Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 128

Thread: HHO Системи (Водородни с-ми за Икономия на гориво)

  1. #31
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Не се хаби,човека е карал преди и след и явно му допада да има такова чудо в колата.Бих му предложил да си сложи още два такива и ще е още по-доволен.Алтернатора може да ги понесе ,ако не включва и други консуматори.
    абе ако иска още 10 бълбукатора да закачи. така колата ще престане изобщо да харчи бензин. дори резервоара може сам да се пълни
    точка

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Не се хаби,човека е карал преди и след и явно му допада да има такова чудо в колата.Бих му предложил да си сложи още два такива и ще е още по-доволен.Алтернатора може да ги понесе ,ако не включва и други консуматори.
    Това чудо на инж. мисъл е неизчерпаем източник на гориво(енергия), все едно петролните кладенци никога да не свършат.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  3. #33
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    абе ако иска още 10 бълбукатора да закачи. така колата ще престане изобщо да харчи бензин. дори резервоара може сам да се пълни
    Искам от теб одговор на един мои въпрос за енергията...
    Имаме една печка тип "духалка" която харчи точно 1 киловат и отделя топлина като за 1 киловат, от друга страна имаме климатик които пак харчи 1 киловат но отделя топлина като за 3 киловата...
    Обясни ми от къде идва разликата!?
    От различното кпд маи или?!
    Колко е кпд-то на двигателя?! Ако може с лека намеса да се повиши същото какво ще се получи?! Колко % от горивовъздушната смес реално използва двигателя?! Ако го накараме да ползва повече какво става?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #34
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Искам от теб одговор на един мои въпрос за енергията...
    Имаме една печка тип "духалка" която харчи точно 1 киловат и отделя топлина като за 1 киловат, от друга страна имаме климатик които пак харчи 1 киловат но отделя топлина като за 3 киловата...
    Обясни ми от къде идва разликата!?
    От различното кпд маи или?!
    Колко е кпд-то на двигателя?! Ако може с лека намеса да се повиши същото какво ще се получи?! Колко % от горивовъздушната смес реално използва двигателя?! Ако го накараме да ползва повече какво става?!

    За режим отопление ли искаш да ти обясня или режим охлаждане?
    и да те светна наистина имат различно КПД

  5. #35
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Искам от теб одговор на един мои въпрос за енергията...
    Имаме една печка тип "духалка" която харчи точно 1 киловат и отделя топлина като за 1 киловат, от друга страна имаме климатик които пак харчи 1 киловат но отделя топлина като за 3 киловата...
    Обясни ми от къде идва разликата!?
    От различното кпд маи или?!
    Колко е кпд-то на двигателя?! Ако може с лека намеса да се повиши същото какво ще се получи?! Колко % от горивовъздушната смес реално използва двигателя?! Ако го накараме да ползва повече какво става?!
    -духалката превръща 1 киловат електрическа енергия в 1 киловат топлинна енергия /със съответните загуби/ - т.е КПД под 100%
    -климатика /компресора му/ превръща 1 киловат ел. енергия в 1 киловат механична енергия /със съответните загуби/ т.е. - КПД под 100% . от там нататък фреона пренася 3 киловата топлина от външното тяло към вътрешното. виждаш ли къде е ЛЕЕЕЕКАТА разлика с духалката.
    и в двата случая не се нарушава НИТО ЕДИН физичен закон.

    двигателя с вътрешно горене има реално кпд около 20%. за него важи цикъла на Карно. при непълно изгаряне на горивовъздушната смес се образува СО, дане се бърка с СО2. при съвременните двигатели съдържанието му е под 1%. е според теб ефективно ли се изгаря сместа

    я да видим потока на енергията в един автомобил
    химична енергия от горивото - обръща се в механична енергия от двигателя

    да сложим и бълбукатора. значи освен горния поток имаме и още един
    химична енергия от бензина-обръща се в механична от двигателя-обръща се в ел. от алтернатора- обръща се в химична от бълбукатора-обръща се в механична от двигателя.
    фактически единствения източник на енергия в един автомобил е това което сипваш на бензиностанцията. според закона за запазване на енергията, енергията не може да се създава или разрушава а само преминава от една форма в друга. капиш! за да работи бълбукатора кпд-то му трябва да е много над 100% - демек невъзможно.
    точка

  6. #36
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    За режим отопление ли искаш да ти обясня или режим охлаждане?
    и да те светна наистина имат различно КПД
    Гледаи сега, не ме интересува нито режим отопление нито охлаждане, интересува ме консумацията на енергия и това което се получава като краен ефект!
    Примера ми с печката и климатика беше образна за да се разбере от масата тук ,че говорим за разлика в кпд-то!
    Благодарение на шантавите способности на фреона кпд-то на климатика е доста над това на нормалната печка нали!?
    Още една питанка: Монтирането на механичен компресор които се върти от самия двигател не повишава ли кпд-то!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #37
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Това го знам, но колкото и газ да вкарва то не е гориво, нито пък е газово бутилка

    Колега сега почна да се заяжда6,как да не е горим Брауновия газ? и както се вижда за 1 мин в мотора влиза до 1.5л.
    Last edited by tonov; 23-03-2012 at 21:15.
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  8. #38
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    -духалката превръща 1 киловат електрическа енергия в 1 киловат топлинна енергия /със съответните загуби/ - т.е КПД под 100%
    -климатика /компресора му/ превръща 1 киловат ел. енергия в 1 киловат механична енергия /със съответните загуби/ т.е. - КПД под 100% . от там нататък фреона пренася 3 киловата топлина от външното тяло към вътрешното. виждаш ли къде е ЛЕЕЕЕКАТА разлика с духалката.
    и в двата случая не се нарушава НИТО ЕДИН физичен закон.

    двигателя с вътрешно горене има реално кпд около 20%. за него важи цикъла на Карно. при непълно изгаряне на горивовъздушната смес се образува СО, дане се бърка с СО2. при съвременните двигатели съдържанието му е под 1%. е според теб ефективно ли се изгаря сместа

    я да видим потока на енергията в един автомобил
    химична енергия от горивото - обръща се в механична енергия от двигателя

    да сложим и бълбукатора. значи освен горния поток имаме и още един
    химична енергия от бензина-обръща се в механична от двигателя-обръща се в ел. от алтернатора- обръща се в химична от бълбукатора-обръща се в механична от двигателя.
    фактически единствения източник на енергия в един автомобил е това което сипваш на бензиностанцията. според закона за запазване на енергията, енергията не може да се създава или разрушава а само преминава от една форма в друга. капиш! за да работи бълбукатора кпд-то му трябва да е много над 100% - демек невъзможно.
    И към теб питанката за механичния компресор... Не повишава ли кпд-то на двигателя!?
    Според теб всичката горивовъздушна смес се използва на 100% така ли!?
    Last edited by mimouzunov; 23-03-2012 at 13:20.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #39
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе я отвори учебниците по физика. казах ти че двигателя с вътрешно горене е с ограничено кпд от цикъла на карно според който има значение само температурата на газовете.

    НЕ, компресора не повишава кпд.
    точка

  10. #40
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    Тонов, до кога ще ги толерирате тия бълбукатори. във всички раздели се нацвъкаха вече. накрая и тия ще се окажат от бранша.
    БЪЛБУКАТОРА НЕ ДАВА ИКОНОМИЯ ЩОТО ПРОТИВОРЕЧИ НА ОСНОВНИ ФИЗИЧНИ ЗАКОНИ. НЯМА БЕЗПЛАТЕН ОБЯД, НЯМА УСТРОЙСТВО КОЕТО ПРОИЗВЕЖДА ПОВЕЧЕ ЕНЕРГИЯ ОТКОЛКОТО КОНСУМИРА.


    Колега това е сериозна тема и ако не ти оттърва просто не пиши,защото явно си караш колата малко ине те бърка,а аз минавам по 3500 км.месечноТОЧКА

    ---------- Post added at 11:37 ---------- Previous post was at 11:26 ----------

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Колега това е сериозна тема и ако не ти оттърва просто не пиши,защото явно си караш колата малко ине те бърка,а аз минавам по 3500 км.месечноТОЧКА


    Колега Тонов,Тука май го обърнаха на пишкомерене кой е учил до 8 ми клас химия и кой е бягал от часове?

    а и темата за климатици,духалки и тем подобни изказвания за бълбукатори,айде по сериозно защото съм обеден че и най-големите скиптици като Колев ще си сложат такава с-ма защото всеки би спестил някои лев?

    Благодаря Ти!!!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  11. #41
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Колега това е сериозна тема и ако не ти оттърва просто не пиши,защото явно си караш колата малко ине те бърка,а аз минавам по 3500 км.месечноТОЧКА
    кое и е сериозното на темата! можеби това че рекламирате устройство с кпд над 100% !!!!!
    ако искаш да пестиш по тоя начин, слагай хапчета за намаляване на разхода и другата глупост- неон сокет ли кво беше. със сигурност ще ти излезе по-евтино
    точка

  12. #42
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Колега това е сериозна тема и ако не ти оттърва просто не пиши,защото явно си караш колата малко ине те бърка,а аз минавам по 3500 км.месечноТОЧКА

    ---------- Post added at 11:37 ---------- Previous post was at 11:26 ----------





    Колега Тонов,Тука май го обърнаха на пишкомерене кой е учил до 8 ми клас химия и кой е бягал от часове?

    а и темата за климатици,духалки и тем подобни изказвания за бълбукатори,айде по сериозно защото съм обеден че и най-големите скиптици като Колев ще си сложат такава с-ма защото всеки би спестил някои лев?

    Благодаря Ти!!!
    Колега ,аз съм таксиметров шофьор и изминавам над 6000 км месечно,ако имаше и 5% файда от генератора щях да съм го сложил много отдавна.
    Защо няма полза от него си има научно обяснение което за съжаление се потвърждава и в реалния живот.



    Ето какво е написал колега от форума който е закупил,монтирал и експлоатирал такъв генератор.
    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Колеги,аз приключих с експериментите.
    Извода е,че няма икономия на гориво от този генератор.
    Разход в София 12.3 литра.
    Разход извън София 8-8.5 литра.
    Изминах 1 600 км.
    Като вървене също няма разлика.Явно положителния ефект се компенсира с производството на енергия.

    Хубавото е, че нямах проблеми с акумулатора.
    Разхода на вода в неговия случай потвърждава написаното,а също така има пълно съвпадение с изчисленията които се получават на теория.

    Явно Създателя е бил махмурлия или просто не е бил на кеф когато е сътворил света и сега се налага да живеем по неговите шибани закони за съжаление,а задачата на науката е единствено и само да ги формулира и обясни тия същите закони.Та, ако не се отнасяш с нужното уважение към науката ,поне имай уважение към Него

  13. #43
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #44

  15. #45
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Е този явно е следващия месия,щом от отГоре го е осенила идеята.Как все разни електричари ги святка за този браунов газ и нито един химик или физик се чудя,но както казват- неведоми са пътищата Му.
    За цената на водата добита от изгарянето на Браунов газ може и да е прав,бая енергия ще е нужна да се добива вода по този начин,а тя няма как да е безплатна.

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •