Results 1 to 15 of 19

Thread: Направи си сам - бутон за вентилатора на водния радиатор

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default Направи си сам - бутон за вентилатора на водния радиатор

    Колеги, искам да си сложа бутон, с който да си пускам аз когато реша перката на водния радиатор на 155-цата.
    Искам да стане без много окабеляване и губене на време по ел. инсталацията и затова искам съвет тук.
    Забелязах че релето за 1-ва степен на перката е отпред в черната кутия над радиатора, а релето за 2-рата степен е вътре в купето отляво на волана, до релето за отваряне на багажника.
    Питането е дали да ползвам него за тази работа и бутона да управлява него, но за целта незнам как се управлява релето. Дали има постоянен + до него и само масата се подава през датчика на радиатора или е по друг начин?
    Незнам колко е удачно да се ползва релето, затова питам, тези които имат представа, да споделят опит в реализацията на такъв бутон!
    Мерси!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #2
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Колеги, искам да си сложа бутон, с който да си пускам аз когато реша перката на водния радиатор на 155-цата.
    Искам да стане без много окабеляване и губене на време по ел. инсталацията и затова искам съвет тук.
    Забелязах че релето за 1-ва степен на перката е отпред в черната кутия над радиатора, а релето за 2-рата степен е вътре в купето отляво на волана, до релето за отваряне на багажника.
    Питането е дали да ползвам него за тази работа и бутона да управлява него, но за целта незнам как се управлява релето. Дали има постоянен + до него и само масата се подава през датчика на радиатора или е по друг начин?
    Незнам колко е удачно да се ползва релето, затова питам, тези които имат представа, да споделят опит в реализацията на такъв бутон!
    Мерси!
    Нямам ти схемите на 155, но според мен най-удачният вариант е с едно допълнително реленце
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  3. #3
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Внимаваи какъв ключ слгаш - трябва да е як !
    Навремето на 155-цата бях сложил директен ключ и след една седмица щях да се запаля,ключа се стопи.
    Вентилаторите с бая ампера,съветваи се с жичкаджия.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    През реле не му трябва як ключ. Релето все пак е за това. Иначе може да се ползва оригиналното реле за 2-рата степен. На контакт му измери на управляващата верига какво имаш. Плюс или маса. И което го нямаш го прекарваш през ключето и това е
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    И според мен така е най-лесно. Мериш/пробваш на датчика на радиатора кое краче е за 2-рата степен и пускаш едно ключе, което дефакто да замества датчика и това е...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  6. #6
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Преди време в бързините,бях вързал перката директно с ключе към масата ( без реле) и определено товара идва голям-ключа се стопява !

    Сега е през релето, и само му подавам маса от ключето,което грам не загрява
    146 Turbo

  7. #7
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    И според мен така е най-лесно. Мериш/пробваш на датчика на радиатора кое краче е за 2-рата степен и пускаш едно ключе, което дефакто да замества датчика и това е...
    Да ама е задължително да си остане 2-рата степен както си е заводски. Щото ако не обърнеш внимание на стрелката, датчика да си включи перката автоматично.

    Иначе трябва зумерче да пищи ако не си включил перката и темп. е 90 градуса примерно. Без зумерче шанса да забравиш да включиш перката е мнооого голям. (особено в началото като не си свикнал още с подобрението..)

    Въпреки, че съм силно против това нещо... Ама все пак за какво ти е тази екстра ?
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •