Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с 146 1.4тс

  1. #1
    Младши алфист valentino_86's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Димитровград
    Posts
    24

    Default Проблем с 146 1.4тс

    Имам следния проблем с моят алфонсо...значи както си карам и изведнъж прехълцва за момент мотора,светва ми лампата(която си светеше когато ми беше издумкал дебитомера) и двигателят не иска да се изфорсира като му подам газ до дупка(стига някъде до 3500-4000 оборота и падат самички)след има-няма 100 метра всичко се нормализира.След като ми го направи този номер няколко пъти и след леко завишен разход ходих на диагностика и ми казаха че имало 2 грешки на ламбдата и 1 на дебитомера(който съм го сменял преди време)...като пробва частите една по една дебитомера си работеше,а ламбдата тотал щета...последва нейната смяна с нова,но уви проблема си остана.Много е кофти защото го прави неочаквано и понякога в не точния момент(както веднъж бях стигнал до средата на един тир и трябаше да прекратя изпреварването заедно с 3-те коли наредени след мен) Та някой ако може да помага...имам и още 1 питане...някъде във форума бях прочел че алфите като моята след 99г нямали бензинов филтър...в интерес на истината аз търсих,но не намерих такъв на моята....чудно(все пак с нещо трябва да се избегнат мизерийте от нашите "качествени" горива.
    Alfa Romeo 146 1.4 16v T.S 2000

  2. #2
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Потърси второ мнение по проблема с хлъцването, а бензиновия филтър е хванат на планка до резервоара откъм задна дясна гума

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Провери си връзките/буксата на дебитомера. Да не сте го поразили нещо при смяната..

    А сондата може да ти е била здрава, понякога забива от богата смес - в случая ако не ти е работил дебитомера.

    За филтъра - нямаш филтър, има цедка в самата помпа.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    В нашия град (Димитровград) е нормално да играят тото на колата ти колега! Дано не съм прав и си уцелил на сервиз, но хората който разбират от тези коли се броят на пръстите на едната ми ръка! Някакви живи данни гледаха ли или само грешки триеха?
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  5. #5
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Провери си връзките/буксата на дебитомера. Да не сте го поразили нещо при смяната..

    А сондата може да ти е била здрава, понякога забива от богата смес - в случая ако не ти е работил дебитомера.

    За филтъра - нямаш филтър, има цедка в самата помпа.
    по-новите ТС нямат филтърче ? защото аз на моето 1.4 имам но е по-старо

  6. #6
    Младши алфист valentino_86's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Димитровград
    Posts
    24

    Default

    На диагностиката ми казаха че дебитомерът(за badmadafaka-не е китайски,но не е и BOSH) работи перфектно.При поставянето му внимавах много,защото тогава не бях установил че точно той е за смяна и го взех с опция за връщане,а за сондата ми обясниха че няма никаква реакция при подаване на 18 волта(т.е. само си стояла там доло и нищо не правела).За филтъра който вече е ясно че го няма...тази цедка предполагам,че може да се свали и почисти.

    ---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:04 ----------

    Quote Originally Posted by Събев View Post
    В нашия град (Димитровград) е нормално да играят тото на колата ти колега! Дано не съм прав и си уцелил на сервиз, но хората който разбират от тези коли се броят на пръстите на едната ми ръка! Някакви живи данни гледаха ли или само грешки триеха?


    знам че има и много недоволни от Киро боша,но предположих че все пак това е само една диагностика и ще се справи(аз лично съм бил доволен след всяко мое посещение на сервиза му)проверяваха реакцията на дебитомера и ламбдата и както казах вече на сондата я нямаше никаква,а дебитомера перфектен
    Last edited by valentino_86; 08-04-2012 at 11:18.
    Alfa Romeo 146 1.4 16v T.S 2000

  7. #7
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by valentino_86 View Post
    На диагностиката ми казаха че дебитомерът(за badmadafaka-не е китайски,но не е и BOSH) работи перфектно.При поставянето му внимавах много,защото тогава не бях установил че точно той е за смяна и го взех с опция за връщане,а за сондата ми обясниха че няма никаква реакция при подаване на 18 волта(т.е. само си стояла там доло и нищо не правела).За филтъра който вече е ясно че го няма...тази цедка предполагам,че може да се свали и почисти.

    ---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:04 ----------





    знам че има и много недоволни от Киро боша,но предположих че все пак това е само една диагностика и ще се справи(аз лично съм бил доволен след всяко мое посещение на сервиза му)проверяваха реакцията на дебитомера и ламбдата и както казах вече на сондата я нямаше никаква,а дебитомера перфектен
    Нещо с тези 18волта немога да разбера какво са правили???
    Точно в този сервиз можеш всичко да сложиш под съмнение като ремонт по колата, но щом си доволен от преди ти си знаеш!
    Дебитомера като не е BOSCH данеби да е HOFFER?
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  8. #8
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Именно... Тия се водят "италиански" ама за мен са на нивото на китайските...
    Затова и питах конкретно какъв е като марка!!!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  9. #9
    Младши алфист valentino_86's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Димитровград
    Posts
    24

    Default

    не му знам марката.като я видя,ще пиша
    Alfa Romeo 146 1.4 16v T.S 2000

  10. #10
    Младши алфист valentino_86's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Димитровград
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by Събев View Post
    Нещо с тези 18волта немога да разбера какво са правили???
    Точно в този сервиз можеш всичко да сложиш под съмнение като ремонт по колата, но щом си доволен от преди ти си знаеш!
    Дебитомера като не е BOSCH данеби да е HOFFER?
    Аз сам си сменях ламбдата,работата беше само да разбера дали е загинала вече.На дебитомера съм изхвърлил кутията,а на него мисля че имаше само някакви цифри.Моят човек който ми го намери ми каза че е надежден и не е от китайските,а и все пак на диагностиката показа че си работи добре.

    Марката на дебитомера е Magneti Marelli.Нямам никакви наблюдения над техните продукти,знам само че били едни от малкото по-евтини на които може да се разчита.
    Last edited by valentino_86; 08-04-2012 at 19:23.
    Alfa Romeo 146 1.4 16v T.S 2000

  11. #11
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by valentino_86 View Post
    Аз сам си сменях ламбдата,работата беше само да разбера дали е загинала вече.На дебитомера съм изхвърлил кутията,а на него мисля че имаше само някакви цифри.Моят човек който ми го намери ми каза че е надежден и не е от китайските,а и все пак на диагностиката показа че си работи добре.

    Марката на дебитомера е Magneti Marelli.Нямам никакви наблюдения над техните продукти,знам само че били едни от малкото по-евтини на които може да се разчита.
    Добре де, в крайна сметка след ремонта по колата по какъв повод ти святка дюзата?
    Каква грешка записва?
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  12. #12
    Младши алфист valentino_86's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Димитровград
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by Събев View Post
    Нещо с тези 18волта немога да разбера какво са правили???
    Точно в този сервиз можеш всичко да сложиш под съмнение като ремонт по колата, но щом си доволен от преди ти си знаеш!
    Дебитомера като не е BOSCH данеби да е HOFFER?
    Quote Originally Posted by Събев View Post
    Добре де, в крайна сметка след ремонта по колата по какъв повод ти святка дюзата?
    Каква грешка записва?
    Не знам все още не съм я закачал пак да я проверят
    Alfa Romeo 146 1.4 16v T.S 2000

  13. #13
    Младши алфист valentino_86's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Димитровград
    Posts
    24

    Default

    Проблема изчезна след като почистих всички букси които видях като вдигнах капака
    Alfa Romeo 146 1.4 16v T.S 2000

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •