Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 108

Thread: Колебаеща се стрелка на показателя на температурата?

  1. #46
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Е как при положение че работи 2ра скорост ще загрява толкова, нещо не ми се връзват нещата. И при положение че се движа със 100 км и нагоре. Е вярно баирец е ама.... И като е пуснат климатика перката си бичи почти постоянно. Предното италианче - фиатчето пак така ми загряваше, явно няма да се кара кола дето не грее
    Първата скорост включва при по ниска температура а втората при по висока

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  2. #47
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Първата скорост включва при по ниска температура а втората при по висока
    Кажи кога може да я погледнеш. Утре да ти звънна а.

  3. #48
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Така, оправих я тая 1-ва скорост. Оказа се прекъснат кабел преди голямата букса преди релетата. Излезе ми малко солен ремонта, но важното е, че стана работата. 1-ва включва на 97, а втора на 102 градуса поне според компютъра (в сервиз БОШ). Другото хубаво е че според компютъра колата е на 202000 км. (на тоя модел управление вече се виждал пробега). Дано не се налага скоро посещения по сервизи пак
    П.П. Благодарности на pininfarina

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Така, оправих я тая 1-ва скорост. Оказа се прекъснат кабел преди голямата букса преди релетата. Излезе ми малко солен ремонта, но важното е, че стана работата. 1-ва включва на 97, а втора на 102 градуса поне според компютъра (в сервиз БОШ). Другото хубаво е че според компютъра колата е на 202000 км. (на тоя модел управление вече се виждал пробега). Дано не се налага скоро посещения по сервизи пак
    П.П. Благодарности на pininfarina
    А стрелката отива ли пак над 90 до почти 100 ?
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  5. #50
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    А стрелката отива ли пак над 90 до почти 100 ?
    Ами в града си минава 90, но се включва 1-ва скорост и си пада пак на 90. Още не съм я пробвал на извънградско. Ще измия добре с водоструйката радиаторите и се надявам да не стигам пак 100 градуса.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Ами в града си минава 90, но се включва 1-ва скорост и си пада пак на 90. Още не съм я пробвал на извънградско. Ще измия добре с водоструйката радиаторите и се надявам да не стигам пак 100 градуса.
    Мисля че няма да има ефект,понеже аз имам същия проблем и на мен стрелката ми стига до почти 100 градуса,след което пада до 90 но на следващия светофар е пак над 90.Двете степени на перките си работят,гледах ги на диагностиката.Смених датчик на термостат не се оправи,смених термостата не се оправи,смених водния радиатор с чисто нов понеже стария сълзеше и пак не се оправи.И накрая просто спрях да гледам уреда за температурата и чесно казано съм по-добре
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  7. #52
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Е остава ти водна помпа , наистина кофти работа е това. Взех да си мисля. някои да не е наливал някакви шитни за да запушва нещо, че да се е позадръстил мотора. Интересно дали има някакви препарати с които да се чисти охладителната система. Някои ако е чувал нещо да сподели, че съм склонен на опити.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  8. #53

    Default

    И водната помпа я махни от списъка с чисто нова съм на 8хил км :Д Хахахахаха:Д:Д:Д
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  9. #54
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    И водната помпа я махни от списъка с чисто нова съм на 8хил км :Д Хахахахаха:Д:Д:Д
    Ми да слагаме по един чоп на 90-то и да си гледаме кефа Махам 2-та маркуча от радиатора и едно миене съм му замислил - вътре/вънка, с подсушаване
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  10. #55
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Usa
    Posts
    186

    Default

    Аз съм се сблъсквал със същия проблем но на Форд Пума сменихме всичко Радиатор,радиатор на парното,термостат,датчик за температурата, реостата за степените на перката,водна помпа,уреда за показание на температурата не на веднъж но в рамките на 2 години всичко бе подменено и проблема си остана

  11. #56
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Шумен
    Posts
    21

    Default

    Днес моята хубавица я закачих на компа и установих следното:
    - при показания на уреда около 92/93 градуса, програмата отчита 87,6 градуса, които си държи постоянно при нормално каране на автомобила, т.е работна температура;
    - първата степен на вентилаторите не работи. Релетата цъкат, но перката не се включва. Втората работи при подаване на сигнал от програмата. Причината за проблема ще бъде търсена и отстранена в най-скоро време.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #57
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Шумен
    Posts
    21

    Default

    Причината да не ми се включва първа степен се оказа изгорял/прекъснат реостат. Резисторът му е наред (проверено с мултицет). Въпросният елемент стои на корпуса на вентилаторите и в него влизат два кабела. Свалих го и посредством кламер свързах директно двете кабелни обувки. Сега на практика имам само втора степен, която включва при достигната температура за първа. Решението естествено е временно докато си купят нов елемент.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #58
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default



    Колеги дайте идеи на какво може да се дължи. Това вчера след обяд по магистралата към Варна.Ако спра на място и започва да пада, перката върти та се къса. В града нямам проблеми, загрява докато се включи 1-ва степен и си пада пак, обаче над 2000 оборота примерно ако се поддържат известно време и тръгва тая стрелка. Ако и пусна парното падат градусите. Това е при скорост 90-100 защото не ми се мисли какво ще стане ако и дам повече газ. Да ви кажа, че нямам проблеми с надути маркучи, гарнитури на глави, количество антифриз, обезвъздушаване. Не съм сменял нищо по охл. система. Все си мисля, че тоя термостат, дето не се знае колко време вече е на колата, не отваря до край. Между водния и перката има доста ронещи се ламели и като цяло не е 1-ва младост и радиатора.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  14. #59
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Човече не я карай тая кола в такива градуси, че ще й вземеш животеца....ако вече не си
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #60
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Човече не я карай тая кола в такива градуси, че ще й вземеш животеца....ако вече не си
    А нищо и няма засега, това е за 5 мин. и после с парното се оправиха нещата, но трябва да се реши проблема, че не става за извънградско така.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •