Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Проблем с отчитането на газта.

  1. #1
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default Проблем с отчитането на газта.

    Значи вчера сложих за 25лв газ. И от както сложих ми се развали датчика който отчита газта в бутилката или сондата(не знам на какъв принцип работи). Сега ми показва винаги, че е пълна бутилката... Какво мога да направя или трябва да я карам на газаджия?
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Когато зареждаш, ако сработва ограничителя на около 80%, означава, че поплавъкът се движи и вероятно проблемът се дължи на засядане на стрелката.
    Връзката между рамото на поплавъка и стрелката е магнитна. Така че ако стрелката не помръдва, не означава, че поплавъкът не се движи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Да уточня. Бутилката е кръгла на мястото на резервната гума. На нея датчици няма. На копчето, което е в купето за смяна от газ на бензин имам електронно обозначение. Съответно 4 зелени пълна и така до червена, която се явява резерва. В момента ми светят 4 зелени(пълна) а в колата имам газ за 5 лв .... Ако извадя акумулатора за една нощ дали ще се оправи, ако е от електрониката.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На копчето, ча превключване има само индикация (това, което ти показва пълно в момента) На бутилката, на сондата трябва да има датчик. Може да няма стрелка на него а само преобразувател.
    Разгледай внимателно бутилката и по-точно сондата. Трябва да има малък конектор в който обикновено се включват 3 тънки проводника. Виж да не се е изключил или евентуално да не е прекъснал някой проводник.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Значи, проблема е по-сериозен. Днес на газстанцията не ми даде да се зареди бутилката (тоест пълна, а газ няма...) така, че ще я карам на газаджия...
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Щом е така, вероятно поплавъкът е заседнал в горно положение (съответсващо на пълна бутилка) и ограничителят е сработил. Поради това не можеш да пълниш и вероятно нивомерът е изправен.
    За да се установи точната причина за проблема, трябва да се разглоби сондата. Правилно си се ориентирал да посетиш специалист.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Значи, проблема е по-сериозен. Днес на газстанцията не ми даде да се зареди бутилката (тоест пълна, а газ няма...) така, че ще я карам на газаджия...
    Не е лошо да си носиш парички, защото /зависи от модела/ някой от сондите не подлежат на ремонт. Проблема е чисто механично износване на блокиращата система и ще се оправи само с разблокиране, но не се знае докога. Може и да е до следващото пълнене.
    Затова понякога се налага и смяна на сондата.
    Всичко зависи от механиката. Може и да се подмени само износения елемент.


    Нормално е да не иска да пълни при положение, че си мисли, че е пълна.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8

    Default

    Да добавя, че в някои случаи болтовете на сондата се късат и освен нова сонда, трябва и нова бутилка
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  9. #9
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    А колко, приблизително ще излезе една сонда като цена (Да знам да търся от нашите пари, да не стане накрая да не мога да платя на човека )
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  10. #10

    Default

    С труда и турска сонда грубо ще ти дойде около 100 лв, с италианска ~160
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  11. #11
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Значи ходих в един сервиз. Въртях 120 километра докато ми свърши газта напълно. (веднага да минава на бензин като натисна копчето да превключва на газ). Човека извади едно дърво и един чук, тресна бутилката 2-3 пъти и вика готов си..... каза ако почне да го прави по често, че съм за нова сонда...
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Значи ходих в един сервиз. Въртях 120 километра докато ми свърши газта напълно. (веднага да минава на бензин като натисна копчето да превключва на газ). Човека извади едно дърво и един чук, тресна бутилката 2-3 пъти и вика готов си..... каза ако почне да го прави по често, че съм за нова сонда...
    Е - те това е майстор!
    А каза ли ти да гледаш и индикацията?..........биеш с чука докато премине от показание "пълно" на показание "празно"


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Е - те това е майстор!
    А каза ли ти да гледаш и индикацията?..........биеш с чука докато премине от показание "пълно" на показание "празно"
    То има и индикатор със стрелка на самата сонда. Просто удари по бутилката 2-3 пъти, видя, че стрелката от пълно показа празно(бутилката беше предварително изпразнена). И ми каза да отида да заредя за 10лева газ
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  14. #14
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    За да не правя нова тема, ще задам въпроса си тук
    И аз като колегата имам проблем със стрелкичката на газовата, но това не ме притеснява толкова, колкото че не мога да разбера колко ми гори колата След като ми свърши газта заредих за 10 лв и след около 50-60 км ( но изобщо не съм сигурна) ми свърши газта. След това заредих за 20лв. и сега съм на 93 км. Мислех, че имам газ, но като се прибирах от университета с колата изведнъж за момент почна да придърпва, все едно ми свършва горивото но после спря и се прибрах до нас. Сега не знам има ли газ няма ли, страх ме е даже да тръгна да зареждамда не остана на някой светофар. Като я купувах, момчето каза, че гори 10/100 ама май изобщо не е толкова. Че и лампичката на бензина светна че няма? А може ли да си има газ колата а да придърпва защото пали на бензин и после сама обръща на газ и ако няма бензин за това да прави така?

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като начало е добре да кажеш каква е колата, двигателят, газовата уредба.............


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •