Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 108

Thread: Колебаеща се стрелка на показателя на температурата?

  1. #31

    Default

    Да ви споделя как оправих проблема с играещата стрелка на температурния уред.

    Значи на термостата, жиците на температурния датчик бяха оголени ( изолацията им беше паднала на места). Сложих им изолирбанд и всичко заспа, повече стрелката не е играела след като загрее колата.
    Without heart we would be mere machines

  2. #32
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Нещо не ми харесват тия градуси. Днес по нанагорнище, стрелката мина една идея след чертичката след 90 градуса. При това работеше и климатика, но не ми работи 1-ва скорост на перката. Скоро ходих в сервиза на Алфа тук във Варна за диагностика и всичко уж е ОК, предполагам се вижда на компютъра дали и кога отваря термостата. Когато се пусна по нанадолнище на скорост си пада точно по средата преди 90 градуса. Дали е възможно да не отваря достатъчно тоя термос, радиатора и маркуча към него не може да се пипнат от горещина, градско минава 90 и се вкл. перката и си пада пак на 90, но по тея баири с повечко газ става това загряване около 100 градуса. Да го сменям ли или да мия радиатора или не знам и аз какво
    ?

  3. #33
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Шумен
    Posts
    21

    Default

    Аз го имам същия проблем. От вчера съм в клуба на Алфа с 1,9 JTD. Стрелката ми се колебае между 90 и следващата стрелка от дясно. Не съм обръщал внимание дали се включват перките понеже още не зная къде се намирам от кеф, но ми прави впечатление друго. Гледах на една бензинова 156-ца, че от горния маркуч на разширителното казанче постоянно има приток на антифриз, а при моята няма. Дали няма нещо запушено? Трябва ли постоянно от там да се върти течността?

  4. #34
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    А, това с притока от маркучето не е много радващо според мен. И при мен няма нищо да тече от това маркуче и мисля, че така е нормално. Само това с тия градуси ме притеснява.

  5. #35
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Няма ли приток през горното маркуче имате проблем - внимавайте да не издухате я глава, я кола
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #36
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Шумен
    Posts
    21

    Default

    Какъв може да е проблема? Издухана водна помпа или някакво запушване? Тя че ще ходи на майстор - ще ходи. Най-малкото ще се сменят ремъци, масла и т.н., но да си създам някакво предварително мнение.
    Другото което е странно поне за мен е, че уреда за температурата "заспива" на температурата на която е изгасен двигателя. На следващото палене си пада от само себе си.
    Last edited by paunofff; 03-06-2012 at 21:38.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #37
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Така, днес на загрял мотор (малко след 90 градуса) отворих капачката на казанчето, леко изпусна малко въздух, нивото на течността не помръдна, от малкото маркуче действително си връща по малко течност която не бях забелязал досега. Отвих (малко) обезвъздушителя в ляво на радиатора и си потече антифриз. Маркуча който влиза в радиатора си е сравнително мек. Когато работи на място си минава 90 и към 0-ата се включва перката на 2-ра (не работи 1-ва) скорост и си пада пак на 90 и така докато си работи на място. Това според мен до тук си е в рамките на нормалното. Само не мога да разбера защо при поддържането на високи обороти стига тая пуста чертичка след 90-то. Взех да си мисля че термостата не отваря достатъчно, защото на 90+ градуса може спокойно да се стисне маркуча (смсл не е чак толкова горещ). Отплеснах се нещо, да ходя ли да сменям термостат, а?

  8. #38
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Така, днес на загрял мотор (малко след 90 градуса) отворих капачката на казанчето, леко изпусна малко въздух, нивото на течността не помръдна, от малкото маркуче действително си връща по малко течност която не бях забелязал досега. Отвих (малко) обезвъздушителя в ляво на радиатора и си потече антифриз. Маркуча който влиза в радиатора си е сравнително мек. Когато работи на място си минава 90 и към 0-ата се включва перката на 2-ра (не работи 1-ва) скорост и си пада пак на 90 и така докато си работи на място. Това според мен до тук си е в рамките на нормалното. Само не мога да разбера защо при поддържането на високи обороти стига тая пуста чертичка след 90-то. Взех да си мисля че термостата не отваря достатъчно, защото на 90+ градуса може спокойно да се стисне маркуча (смсл не е чак толкова горещ). Отплеснах се нещо, да ходя ли да сменям термостат, а?
    Ами първо си оправи първата скорост!!!
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #39
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ами първо си оправи първата скорост!!!
    А, това е трудна работа, защото в алфа пича премери че има някакво постоянно напрежение от ЕКУ-то към релето за 1-ва и най-вероятно проблема е от там. Пък ремонта ще е.. На дали това е причината да прави 100 градуса по баирите.

  10. #40
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Пичът може да не е майстор. Релето се управлява от компа с маса и при изключено положение и на двата му края на бобината има 12V По ми мяза на куплунгов проблем или проблем с плочката на радиатора дето е
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  11. #41
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Пичът може да не е майстор. Релето се управлява от компа с маса и при изключено положение и на двата му края на бобината има 12V По ми мяза на куплунгов проблем или проблем с плочката на радиатора дето е
    Е това е тука в сервиз Алфа във Варна, ходих наскоро на диагностика, профилактично и тогава. Кажете някой майстор ( на Алфи) да бягам при него, че да видим и температурата що така. Изчетох тука разни неща за сервизи, но за Варна нищо конкретно не видях

  12. #42
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Е това е тука в сервиз Алфа във Варна, ходих наскоро на диагностика, профилактично и тогава. Кажете някой майстор ( на Алфи) да бягам при него, че да видим и температурата що така. Изчетох тука разни неща за сервизи, но за Варна нищо конкретно не видях
    е виж там Пинин фарина, Камен666, все са гларуси
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #43
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ами първо си оправи първата скорост!!!

    Колега, първата степен трябва да раобти - в това най вероятно се крие проблема ти. Следващото според мен на което трябва да обърнеш внимание е температурния датчик който е та термостата.

    ---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Пичът може да не е майстор.
    Момчето си разбира от работата, просто явно не е имал достатъчно време за проблема, което разбира се не е оправдание

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  14. #44
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Колега, първата степен трябва да раобти - в това най вероятно се крие проблема ти. Следващото според мен на което трябва да обърнеш внимание е температурния датчик който е та термостата.

    ---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:33 ----------



    Момчето си разбира от работата, просто явно не е имал достатъчно време за проблема, което разбира се не е оправдание
    Що ме цитираш мен? Аз го насочвам към теб, че и той е гларусче
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  15. #45
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Е как при положение че работи 2ра скорост ще загрява толкова, нещо не ми се връзват нещата. И при положение че се движа със 100 км и нагоре. Е вярно баирец е ама.... И като е пуснат климатика перката си бичи почти постоянно. Предното италианче - фиатчето пак така ми загряваше, явно няма да се кара кола дето не грее

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •