доста на гърба си с различни марки ходова част и това се оказа най-добър вариант.
    Скърцат от горни носачи и тампони на стаб. щанга. Едва ли ще е скъпо да ги смазваш веднъж годишно. А и моите са от първите, може и да са изпипали нещата.

    Не бих заложил 300лв + труд по смяна на незнайна марка. Нервите и времето ми са по-скъпи.
    Успех.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #14
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by georgi_pg View Post
    ... А какъв е този пловдивчанин?
    От тази тема:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61242
    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Не бих заложил 300лв + труд по смяна на незнайна марка. Нервите и времето ми са по-скъпи.
    Успех.
    Беше незнайна, вече имаме колеги с над 20-30000 км навъртяни с тях, моята колица изобщо не потропва след смяна горни, сменям ги с най-голямо удоволствие даже, при положение, че цената на четирите е близка до цената на само един ъъъъ... марков.
    Ако беше да ме курдисва продавач, не бих се захванал да бъда аз бетатестера, но си има колеги, на които просто е ясно, че може да повярваш.
    Last edited by Liminat; 08-04-2012 at 20:43.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •