Page 170 of 328 FirstFirst ... 70120160168169170171172180220270 ... LastLast
Results 2,536 to 2,550 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #2536
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    И аз не знам, ще бъде в режим 6, а свързването става само на едното реле така ли, в смисъл плюса и минуса са ясни, а другите два кабела има ли значение кой къде да сложа на дадените от теб позиций?
    Не, няма значение това как свържеш пинове 5 и 6 спрямо COM1 и NO1


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #2537
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Ок, утре ще се занимавам и ще пиша резултата, мерси колега и се извинявам за тъпите въпроси!
    Alfa 166jtd,1999

  3. #2538
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Ок, утре ще се занимавам и ще пиша резултата, мерси колега и се извинявам за тъпите въпроси!
    Няма защо да се извиняваш, защото няма нищо тъпо в това човек да се интересува и да пита.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #2539
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Тези дни си карам JTD-то че нали на другата кола съм за смяна на водна помпа и докато чакам пети и помпа си карам другата кола.Видях че не свети единия заден габараит,по точно левия който е на капака на багажника.Реших че е изгоряла грушката и я смених,но греда пак не свети.Веднага загрях че ставa въпрос за снопа кабели който е между купето и капака на багажника,размърдах го и светна.Явно някъде там има прекъснат кабел.Въпроса ми е как да процедирам,как да махна самия маншон и кой кабел да проверя,по цвят ли как ли?
    П.С само габарита не свети крушката на задна и тази за мъгла си бачкат.

  5. #2540

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Тези дни си карам JTD-то че нали на другата кола съм за смяна на водна помпа и докато чакам пети и помпа си карам другата кола.Видях че не свети единия заден габараит,по точно левия който е на капака на багажника.Реших че е изгоряла грушката и я смених,но греда пак не свети.Веднага загрях че ставa въпрос за снопа кабели който е между купето и капака на багажника,размърдах го и светна.Явно някъде там има прекъснат кабел.Въпроса ми е как да процедирам,как да махна самия маншон и кой кабел да проверя,по цвят ли как ли?
    П.С само габарита не свети крушката на задна и тази за мъгла си бачкат.
    Цепни гумения маншон, вероятно са напукани изолациите на жиците, възможно е и да имаш прекъсната, изолирай всички които не ти харесат, ронят се, и са твърди. При мен беше много интересно като включвах задна скорост, се отваряше багажника.
    Last edited by Доко; 08-01-2014 at 19:57.

  6. #2541
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #2542

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Тези дни си карам JTD-то че нали на другата кола съм за смяна на водна помпа и докато чакам пети и помпа си карам другата кола.Видях че не свети единия заден габараит,по точно левия който е на капака на багажника.Реших че е изгоряла грушката и я смених,но греда пак не свети.Веднага загрях че ставa въпрос за снопа кабели който е между купето и капака на багажника,размърдах го и светна.Явно някъде там има прекъснат кабел.Въпроса ми е как да процедирам,как да махна самия маншон и кой кабел да проверя,по цвят ли как ли?
    П.С само габарита не свети крушката на задна и тази за мъгла си бачкат.
    Аз резнах целия сноп, купих си силиконови кабели парчета около 50 см и ги съединих с устър клеми. Това накратко.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #2543
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз резнах целия сноп, купих си силиконови кабели парчета около 50 см и ги съединих с устър клеми. Това накратко.
    И аз мисля, че е най-добре да се сменят всички проводници. Щом на един му е дошло времето да прави мизерии, вероятно ще го последват и други.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #2544
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Това ще го правя в събота,че през седмицата е тъмно докато свърша работа.Такива малки устер клеми имали?
    П.С няма мира от тия 166-ци ден не минава без да съм в някое приключение,но пък ми е интересно и забавно,не си ги давам и това е.

  10. #2545
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Това ще го правя в събота,че през седмицата е тъмно докато свърша работа.Такива малки устер клеми имали?
    П.С няма мира от тия 166-ци ден не минава без да съм в някое приключение,но пък ми е интересно и забавно,не си ги давам и това е.
    Още по-добре от клемите е проводниците да се запоят посредством калайдисани спайки и термофитен шлаух отгоре. Може и качествена изолационна лента. Така става по-здраво и по-компактно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #2546

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Още по-добре от клемите е проводниците да се запоят посредством калайдисани спайки и термофитен шлаух отгоре. Може и качествена изолационна лента. Така става по-здраво и по-компактно.
    Устър клемите не са в шлауха, едните са в капака другите са под кората. И въобще не пречат, кой ще си играе да запоява, с клеми стана супер.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #2547

    Default

    Любо,"копни" ги тия снимки в твоята тема че вече трудно ги намирам
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #2548

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Още по-добре от клемите е проводниците да се запоят посредством калайдисани спайки и термофитен шлаух отгоре. Може и качествена изолационна лента. Така става по-здраво и по-компактно.
    Точно така, в автомобилите устер клеми никои не слага, защото от вибрации, понякога се охлабват и си навличаш неприятности.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #2549
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    А може и с т.н. бързи връзки - стискат се кабелите и после се загряват, при което пускат нещо като силикон и се запечатват.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #2550
    започва да се пристрастява bobi_kvo's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Точно така, в автомобилите устер клеми никои не слага, защото от вибрации, понякога се охлабват и си навличаш неприятности.
    с тези клеми няма проблем те са пробивни т.е. има крачета които се забиват в проводника и контактуват , няма как да се разхлабят

    https://www.google.bg/search?q=%D0%B...w=1680&bih=924
    GTV 2.0 TS 16V 1998
    HYUNDAI I20 1.1 CDRi 2013

Page 170 of 328 FirstFirst ... 70120160168169170171172180220270 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •