Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59

Thread: пуши като трабант по баирите....

  1. #46
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Към момента имам намерение /по скоро слледващата седмица/ да изчистя щуротията наречена сепаратор и да почистя пътищата на картерните газове.Така като гледам към момента има и някаква хипотетична вероятност да изгаря все още част от маслото от гърнетата/преди сервизиране гореше около 2-3 литра на 1000 км-което към сегашната ситуация 1,5литра за 10 000 си е постижение.То там се оказа,че гумичките хич ги няма,сегментите омекнали, някакъв водач незна си какво/ ще пиша за развитие...............
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  2. #47
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Незнам колко е нормалния разход на ТС, ама на мен за 7000 км. ми изгори към 250-300 гр. Почти всяко потегляне ми е в лютеницата и много много не я жаля, на магистрали под 160 почти не падам. Маслото е селения рейсинг.
    Така че щом един туин спарк може да гори и малко масло, значи да гори много не би трябвало да е нормално според мен.
    Незнам пак, първа такава кола ми е, ама си мисля че разход по-голям от 2 литра на 10 К км. си е по-висок от нормалното

    П.П. разбира се говоря за масло предписано от производителя и за нормален човек зад волана.
    Не всеки кара с Racing 10w60. Няма как 10w60 да ти го харчи като 10w40.
    Има теми в този и други форуми как човек сменя едно 10w40 масло с друга марка 10w40 и разхода на масло драстично пада ...
    ...

  3. #48
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Не всеки кара с Racing 10w60. Няма как 10w60 да ти го харчи като 10w40.
    Има теми в този и други форуми как човек сменя едно 10w40 масло с друга марка 10w40 и разхода на масло драстично пада ...
    Тука е важен фактора „изберете българското“
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  4. #49
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Не всеки кара с Racing 10w60. Няма как 10w60 да ти го харчи като 10w40.
    Има теми в този и други форуми как човек сменя едно 10w40 масло с друга марка 10w40 и разхода на масло драстично пада ...
    Ами все пак това е предписано от производителя.
    Жабарите са казали - ако караш нормално 20К
    Ако караш спортиво - рейсинг.
    Естествено че може и с друго масло, аз просто си казвам моето наблюдение
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  5. #50
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Не всеки кара с Racing 10w60. Няма как 10w60 да ти го харчи като 10w40.
    Има теми в този и други форуми как човек сменя едно 10w40 масло с друга марка 10w40 и разхода на масло драстично пада ...
    Има, има. Питай ме мене. И аз на времето мислех, че е от маслото и сипах рейсинга. Ама като са ти изпаднали гумички и ти клопат буталата и 0W70 няма да ти помогне. А сега 10W40 дори не го лигави
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #51
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2012
    Posts
    45

    Default

    Да взема и аз да се оплача Моята 156-ца ми изгоря 4 литра масло за 1000 км.
    Купих колата от приятел и ме увери че маслото е сменявано и си го покарах 3-4к км след това го смених с агип 10w40 и хоп всичко почна. За 600 км ми изгоря към 1.5л (според това което изтече от картера - 3л) И майстора реши да го смени с 15w40 + някаква добавка, съответно положението се влоши. Миналата седмица я вкарах в бокса, взех гарнитури (глава, капак), гумички, надявайки се да не сменям сигменти, но уви като се свали главата се оказа обратното. В двигателя се немери нещо от сорта на "грес" навсякаде от картера до капака и масло в всмукателните колектори (около 0.5 л) Разбрах още и че буталата са ми от друг двигател, но е друга тема това Иначе ремонта ми излезе доста по-евтин от тук написаните цени. Гар. на главата - Reinz - 42 лв ; Гар. на клапани/капак - Payen - 42 lv ; Гумички - Reinz - 13лв ; Сигменти - (не се сещам коя беше марката) 1,5мм, 1,5мм, 3мм - 130лв ; Майстора - мой човек - 120лв.
    Само ми е интересно онова масло във всмукателния колектор от къде се взе?
    Но въпросното масло там обяснява единия симптом, като си реши колата и я озоря повечко изкарваше един гъст бял дим и такава мъгла ставаше зад мен че нищо не се вижда. Синия пушек всички си знаем от какво е

  7. #52
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by unlimitedman View Post
    Да взема и аз да се оплача Моята 156-ца ми изгоря 4 литра масло за 1000 км.
    Купих колата от приятел и ме увери че маслото е сменявано и си го покарах 3-4к км след това го смених с агип 10w40 и хоп всичко почна. За 600 км ми изгоря към 1.5л (според това което изтече от картера - 3л) И майстора реши да го смени с 15w40 + някаква добавка, съответно положението се влоши. Миналата седмица я вкарах в бокса, взех гарнитури (глава, капак), гумички, надявайки се да не сменям сигменти, но уви като се свали главата се оказа обратното. В двигателя се немери нещо от сорта на "грес" навсякаде от картера до капака и масло в всмукателните колектори (около 0.5 л) Разбрах още и че буталата са ми от друг двигател, но е друга тема това Иначе ремонта ми излезе доста по-евтин от тук написаните цени. Гар. на главата - Reinz - 42 лв ; Гар. на клапани/капак - Payen - 42 lv ; Гумички - Reinz - 13лв ; Сигменти - (не се сещам коя беше марката) 1,5мм, 1,5мм, 3мм - 130лв ; Майстора - мой човек - 120лв.
    Само ми е интересно онова масло във всмукателния колектор от къде се взе?
    Но въпросното масло там обяснява единия симптом, като си реши колата и я озоря повечко изкарваше един гъст бял дим и такава мъгла ставаше зад мен че нищо не се вижда. Синия пушек всички си знаем от какво е
    Ако не сте изчистили картерната вентилация и масления сепаратор, филма ще се повтори.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #53
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2012
    Posts
    45

    Default

    А как точно се чистят тези двете? Всичко се проми, но може и да е пропуснато точно това. Сега е момента да я връщам в бокса

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Не всеки кара с Racing 10w60. Няма как 10w60 да ти го харчи като 10w40.
    Има теми в този и други форуми как човек сменя едно 10w40 масло с друга марка 10w40 и разхода на масло драстично пада ...
    Не се заяждам, но ако мярката ни е това, какво има по форумите, то има и теми как злобно ремапнати нафтови петаци харчат 4/100 нафта, но аз не им вярвам...
    Обяснението за това, за което говориш, според мен е, или че едното е някакво менте и няма никаква връзка с качествата, които едно масло, отговарящо на спецификацията трябва да има, или пък означава, че е крайно време хората да започнат да НЕ четат най-големите букви и цифри на етикета и да започнат ДА четат по-малките (защото с малките има още поне 20 стандарта и спецификации на които маслото отговаря или съответно не отговаря)...

  10. #55
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Не се заяждам, но ако мярката ни е това, какво има по форумите, то има и теми как злобно ремапнати нафтови петаци харчат 4/100 нафта, но аз не им вярвам...
    Обяснението за това, за което говориш, според мен е, или че едното е някакво менте и няма никаква връзка с качествата, които едно масло, отговарящо на спецификацията трябва да има, или пък означава, че е крайно време хората да започнат да НЕ четат най-големите букви и цифри на етикета и да започнат ДА четат по-малките (защото с малките има още поне 20 стандарта и спецификации на които маслото отговаря или съответно не отговаря)...
    Според мен сте прав за маслата.Колата ми след поредната смяна на масло драстично намали горенето му.От около 2,5 л/10000 км. сега за 3000 км долях около 300 мл. и то само от смяна на маката на маслото.Не знам дали е възможно но при мен така се получи.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  11. #56
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2012
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by unlimitedman View Post
    Да взема и аз да се оплача Моята 156-ца ми изгоря 4 литра масло за 1000 км.
    Купих колата от приятел и ме увери че маслото е сменявано и си го покарах 3-4к км след това го смених с агип 10w40 и хоп всичко почна. За 600 км ми изгоря към 1.5л (според това което изтече от картера - 3л) И майстора реши да го смени с 15w40 + някаква добавка, съответно положението се влоши. Миналата седмица я вкарах в бокса, взех гарнитури (глава, капак), гумички, надявайки се да не сменям сигменти, но уви като се свали главата се оказа обратното. В двигателя се немери нещо от сорта на "грес" навсякаде от картера до капака и масло в всмукателните колектори (около 0.5 л) Разбрах още и че буталата са ми от друг двигател, но е друга тема това Иначе ремонта ми излезе доста по-евтин от тук написаните цени. Гар. на главата - Reinz - 42 лв ; Гар. на клапани/капак - Payen - 42 lv ; Гумички - Reinz - 13лв ; Сигменти - (не се сещам коя беше марката) 1,5мм, 1,5мм, 3мм - 130лв ; Майстора - мой човек - 120лв.
    Само ми е интересно онова масло във всмукателния колектор от къде се взе?
    Но въпросното масло там обяснява единия симптом, като си реши колата и я озоря повечко изкарваше един гъст бял дим и такава мъгла ставаше зад мен че нищо не се вижда. Синия пушек всички си знаем от какво е
    Колеги, дайте съвет защо след тази манипулация все още ми подимва колата, и какво да я правя вече, че незнам?

  12. #57
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    По-нагоре ти писаха колега - изчисти масления сепаратор, ако още не си. Ето и подробна тема по въпроса.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  13. #58
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2012
    Posts
    45

    Default

    Колеги, незнам дали е нормално, но майстори и хора ми казват, че след подобни ремонти като моя е нормално да пуши по-малко до първа смяна на масло. Мен ме притеснява онзи гъст бял дим, който нали се получава при непочистен маслен сепаратор и картерна вентилация. Вчера направих почистване на сепаратора и уви днес пак същото. Моля за някакъв съвет какво да правя в момента, трябва ли да я чакам?
    Колата е 156 1,8 ТС 98 година.

  14. #59
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by unlimitedman View Post
    Колеги, незнам дали е нормално, но майстори и хора ми казват, че след подобни ремонти като моя е нормално да пуши по-малко до първа смяна на масло. Мен ме притеснява онзи гъст бял дим, който нали се получава при непочистен маслен сепаратор и картерна вентилация. Вчера направих почистване на сепаратора и уви днес пак същото. Моля за някакъв съвет какво да правя в момента, трябва ли да я чакам?
    Колата е 156 1,8 ТС 98 година.
    Щом си сменял сегменти, нормално е да припушва и да гори малко масло, докато се напаснат.
    Поне 1500-2000 км. я карай кротко, без да я настъпваш, до към 3000 оборота.
    После смени маслото и вече си карай.
    Тогава ако пак не са в час нещата, значи ремонта не е минал както трябва
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •