Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: пуши като трабант по баирите....

  1. #16
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ми първо да мерне компресията и да я поизчисти,пък ако излезе от меренето, че е за ремонт, нещата нататък са ясни.
    около литър литър и половина за 8-9 к км. - двигател за ремонт. И аз бях така. Излезна ми около 850лв. с труда, но сега е пушка. Хубави сегменти, гумички, биели, шлайфане на глава, почистване на повдигачи, хубава гарнитура, 300лв. труд



    такава процедура мина преди по малко от 20 к км и цената беше почти същата.Вкарах я навремето защото гореше масло.
    Last edited by alex052; 25-03-2012 at 20:39.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  2. #17
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    около литър литър и половина за 8-9 к км. - двигател за ремонт. И аз бях така. Излезна ми около 850лв. с труда, но сега е пушка. Хубави сегменти, гумички, биели, шлайфане на глава, почистване на повдигачи, хубава гарнитура, 300лв. труд



    такава процедура мина преди по малко от 20 к км и цената беше почти същата.Вкарах я навремето защото гореше масло.
    I az я правих два пъти, че първите се насраха отвсякъде
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  3. #18
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    около литър литър и половина за 8-9 к км. - двигател за ремонт. И аз бях така. Излезна ми около 850лв. с труда, но сега е пушка. Хубави сегменти, гумички, биели, шлайфане на глава, почистване на повдигачи, хубава гарнитура, 300лв. труд



    такава процедура мина преди по малко от 20 к км и цената беше почти същата.Вкарах я навремето защото гореше масло.
    Щом е ремонтирана и си сигурен, че не духа през сегменти, чисти колектора и вентилацията и ако продължава, смени пак гумичките.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #19
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ми първо да мерне компресията и да я поизчисти,пък ако излезе от меренето, че е за ремонт, нещата нататък са ясни.
    Quote Originally Posted by myato View Post
    Щом е ремонтирана и си сигурен, че не духа през сегменти, чисти колектора и вентилацията и ако продължава, смени пак гумичките.

    сигурен....то това не е ясно как би могло да е сигурно.Но другите процедури ще ги направя,чесно казано ми писна да сменям и подменям разни неща а ефект да няма.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    ако след ремонта ти бара 1-1,5 литра масло си смени майстора. Моята е 1,8 тс и не доливам колкото налея толкова изхвърлям.

  6. #21
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ilya75 View Post
    ако след ремонта ти бара 1-1,5 литра масло си смени майстора. Моята е 1,8 тс и не доливам колкото налея толкова изхвърлям.
    Точно, моята 1.8 сега е така.
    Да свали главата, ще види, че буталата му клопчат, а има и изпаднали гумички. Тия TS искат точно определени сегменти и гумички виктор-ренц
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Точно, моята 1.8 сега е така.
    Да свали главата, ще види, че буталата му клопчат, а има и изпаднали гумички. Тия TS искат точно определени сегменти и гумички виктор-ренц
    Точно виктор реинц не му препоръчвай (специално за гумичките). Тествал съм почти всички марки гумички за този мотор. Включително и оригиналните които идват с дата на производство преди 5 години.
    Last edited by oem; 25-03-2012 at 21:54.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Точно виктор реинц не му препоръчвай (специално за гумичките). Тествал съм почти всички марки гумички за този мотор. Включително и оригиналните които идват с дата на производство преди 5 години.
    Ами моята с тези заспа. Оригиналните изпаднаха 15 от 16
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #24
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    абе човека е правил ремонт вече, нали и ви казва! Литър до смяна не е болка за умиране при бензин!
    Как не е болка за умиране бре? Това си е лош мотор!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  10. #25
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    абе човека е правил ремонт вече, нали и ви казва! Литър до смяна не е болка за умиране при бензин!
    Лелееее, пак се пльосна. Той ще изтрепе комарите, а ти нищо му нямало. Нали и аз бях случай като него заради пишман мошеници майстори
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ами моята с тези заспа. Оригиналните изпаднаха 15 от 16
    Хах Аз от оригинални имах 16 от 16 Фулл джакпот бях ударил А рейнц-а при мен изкара 12 000 км. и почна да пуска. Като откопчах клапаните си падаха свободно, а трябва гумичката да ги държи. За това сега знам какво и как
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    около литър литър и половина за 8-9 к км. - двигател за ремонт. И аз бях така.
    Няма гаранция, че е същото като при теб. На мен колата ми харчеше 1 л. за 5000 км. когата я взех. Това беше преди... 5 години и 80к км. Оказа се, че онзи преди мен за 5 години и 66 к км. е сменил маслото 3 пъти. Единия път забравил да го смени 2 години и нещо и 25 к км.
    След редовна смяна на 10 к км. колата свали разхода на под 0,5 л/10к км. без да съм правил нищо. Даже и маслената вентилация не съм пипал.
    По съвети от форума на принципа и "аз бях така" досега трябваше да съм сменил дебитомера, ламбда сондите, катализаторите, МПХ, рейката и други. Всичките тия неща не съм ги сменил и няма нужда, защото проблемите, които съм имал не са били сврзани с тях. Моят съвет е, че при проблем се ходи на доказано добър сервиз, а при по-сериозни проблеми и на два сервиза и едва тогава се пристъпва към смяна на части.

  13. #28
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Хах Аз от оригинални имах 16 от 16 Фулл джакпот бях ударил А рейнц-а при мен изкара 12 000 км. и почна да пуска. Като откопчах клапаните си падаха свободно, а трябва гумичката да ги държи. За това сега знам какво и как

    За мен Elring е номер 1 !
    Ще ви дам пример ... на капата една нищо и никаква гарнитура на капака на клапаните реших да сменя. Поръчах си първо на GLASER , нищо не стана ...тоест не пасва по капака , после си поръчах на VICTOR REINZ ..същата песен на нов глас .... най-накрая си поръчах на Elring и всичко си заспа ( макар,че беше и най-скъпа от всички) . Капата беше 2.4 ЖТД (само подмятам който е запознат как й е капака на клапаните) .
    GLASER и VICTOR REINZ са един и същ боклук .
    Ако ще се прави ремонт препоръчвам да е с Payen , Corteco (специално за гумичките) или Elring.
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    За мен Elring е номер 1 !
    Ще ви дам пример ... на капата една нищо и никаква гарнитура на капака на клапаните реших да сменя. Поръчах си първо на GLASER , нищо не стана ...тоест не пасва по капака , после си поръчах на VICTOR REINZ ..същата песен на нов глас .... най-накрая си поръчах на Elring и всичко си заспа ( макар,че беше и най-скъпа от всички) . Капата беше 2.4 ЖТД (само подмятам който е запознат как й е капака на клапаните) .
    GLASER и VICTOR REINZ са един и същ боклук .
    Ако ще се прави ремонт препоръчвам да е с Payen , Corteco (специално за гумичките) или Elring.
    Elring гумички съм пробвал също. Първо обшивката им е много мека и като чукнеш да ги набиваш и може лесно да ги смачкаш. Също така излизат от водача лесно.

    Payen е с 2 десети по тясна гумичка от Elring, Reinz и Ricambi и влиза най-стегнато.

    Въпреки това аз ги лепя за водача. Имам страх от опит и от тук на сетне като сменям гумички на прав и гладък водач както е на ТС-а винаги с лепило за да съм сигурен, че няма да излезе нито 1. Много трудно се разбира по принцип ако е излязла само 1 от 16. Нито ще пуши, нито ще мирише на масло, но ще си хапва по 200 - 300 гр. на 500 км. И ако има и харч от друго място върви го разбери да отваряш ли пак да сменяш гумичка или ще е упражнение за луди. Смяната все пак е доста работа. Както ги сменям на място с един един човек за помощник си отиват едни 8 часа.
    Last edited by oem; 25-03-2012 at 23:56.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Как не е болка за умиране бре? Това си е лош мотор!
    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Лелееее, пак се пльосна. Той ще изтрепе комарите, а ти нищо му нямало. Нали и аз бях случай като него заради пишман мошеници майстори
    Сега ако се кара по агресивно и още повече с глупаво масло даже тоя разход е малък

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •