Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Проблем с отчитането на газта.

  1. #16
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    alfa romeo 146, 1.4 (ако е еквивалент на 1400 кубика ) с газов инжекцион, двигателя е twins park

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    10/100 разход при градско каране на газ е малко оптимистично.
    За твоя автомобил предполагам, че нормалният разход на газ е около 11 - 12 градско и 8 - 9 извънградско.
    Така, че наблюденията ти горе долу се припокриват с това.
    Тъй като, когато свърши газта двигателят автоматично заработва на бензин, то ако и бензинът ти е привършил, може в този момент да се получи това придърпване.
    Моят съвет е да сипеш бензин (поне да не ти свети резервата).
    След това можеш да я засичаш по-спокойно на газ.
    Така няма да те изостави някъде.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by lalagirl View Post
    alfa romeo 146, 1.4 (ако е еквивалент на 1400 кубика ) с газов инжекцион, двигателя е twins park
    газта няма да я засичаш така. пълниш бутилката догоре и зануляваш километража. като минеш 150-200 км , отиваш на същата газстанция на същата колонка и зареждаш догоре. после малко алгебра и ще се ориентираш как е разхода. хубаво е /даже задължително/ също да си оправиш отчитането на газта. това че не работи в момента може да означава проблем със сондата което е просто опасно.
    точка

  4. #19
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    по принцип на колата като и свърши газт а почва да пищи и трябва да потвърдя че обръщам на бензин. Но последните 2 пъти не пищеше. Единия път просто спря да се движи а втория път придърпва и спира. Възможно ли е да е защото нямам бензин за това да не иска да върви? Би трябвало да имам още газ, най малкото не ми е пищяло че нямам. Днес едва я запалих тръгнах и изгасна колата. Индикатора ми показваше че е на бензин, натиснах да превключа на газ но не може... Сега мисля да заредя бензин и да карам на газ докато свърши газта за да разбера колко всъщност харчи, защото заредих 20лв т.е 16 литра и съм на 91 км. сега погледнах. А не вярвам да гори 16-17/100 градско А 1вия път като я заредих момчето на безниностанцията каза да не завъртам до край капачката защото изтичала газ...

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това прекъсване и високият разход могат да се дължат на проблем по двигателя.
    По-добре закарай колата да я погледне специалист.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    аз още като я купих я заведох, и ми каза техника че трябва да се смени бобината, но не било спешно. Дали тя ми прави този проблем?

  7. #22
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако показва пълна, а няма газ може нивомера да е заседнал в горна позиция. затова не ти пищи като е на привършване газта.
    ако е така, може да и се играе един гумен чук по бутилката да се откачи нивомера.
    точка

  8. #23
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ако показва пълна, а няма газ може нивомера да е заседнал в горна позиция. затова не ти пищи като е на привършване газта.
    ако е така, може да и се играе един гумен чук по бутилката да се откачи нивомера.
    Пищенето за превключване от газ на бензин не се ли управляваше от мап сензора на газовата!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lalagirl View Post
    аз още като я купих я заведох, и ми каза техника че трябва да се смени бобината, но не било спешно. Дали тя ми прави този проблем?
    Случайно в момента в който се е усетило това прекъсване, времето да е било влажно, дъждовно?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Случайно в момента в който се е усетило това прекъсване, времето да е било влажно, дъждовно?
    Не, времето беше слънчево, не беше валяло скоро. Иначе, още като взех колата си показваше стрелката на газовото че е наполовина пълна, нокато свърши 1вия път газта си пиукаше колата...

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Обикновено при газовите инжекциони автоматичното прехвърляне от газ на бензин, съпроводено със звуков сигнал (пищене) става, когато се отчете недостатъчно налягане на газта, която се подава към двигателя.
    Т. е. нивомерната система на бутилката в случая не е от значение.
    Това придърпване, гаснене и трудно палене може много вероятно да се дължи на проблем по запалителната система на двигателя (бобини, свещи, датчик......)
    Най точно може да го установи диагностиката.

    Накратко:

    За да работи един двигател добре на газ, е необходимо да работи добре на бензин.

    Това последното е не е достатъчно, но е необходимо условие.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    Ясно, значи трябва да сменям бобината. Той и без това техника каза, че трябва да я сменям но не е спешно.

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lalagirl View Post
    Ясно, значи трябва да сменям бобината. Той и без това техника каза, че трябва да я сменям но не е спешно.

    Този техник дали разбира от двигатели на Алфи?
    Твоят двигател има 4 бобини.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    да знам, той каза че 1вата бобина е за смяна

    ---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 20:27 ----------

    сега остава само да си намеря бобина и майстор който да я смени, тъй като този на който ходих прави само диагностики

  15. #30
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за газта

    Нищо ти няма на колата, смело пълни догоре и бензин, и газ - ако второто стане и прехвърли на газ, карай и се не бой. 145 1.4 ТС 103 коня из София си харчеше 12-13 газ (поне тая до която аз съм имал достъп) а това за капачката, ако се натегне и натисне съчмата, засяга само остатъчната газ в тръбичката от чашката до бутилката, и няма връзка с газта в бутилката-там си има ел.клапан, споко, нищо няма да изтече ако той е наред. Майсторите са описани в съответния раздел във форума.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •