Results 1 to 10 of 10

Thread: Смяна на купе

  1. #1
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Smile Смяна на купе

    Привет на всички
    Колеги вече започнах прехвърлянето на двг-то на едно фейстлифт купе(АР 146) понеже моето на 2.0-ката е толкова изгнило,че не смея да си карам колата вече.Искам да знам мога ли след като монтирам двигателя на новото купе мога ли да го регистрирам за да съм спокоен когато минавам на преглед.Новото купе е от старата ми алфа която е бракувана от една година.Имам познати полицаи,но реших да попитам тук
    Благодаря предварително

  2. #2
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    Привет на всички
    Колеги вече започнах прехвърлянето на двг-то на едно фейстлифт купе(АР 146) понеже моето на 2.0-ката е толкова изгнило,че не смея да си карам колата вече.Искам да знам мога ли след като монтирам двигателя на новото купе мога ли да го регистрирам за да съм спокоен когато минавам на преглед.Новото купе е от старата ми алфа която е бракувана от една година.Имам познати полицаи,но реших да попитам тук
    Благодаря предварително
    Ако имаш документите когато си го бракувал това купе, нямаш грижи.

    Просто като си нагласиш колата, отиваш в КАТ и ги питаш каква е процедурата да върнеш дадено купе в движение.
    Мисля, че се плащаше една такса, прави се обстоен технически преглед, ако оригиналното купе ти е било т.с (примерно 1.4) , не се обаждай, че си сменял двигател. Прави се на луд до последно Ако видят новия номер на двигателя видят, ако не карай и си свиркай.

    Иначе си нагласи едно 200-300 лева за КАТ, че може и да са си променили тарифите. Като виж попитай дали може си платиш таксите, чрез ПОС терминал с дебит/кредит карта, че тия олигофрени от СБАНК взимат по 3-4 (ако не и повече) лева на транзакция.

    Успех колега!

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  3. #3
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    Здравей
    Ами купето което е бракувано беше с 1.4тс,а на негово място ще слагам 2.0тс

  4. #4

    Default

    И аз съм на мнението на Tonimir, направи се на разсеян
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  5. #5
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Мисля,че се минаваше и на Техно тест,щом колата е бракувана и се пуска отново в движение.
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  6. #6
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    Ами колеги смятам да си карам 146-цата и не мисля да я продавам така,че ще си я пребоядисам и няма да се занимавам с КАТ.Имам познати там където минавам прегледите така че там не вярвам да има проблем,а и не вярвам някой катаджия да тръгне да ми проверява номера на купето на сред пътя ама знам ли

  7. #7
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    Ами колеги смятам да си карам 146-цата и не мисля да я продавам така,че ще си я пребоядисам и няма да се занимавам с КАТ.Имам познати там където минавам прегледите така че там не вярвам да има проблем,а и не вярвам някой катаджия да тръгне да ми проверява номера на купето на сред пътя ама знам ли
    Катадажия НЕ, ама застраховател ДА.

    Не дай се боже ей там някой да те удари, и като дойде КАТ и ти напишат протокол, трябва с него да отидеш при въпросния застраховател, че да си искаш пари от гражданската. Да но като ти снима рамата и види, че си с грешна рама в сравнение на документите, които носиш ... гориш! Да не говорим, че може и да те осъдят за "опит за измама на застраховател".

    Друго нещо също, твоята гражданска, ако е с грешна рама , нямаш си на идея в какви филми може да се вкараш ако удариш някой и се разбере, че тази кола с този номер на шаси реално няма граждаска! А ти после върви и обяснявай, как си бил сменял двигател, че старото ти купе било фанало ръжда. Да не говорим, че твоя застраховател, който ти дал гражданската, на момента ще си измие ръцете и ти гориш като за шампиони.

    Колега, не си прави такива (глупави за мен) експерименти, прави нещата както му е реда (въпреки и безсмислената бирокрация) и си направи колата редовна на 100% , че да караш спокоен.

    Успех и умната!
    Last edited by Tonimir; 17-03-2012 at 07:32.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  8. #8
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    Ще разпитам как стоят нещата и ще пиша

  9. #9
    Запален алфист nonamecrew's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pazardjik
    Posts
    448

    Default

    Ако са един и същи цвят само си прехвърли номерата и си карай С колкото и полицаи да съм говорил на тази тема .. всички казват че е набутване и ако са един цвят или подобен да слагам номерата и да си карам ... само си прехварли табелката отпред на гредата кадето стои от двулитрова на бракуваното купе и тва е

  10. #10
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    Ами колеги цвета на бракуваното купе е синьо а на 2.0-ката е черно ама не е проблем

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •