Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: А, сега накъде? 146 1.4 ТS

  1. #16
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Като хвърляме боб тука и аз залагам на гумичките на клапаните
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  2. #17
    започва да се пристрастява SnoBeck's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    31

    Default

    Така..поо темата..колата беше зацепена наново, тоя път явно с по- голям успех, защото разликата във вървежа е осезаема, но в пушилките такава няма..
    Приблизително за 80км извънградско каране със около 3.500-4.000 об/мин. установих липса на около 200грама масло ..
    От отговорите по темата да разбирам, че трябва скоро и бързо да си сменя гумичките на клапаните, в някой сервиз, където наистина са виждали twinspark..?
    Та очаквам преложения за такъв сервиз във Варна, че идеята да карам N-хиляди километри с такъв разход на масло не може да ми се понрави..
    Иначе за 25-те хиляди километра изминати на метан със среден разход между 6.35лв и 9,00лв/100км смятам, че съм спестил доста повече отколкото съм дал по ремонти..и колкото и абсурдно да звучи на широката аудитория и следващата ми кола, ще е с метан..въпреки всичко
    Налага ми се да минавам поне по 300км на седмица за възможно най- малко пари..не защото ми се ще, а поради реалната финансова нужда..
    Така, че с най- добри чувства към колегите, които обърнаха внимание на начина, по който си поддържам колата..но толкова мога- толкова правя.. не твърдя, че карам супер добре поддържана кола, но който е от Варна знае, че и най- здравата предница не може да оцелее повече от 10х км ...
    ВСЯКО ПОДОБРЕНИЕ ВОДИ ДО НЕОТСТРАНИМИ ДЕФЕКТИ

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Значи колега и на мен ми се наложи такъв ремонт поради голям разход на масло в извънградско каране, но още преди ремонта майстора ми каза, че ако не се пипне блока и не се сменят буталата, колата ще пуши след ремонта докато уплътнят новите сегменти. И тъй като буталата са колкото 5 такива алфи ще чакаме докато "кранчето спре". Просто трябва да караш с някое по-евтино масло, че като гледам в по-предните ти постове колко пари даваш за масла.... ужас. Лека и безаварийна!
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  4. #19
    започва да се пристрастява SnoBeck's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    31

    Default

    След последният "тунинг" по мотора вече си карам с масло с нормална цена 10-40
    Продължавам да очаквам предложения за сервиз във Варна, където да си сменя гумичките и със сигурност да не се изхлузят от водачите!
    ВСЯКО ПОДОБРЕНИЕ ВОДИ ДО НЕОТСТРАНИМИ ДЕФЕКТИ

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by SnoBeck View Post
    След последният "тунинг" по мотора вече си карам с масло с нормална цена 10-40
    Продължавам да очаквам предложения за сервиз във Варна, където да си сменя гумичките и със сигурност да не се изхлузят от водачите!
    Абе колега, покарай я малко тази кола! Мини поне 1000 км. и ако тогава пушеците са същите мисли за тия гумички. Сегментите няма как да уплътнят веднага след ремонт, освен ако не си сменял бутала и не си шлайфал блока.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  6. #21
    започва да се пристрастява SnoBeck's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    31

    Default

    Малко update на темата..
    Минах около 8.000км и колата продължава да харчи масло..литър 10W40 на 500-550км.
    На бензин пуши доста, на метан значително по малко..не съм посещавал сервизи все още..
    Въпроса е къде във Варна да търся сервиз, в който разбират от twin spark-ове..?
    ВСЯКО ПОДОБРЕНИЕ ВОДИ ДО НЕОТСТРАНИМИ ДЕФЕКТИ

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Хохохо и аз пуснах такава тема, проблема ми е абсолютно същия без грам разлика. 1500 км. и си пуши извънградско и на баирите като за световно. Не знам дали може да е от гумичките, тъй като колата пуши само и единствено като мотора започне да се товари много, иначе в градско и нормално каране не харчи грам масло, но по опитните ще кажат. Аз мисля да сменя двигателя, че ми писна да наливам пари в него, има колеги от форума които предлагат запазени двигателчета и ако не видя решение на проблема ще сменям. Имам и едно въпросче към колегата ОЕМ или някой друг също опитен. Може ли, ако не са сменени водачите на клапаните да изхвърчат гумичките и ще пуши ли колата само при натоварване, няма ли да е постоянно?
    Last edited by nikolchoni; 24-06-2012 at 17:34.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    От гумички пуши когато мотора загрее дори на място. Дори на празен ход мирише на масло от ауспуха, а като задържиш 3000 - 3500 об. започва да си чади яко. И все пак трябва да са излезли повече от 2, 3, 4 гумички за да пуши яко. Ако при спокойно каране не харчи масло и не пуши, а само във високи обороти яде маслото, това е почти сигурно, че си за ремонт на долнището. От разбити водачи също може да хапва масло, но не и в големи количества. Гумичките излизат иначе не от износени водачи, а от смотани гумички и/или от неправилен монтаж. Гумичките на този мотор с този вид водачи се набиват сухи и това е много важно да се спази, докато при други модели водачи се изисква да се мажат с масло.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    От гумички пуши когато мотора загрее дори на място. Дори на празен ход мирише на масло от ауспуха, а като задържиш 3000 - 3500 об. започва да си чади яко. И все пак трябва да са излезли повече от 2, 3, 4 гумички за да пуши яко. Ако при спокойно каране не харчи масло и не пуши, а само във високи обороти яде маслото, това е почти сигурно, че си за ремонт на долнището. От разбити водачи също може да хапва масло, но не и в големи количества. Гумичките излизат иначе не от износени водачи, а от смотани гумички и/или от неправилен монтаж. Гумичките на този мотор с този вид водачи се набиват сухи и това е много важно да се спази, докато при други модели водачи се изисква да се мажат с масло.
    Т'ва е, че като започне да пуши, няма ниски няма високи - пуши като за световно. Следващата седмица сменям маслото да видя какво ще стане и след някоя друга хилядарка(км), ако няма ефект, сменям двигателя!
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  10. #25
    започва да се пристрастява SnoBeck's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    От гумички пуши когато мотора загрее дори на място. Дори на празен ход мирише на масло от ауспуха, а като задържиш 3000 - 3500 об. започва да си чади яко. И все пак трябва да са излезли повече от 2, 3, 4 гумички за да пуши яко. Ако при спокойно каране не харчи масло и не пуши, а само във високи обороти яде маслото, това е почти сигурно, че си за ремонт на долнището. От разбити водачи също може да хапва масло, но не и в големи количества. Гумичките излизат иначе не от износени водачи, а от смотани гумички и/или от неправилен монтаж. Гумичките на този мотор с този вид водачи се набиват сухи и това е много важно да се спази, докато при други модели водачи се изисква да се мажат с масло.
    Там е работата, че пуши като я запаля на бензин МНОГО, след това като я обърна на метан продължава да пуши, една идея по- малко..
    Пуши си във всички обороти..колкото повече -->толкова повече, карах 2 седмици само до 3000-3500 оборота,без промяна в разхода на масло..
    Иначе при над 5000 оборота на бензин или метан, в огледалоо за обратно виждане си виждам синеещите пушеци и ме е страх да не задуша някой
    Чудя се дали да не направя клипче, за да дам образност на казуса пред широката общественост?
    ВСЯКО ПОДОБРЕНИЕ ВОДИ ДО НЕОТСТРАНИМИ ДЕФЕКТИ

  11. #26
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Моя съвет не карай в такова състояние. Тази кола трябва да влезе в бокса. Намерисва ми на проблем в главата.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Хайде да пораздвижим малко тази темичка. Значи след ремонта първите 1000 км. колата чадише супер здраво когато се натовари и гореше промишлени количества масалце(някакъв японец 10w40). След първите 1000 км. го смених със селения и пак количката си дърпаше здраво. След 2500 км. каране само градско(защото колата не го пипа в града) реших да се кача до Алеко, Витоша(някъде около 10-15 км. нанагорно) и още отначало като видя зор усетих как започва да смърди на изгоряло и погледнах отзад, че започва да чади. Веднага обърнах и я вкарахме в бокса. След много мнения на колеги оттук и най-различни майстори стигнахме до консенсуса да опитам с друго масло. Сложих Mobil 15w50(препоръчано, че това не е менте и се използва от много коли). След още 200 км. градско каране реших пак да се кача до Витоша и УВИ, от пушенето и смърденето на изгоряло нямаше и помен. Естествено не можах да повярвам и още на другия ден реших да я изпъна по магистралата до Пазарджик. И сега какво, една алфичка се съживи отново и ще препуска навсякъде без да пипа маслото За края на тази история искам да попитам по-компетентните, на следващата смяна мога ли да мина отново на 10w40, дали ще започне да го яде отново и ми препоръчайте някое свястно БЕЗ селения. Естествено приемам всякакви съвети И критики, няма научени хора
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •