Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 128

Thread: HHO Системи (Водородни с-ми за Икономия на гориво)

  1. #61
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Абе вие се базикате, но дотук само сухи теории за това как нищо не ставало...
    Маи забравихте ,че аз пиша за нещо което лично съм тествал...
    За най-големите неверници имам изненада принципно
    давай ценова листа
    точка

  2. #62
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    давай ценова листа
    Разбирасе ,че мога да дам ценова листа
    Ценова листа за компютърни компоненти обаче

    Измислете ЧИТАВ начин да се тества въпросната система! Какво да направи човек за да кажете "работи или не работи"
    Това го пиша защото пак казвам че имам досек до такава кола... Какво да направя за да се тества (без да изгарям 2 пълни резервоара гориво)!?
    Колата е Citroen Berlingo 1.9 d без турбо...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #63
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    технотест мерят разход на гориво. ако измериш разхода на тая клетка официално ще си първия в света .... защо ли физиката до момента не е подвела никого
    точка

  4. #64
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    технотест мерят разход на гориво. ако измериш разхода на тая клетка официално ще си първия в света .... защо ли физиката до момента не е подвела никого
    Значи неискам да пълна до горе и да правя някакви безумни преходи, в същото време неискам да засмуквам тинята от резервоара...
    Мислете за тест лесен...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #65
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Мимооо Абре знаеш че съм слаб теоретик и слаб практик. Знаеш че и на тебе вярвам много, ама все пак има ли начин да си се пообъркал с това берлинго? Примерно колата да е имала запушен нафтов филтър като си я карал и след това да е бил оправен и за това да се е подобрила??? Или нещо от сорта? Има ли такава възможност и реално ти да си подведен? Отговори ми тук и ще говорим и като се видим на живо.

    Защо питам?!
    Защото вече 2ра кола на мой колега не става с тази система и се наложи да кажа: "аз казах ли ти". Когато тръгнаха да я монтират моите доводи че туй нещо няма да работи бяха единствено и само и-нет мненията и коментарите, но се се оказах прав.

    Аз казах ли ти--> BMW E39 530d 193к.с. цена на системата 1200лв. колегата ми който е механик, изключително умно момче по принцип, си я купи защото на ден минава по 80км. След първоначалните проби реши, че не е настроена правилно. Вече 1г. по-късно тази система не може да бъде настроена да даде каквато и да е икономия. Съвсем скоро ще я свали и продаде и ще си купи скутерче.

    АЗ казах ли ти 2-->Opel Omega 2.5 TDS нещата се повтарят ама поне даде 900лв...


    И задължително чета и виждам че тия бълбукатори все се купуват от "познати", "които по принцип не ни мислят злото и едва ли би искали да печелят от нас".
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #66
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Мимооо Абре знаеш че съм слаб теоретик и слаб практик. Знаеш че и на тебе вярвам много, ама все пак има ли начин да си се пообъркал с това берлинго? Примерно колата да е имала запушен нафтов филтър като си я карал и след това да е бил оправен и за това да се е подобрила??? Или нещо от сорта? Има ли такава възможност и реално ти да си подведен? Отговори ми тук и ще говорим и като се видим на живо.

    Защо питам?!
    Защото вече 2ра кола на мой колега не става с тази система и се наложи да кажа: "аз казах ли ти". Когато тръгнаха да я монтират моите доводи че туй нещо няма да работи бяха единствено и само и-нет мненията и коментарите, но се се оказах прав.

    Аз казах ли ти--> BMW E39 530d 193к.с. цена на системата 1200лв. колегата ми който е механик, изключително умно момче по принцип, си я купи защото на ден минава по 80км. След първоначалните проби реши, че не е настроена правилно. Вече 1г. по-късно тази система не може да бъде настроена да даде каквато и да е икономия. Съвсем скоро ще я свали и продаде и ще си купи скутерче.

    АЗ казах ли ти 2-->Opel Omega 2.5 TDS нещата се повтарят ама поне даде 900лв...


    И задължително чета и виждам че тия бълбукатори все се купуват от "познати", "които по принцип не ни мислят злото и едва ли би искали да печелят от нас".
    Веднага имам и питанка към теб... На тези коли които е монтирана системата, след като същата е монтирана какво е станало с разхода на гориво!? В смисъл разбирам ,че нее паднал а качил ли сее или е нямало разлика!? На въпросното Берлинго има разлика в разхода, но тя е максимум половин литър (надолу) И другото е ,че двигателя е сравнително маломощен... В случая на моя приятел се събират няколко фактора, силен алтернатор, голям акумулатор и тн...
    И да сигурен съм в това което пиша защото колата е била "моя" служебна и я познавам до болка...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #67

    Default

    Ти върви си купи тоя бълбукатор и после ела да черпиш по една бира за глупаво изхарчените пари. Не е задължително да изпразниш един резервоар. Напълни го. мини около 100км и пак го напълни и ще видиш колко струва тоя бълбукатор.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  8. #68
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Няма разлика в разхода или ако има, то той е увеличение. ТОй колегата и това го сметна. ВИка ако не харчи по-малко поне да върви повече, е да ама и не върви повече...така и не успя да я настрои. Ще говоря с него пак в понеделник(тъкмо да каже какъв скутер си е купил) и пак ще пиша...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #69
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Колега Узунов
    ,според производитела на генератора разхода намалява тъй като в двигателя постъпва смес от водород и кислород .Пак според производителя на генератора водорода и кислорода се получават от водата, с която е зареден същия този генератор.При постъпване в двигателя те се свързват отново и отделят енергия която задвижва автомобила ,а също така и алтернатора,като последния произвежда елекртичеството, което е необходимо за работата на генератора.До тук нещата ясни ли са ти ?

  10. #70
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Колега Узунов
    ,според производитела на генератора разхода намалява тъй като в двигателя постъпва смес от водород и кислород .Пак според производителя на генератора водорода и кислорода се получават от водата, с която е зареден същия този генератор.При постъпване в двигателя те се свързват отново и отделят енергия която задвижва автомобила ,а също така и алтернатора,като последния произвежда елекртичеството, което е необходимо за работата на генератора.До тук нещата ясни ли са ти ?
    Не виждам защо се мъчиш да обясниш нещо на човек, който освен, че няма елементарни познания по физика и химия не желае да прочете нещо, което се написа вече десетки пъти /или просто не му изнася да го прочете/. Нищо лично, който иска да си слага и перка от вертолет на колата, но нека не заблуждава други хора.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  11. #71
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Чакай да видим дали въпроса го затруднява.

  12. #72
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе то е по-лесно да вярваш че бълбукатора магически ще ти свали разхода, отколкото да проумееш че има разни невидими неща като гравитация и подобни
    точка

  13. #73
    Запален алфист nonamecrew's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pazardjik
    Posts
    448

    Default

    Колеги занимавам се с газови уредби... в момента проучваме така наречените водородни клетки и това което наблюдавам е че няма ефект при повечео автомобили и горива. Има при дърти дизелс двигателс и при метан ... тествано е с една и съща клетка на над 10 автомобила .. е така само за пробата! В моемнта чакам доставка на двойна клетка на 24 волта , произвеждаща 8 литра на минута... ще се слага по багери и камиони също е така за теста

    П.П. Само за идеята събрахме в шише от минерална вода 10 литра "оксиводород" ... на 3 метрова медна тръба завързахме един вестник и го запалихме .. отвъртам аз капачката и се отдрапвам 3 4 метра ... колегата подава пламака и .... резултата: 2-мата с него по гъз на земята и 5 часа пищене на ушите

  14. #74
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    За неразбралите да спомена само ,че с този генератор произвеждаме нещо което е 3 пъти по-калорично от бензина...
    Last edited by mimouzunov; 25-03-2012 at 11:58.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #75
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Да не би туко що да прочетох ,че имало ефект при стари дизели и тн!? По-добре вземи си изтрии писанието ,че и теб ще обявят великите умове на физиката и химията в измяна на великите закони (за които само са чели но на практика един опит не са.... )

    http://nrg.blog.bg/technology/2011/0...tchasti.799274
    Явно не четеш. Хубаво си дал някакви линкове, написани доста неграмотно, но поне да беше видял, че не са съвсем в твоя полза. Цитирам:

    "1. Един килограм водород (H2) е еквивалент на 33,5КВ/ч топлина.

    1kg H2 = 33,5KW/h

    ................................./много глупости, където тегло и обем се бъркат непрекъснато/

    5. От посочените данни следва, че един килограм водород се добива с

    (11211Литра)x(7,5Вата) = 84.082 КВ/ч енергия"

    Защо, по дяволите, да си слагам нещо в колата, което ще ми даде 33,5KW/h, а за целта ще ми изразходи 84.082 КВ/ч енергия, т.е. малко над 2 пъти повече?????
    Особено при цените на дизела от 2,74 лв/л. Дори не ми се проверява дали са му верни сметките на тоя. Поздрави!


    п.п. Бързо си се усетил, че първия линк не е в твоя полза.
    Ето го: Пресмятане на КПД на водороден генератор
    Last edited by rossenvn; 25-03-2012 at 12:00. Reason: добавка
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •